Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

pa naravno
los ti diesel
na minusu iz diesela izkristalizira parafin
zato se po zimi toci zimski diesel,ali ti na to nemas utjecaj, to benzinska mora od 15.11 sama promjenuti
 
Član
Danas mi majstor mijenjao zadnje disk plocice na passatu b6. Jedna strana potrosena, druga nije. Disk plocice sam prosle godine stavio nove i od tad sam presao oko 40k km. Jel moguce da cilindar ne vraća do kraja i sta raditi u mojoj situaciji ?
Inace na toj strani gdje je plocica potrosena mi je fabricki motoric rucne i ima malo ruzniji zvuk rada a na drugoj strani je mijenjan prosle godine.
Malo sam danas primijetio na momente da mi se u voznji cuje mala škripa na ovoj "sumnjivoj" strani, haman dok plocice nisu nalegle. Kasnije je ok.
 
Sta mislis..jel sigurno voziti...auto je lagano promjrnio zvuk kao kad se auspuh probije...ne lupa nista..vec je lagano zvuk promjenio..malo se jace cuje..


Jel moze dpf filter izgoriti,pregoriti

Moze ako se u cilindar ubacuje vise goriva nego sto treba,pa ono ne izgori u potpunosti u cilindru nego izlazi kroz izduvnu i onda se pali u dpf-u. Prilikom tog paljenja dolazi do jos vecih temp. u samom filteru sto ga unistava odnosno spaljuje. Isto tako ako ulazi ulje u cilindar,posljedice ce biti iste.
Zacepljen filter se moze ocistit,mehanicki ostecen,spaljen itd. se mora zamjeniti novim.
 
Član
Moze ako se u cilindar ubacuje vise goriva nego sto treba,pa ono ne izgori u potpunosti u cilindru nego izlazi kroz izduvnu i onda se pali u dpf-u. Prilikom tog paljenja dolazi do jos vecih temp. u samom filteru sto ga unistava odnosno spaljuje. Isto tako ako ulazi ulje u cilindar,posljedice ce biti iste.
Zacepljen filter se moze ocistit,mehanicki ostecen,spaljen itd. se mora zamjeniti novim.


Valjda bi se upalila neka lampica..auto losije isao..trosio ulje il imao povecanu potrosnju goriva?
 
Član
Pozdrav ekipa imam problem sa zadnjim senzorom za xenon na golf 5, majstor u radnji prilikom zamjene zastite amortizera nije raskopcao senzor za visinu farova pri skidanju lafeta te je se rucica na senzoru rastavila, rucica je vracena kako treba ali mi svjetla sijaju previsoko neki savjeti sta da radim?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 

to si vec pitao isto
 
Član
Pozdrav raja. Novi sam clan pa ne zamjerite dok se ne uklopim malo. Imam problem sa automobilom pa ako neko moze pomoci bio bi zahvalan. Vec 2god vozim audi a3 2004god, 1.9 77kw i imam problem sa paljenjem. Auto kad je hladno pali kao mina ali problem se javlja kad je motor vruc. Tad vergla oko cc 10 sekundi i svaki put upali. Mnogo me nervira to. Na dijagnostici je pokazalo da je otisao senzor bregaste. Isti je promijenjen ali se opet desava da lose pali vruc. Ucitana je i nova mapa i od tad auto pali i vruce i hladno na cvoku. Nakon par dana problem se vraca. Opet isto sve. Opet idem kod majstora i opet greska senzora bregaste. Ovaj put opet stavimo nov senzor ali nista se ne mijenja. Auto opet lose pali a greska se pojavljuje i sa tim novim senzorom. Vracamo stari senzor,brisemo gresku i auto opet pali na cvoku. Ali opet to traje 5 dana i opet isti problem. Lose pali i opet greska. Jel se mozda nekom ovo desavalo?
 
Top