Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

JB22

Član
09.11.2016
36
0
6
31
Bihac
Auto
Nemam auto :)
Da ne moze u leru preko 2500 rpm. A to sto ti svijetli provozaj mslo ugasice se. To je zato sto si ostao bez struje
Imam auto pola godine..presao 25 000 s njim a nisam znao to za obrtaje hehe

Brine me taj aluminijski dio..jel i filter ostecen il samo to kuciste treba zamjeniti..ne znam jel smijem uopste tako voziti

Inace je auto zadnjih mjesec dana mirovalo..vecinom na minus temperaturi i snijegu..ne znam jel to ima veze

romano010

Član
10.05.2016
625
163
43
30
Zadar
Napumpaj gumu i stisni i drzi tipku za tlak. Ako se esp ne ugasi upali auto i okreni volan puni lijevi pa desni, i kreni naprijed (ne prelazi brzinu od 15kmh) i lampica ce se ugasiti

JB22

Član
09.11.2016
36
0
6
31
Bihac
Auto
Napumpaj gumu i stisni i drzi tipku za tlak. Ako se esp ne ugasi upali auto i okreni volan puni lijevi pa desni, i kreni naprijed (ne prelazi brzinu od 15kmh) i lampica ce se ugasiti

Napuhao gumu i stisnuo dugme za tlak..automatski se sve lampice ugasile

Ostaje mi samo ova aluminijska kutija sto je pukla..ne znam koliko je to opasno..opet sam sliku stavio u privitak

Prilozi

sonnyblack1

Član
28.01.2015
268
92
43
Sarajevo
Ne bih rekao da je to DPF jer je poprilicno malena ta kutija, u poredjenju s tim cepom. I kod mene je FAP obmotan istom aluminijskom oblogom ali je puno vece, ima barem 30-40cm u njemu...

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

JB22

Član
09.11.2016
36
0
6
31
Bihac
Auto
Pogledaj da nije tu di se sarafi senzor, mada nije to da bas puca, nisam cuo do sad

Sta mislis..jel sigurno voziti...auto je lagano promjrnio zvuk kao kad se auspuh probije...ne lupa nista..vec je lagano zvuk promjenio..malo se jace cuje..

Jel moze dpf filter izgoriti,pregoriti

romano010

Član
10.05.2016
625
163
43
30
Zadar
On je jedino jako zagrijan dok vrsi regenraciju, zato se i preporuca da se auto tad ne ostavlja na travnatoj povrsini. Pogledaj najprije jel slucajno napuknuto ili da mozda nije neko vec mijenjao/dirao senzore pa da je izgulio navoj

JB22

Član
09.11.2016
36
0
6
31
Bihac
Auto
On je jedino jako zagrijan dok vrsi regenraciju, zato se i preporuca da se auto tad ne ostavlja na travnatoj povrsini. Pogledaj najprije jel slucajno napuknuto ili da mozda nije neko vec mijenjao/dirao senzore pa da je izgulio navoj
Sve oko njega izgleda dobro (ono sto mogu vidjeti dok je hauba otvorena)..zice..crijeva..ne vjerujem da je neko nesto dirao...inace u aprilu sam kupio auto..tad je radjen tehnicki i nije bilo nikakvih problema s ispusnim plinovima..cak sam dobio i garanciju 2 godine na auto..znaci bilo sve uredu...

Jedino sto me brine..do mog mehanicara moram voziti 40km...da nebi nastala neka veca steta u voznji

romano010

Član
10.05.2016
625
163
43
30
Zadar
A upali ga i digni haubu, poslusaj jel nesto susti iz filtera ili miris nespaljenog dima se osjeti. Kazem takvo nesto jos nisam vidija da pukne

JB22

Član
09.11.2016
36
0
6
31
Bihac
Auto
A upali ga i digni haubu, poslusaj jel nesto susti iz filtera ili miris nespaljenog dima se osjeti. Kazem takvo nesto jos nisam vidija da pukne

Ne susti nista..al osjeti se neki cudan miris..mirisljav ispusni dim..al je minus 7 bilo kad sam palio..dizel uvijek cudno mirise na minus temperaturi