Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Kod mene u golfu vec 3. Godina.na njemi pise 2009.vjerovatno je tad neko i promijenio.radi jos uvijek,doduse garaza je oblozena stirpolom.
Nego zna li neko kako se vade ovi prekidaci klime.narucio sam ove sa ebay.ja znam samo kako se vadi onaj gdje je sijalica.
 

Prilozi

  • $(KGrHqF,!qsFHMh4!IgLBR9OsR4uEw~~60_1.jpg
    $(KGrHqF,!qsFHMh4!IgLBR9OsR4uEw~~60_1.jpg
    27,1 KB · Pregleda: 31
Isto naručio u ponedjeljak mi stiglo za vikend montiram, uglavnom pogledaj na YouTube vrlo lahko se vade iva dva sa strane, srednji malo jace povući kliještima ali ih prvo zalijepi izolir trakom ;)
 
Kod mene u P308 je fabricki akumulator za start-stop sistem. Proizvodjac je Fulmen. Evo 4 godine u autu, bio vani na 30 ili na -30 stepeni, pali na pola kljuca.
 
Nisam mogao naci za golfa mk5 na youtube.ne znam kako ide.kontam da moraju stojati uspravo i da ih samo izvucem
Ne moraju, ali kada budeš vraćao vrati u istu poziciju, mislim i ja ću ih uspravno vaditi jer mi je tako najlakse vratiti, a po videima sam skonto da ih malo jace treba povući :D
Danas sutra ću mjenjat pa javim koliko tesko je izvaditi ;)
 
Član
Pozz drustvo .
Imam mali problem sa grijanjem ,u pitanju je SEAT LEON 2006.
Ukljucim temperaturu na max tj 26° okrenem da puse dole prema nogama ,radi perfektno ,a kada okrenem na sofersajbu i lice toplina zraka se smanji na pola iako i dalje fizicki stoji na 26° al samo mlako duva.Znaci za noge toplota puse extra a za sajbu i lice na pola.Zamjenjen motoric ispod volana za toplo hladno i na autodiagnostici vracen na pocetnicki polozaj al i dalje isto ????
 
Član
Pozz drustvo .
Imam mali problem sa grijanjem ,u pitanju je SEAT LEON 2006.
Ukljucim temperaturu na max tj 26° okrenem da puse dole prema nogama ,radi perfektno ,a kada okrenem na sofersajbu i lice toplina zraka se smanji na pola iako i dalje fizicki stoji na 26° al samo mlako duva.Znaci za noge toplota puse extra a za sajbu i lice na pola.Zamjenjen motoric ispod volana za toplo hladno i na autodiagnostici vracen na pocetnicki polozaj al i dalje isto ????
Tako je i kod mene, mislim da je to u redu, jer ne moze da puse istom jacinom kada popalis da ti puse na sve tri strane
Ps. Kako ti je 26° max. Kod mene ide do 28-29 koliko se ja sjecam
 
Član
a4 b5, 1.9tdi, 2000g. kakve žarulje za kratka, kakve za duga svjetla, kupio auto sa kineskim xenonom koji moram maknuti radi tehničkog, a knjigu od njega isto nemam, hvala
 
Član
Evo da javim da i jutros pali k'o mina još prenoćio van garaže, ne kontam...

evo da javim akumulator je i zvanično preselio na ahiret na prvi dan nove godine.
Nazvao Bihamk, došao čovjek kresnuo ga, donio akumulator Topla 75Ah, 150 KM, dvije godine garancije, on mi garantuje da će 5 minimalno slušati, besplatna zamjena...
eto da znate da oni imaju, dobijete fiskalni račun, pečat, sve...
 
Član
evo da javim akumulator je i zvanično preselio na ahiret na prvi dan nove godine.
Nazvao Bihamk, došao čovjek kresnuo ga, donio akumulator Topla 75Ah, 150 KM, dvije godine garancije, on mi garantuje da će 5 minimalno slušati, besplatna zamjena...
eto da znate da oni imaju, dobijete fiskalni račun, pečat, sve...
Hoce 5godina al u k****.

Ja imao topla u Astri. Tacno nakon 3godine (na dan kupovine) nece da mrdne. Garancija 2 godine. Isto platio oko 120km.

Sad uzeo neki najjeftiniji oko 60km, cini mi se starline (auto milovanovic). 2god garancije. Pa nek rikne u te dvije godine, dobijem drugi...

A u Volvu imam Vartu BlueDynamic 92Ah. Iz 2008. Placena 280km. Sa njom predjeno oko 120.000km. Skoro je samo dopunio na punjacu i extra drzi...

Send via Gameboy Color
 
Član
evo da javim akumulator je i zvanično preselio na ahiret na prvi dan nove godine.
Nazvao Bihamk, došao čovjek kresnuo ga, donio akumulator Topla 75Ah, 150 KM, dvije godine garancije, on mi garantuje da će 5 minimalno slušati, besplatna zamjena...
eto da znate da oni imaju, dobijete fiskalni račun, pečat, sve...

Imam iskustva sa Toplom - 4 komada na razlicitim autima. Nikad problema ni reklamacije . Pokazali su se bolje od Vartine i Boschove plave serije . Petu zimu dizel na polju pali kao i prve zime . U ovom cjenovnom rangu nisam naisao na bolji . Samo je bitno da nemas problema sa strujom , da je alternator ispravan .
 
Top