Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Da ne otvaram novu temu jedbo pitanje, golf 4 je auto, imam samo jedan ključ i jedan daljinski, e sada gdje napraviti još jedan ključ u Sarajevo i treba li ga kodirati ili šta sl?
Isto tako i daljinski ali mislim da njega nije moguće jer je naknadno ugrađeni ali eto da i to pitam?
 
Član
Ljudi treba mi savjet.
Imam problema sa paljenjem, Golf je 1.9 tdi 74 kw.

Palio do sinoć pa recimo normalno, iako sam par puta na jutarnjim minusima osjetio da ove godine malo sporije ga zvrti kod hladnog starta ali eto kontam može još.
E pošto nisam bio kući od subote, sinoć dođem da upalim i kad sam zaverglao upali ali mi se auto otključa i zaključa i resetova se vrijeme na satu.
Haj opet kontam nisam ga dugo palio možda je malo minus izvukao akumulator iako je bio u garaži. Palio normalno nakon toga sinoć, iako je bilo upaljeno sve od grijanja do muzike itd...
Jutros dođem i da upalim, nema šanse malo ko okreće ali jedva i sve se pogase lampice, sat se resetuje, brave se zaključavaju i otključavaju...
I obzirom da sam morao na posao, gurnem ga pola metra u rikverc i pustim malo niz brdo upali odmah i sad pali normala...
Po meni vuče mi na akumulator, ali nije puno star, Boschov je i kupio ga u Unitrade-u prije tri godine, je li moguće da je dao svoje?
Znam da dizelu treba baš ispravan akumulator i da čim on malo zeza neće da kresne a pogotovo ovi PD motori.
Otići ću naravno na provjeru, ali eto volio bih nečije mišljenje ko ima iskustva sa ovim, da bezveze ne izletim za akumulator ako je nešto drugo u pitanju.
 
Član
Ljudi treba mi savjet.
Imam problema sa paljenjem, Golf je 1.9 tdi 74 kw.

Palio do sinoć pa recimo normalno, iako sam par puta na jutarnjim minusima osjetio da ove godine malo sporije ga zvrti kod hladnog starta ali eto kontam može još.
E pošto nisam bio kući od subote, sinoć dođem da upalim i kad sam zaverglao upali ali mi se auto otključa i zaključa i resetova se vrijeme na satu.
Haj opet kontam nisam ga dugo palio možda je malo minus izvukao akumulator iako je bio u garaži. Palio normalno nakon toga sinoć, iako je bilo upaljeno sve od grijanja do muzike itd...
Jutros dođem i da upalim, nema šanse malo ko okreće ali jedva i sve se pogase lampice, sat se resetuje, brave se zaključavaju i otključavaju...
I obzirom da sam morao na posao, gurnem ga pola metra u rikverc i pustim malo niz brdo upali odmah i sad pali normala...
Po meni vuče mi na akumulator, ali nije puno star, Boschov je i kupio ga u Unitrade-u prije tri godine, je li moguće da je dao svoje?
Znam da dizelu treba baš ispravan akumulator i da čim on malo zeza neće da kresne a pogotovo ovi PD motori.
Otići ću naravno na provjeru, ali eto volio bih nečije mišljenje ko ima iskustva sa ovim, da bezveze ne izletim za akumulator ako je nešto drugo u pitanju.
Drug moguce da je akumulator.znaju se bas neke nenormalne stvari desavati.npr mom bratu nekd na saabu nije htjelo da zakljuca volan.i on narucio novi dio.u medjuvremenu promijenio akumulator i ono radi.
Imas li od nekoga pozajmiti neki da probas dan-dva
 
Član
Drug moguce da je akumulator.znaju se bas neke nenormalne stvari desavati.npr mom bratu nekd na saabu nije htjelo da zakljuca volan.i on narucio novi dio.u medjuvremenu promijenio akumulator i ono radi.
Imas li od nekoga pozajmiti neki da probas dan-dva
nemam jbg, a vidjeću večeras hoće li zezati, pa ću otići kod električara da mi provjeri napon i punjenje
 
Član
Kod zene na C3 parkirali auto, nakon pola sata krenuli da upalimo auto pobudalilo, otkljucava-zakljucava, pali zadnji brisac, pogasi sve na tabli. Zamijenili aku, sve ok. Tako da je i kod tebe vjerovatno do akumulatora.
 
Nema veze sto je akumulator star "samo" 3 godine,bitno je koliko je posla odradio za to vrijeme i u kakvim uslovima..
Ako auto nije garazirano,ako se stalno voze krace relacije i stalno pali/gasi mislim da je 3 godine sasvim korektno u danasnje vrijeme nekvaliteta.
I ja mislim da je do njega,jer ovi minusi su smrt za bilo kakvu bateriju..
 
Član
Vrlo vjerovatno da je acu dao svoje . Bosch akumulatori zadnjih godina nisu ni blizu kvalitetni kao prije .
 
Član
I kod mene na S60 izgleda zeza. Kad ujutro vozim kratku relaciju (na posao), i kasnije opet krenem nazad, zna mi izbaciti gresku (motor performace reduced, i limp mode). Kad odvezem malo duzu relaciju, sve bude normalno, dok ne odvozim par tih kratkih na hladnom vremenu.

Akumulator je iz 2008., neki bosch 95ah

Send via Gameboy Color
 
Član
Meni na fabiji,benzinac, exide bio, necete vjerovati, 7 godina, vecinom dnevne kratke relacije ali u toku godine bude i duzih tura, odprilike 10-15 hiljada se godisnje prelazi,posle njega uzeo vartu verziju sa gelom pa cemo viditi moze li ona oboriti rekord exide-a :D
 
Kod mene zimi u betonskoj garazi, a ljeti u drugoj koja je manje izolirana. Mada ove zime ce i ostat u ovoj ljetnoj, al pokrijem ga jorganom hahahaha. Jutros upali na -12 iz prve samo 2 grijao.
 
Top