Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Opruge amortizera obicne za golf4 karavan 1.9tdi,razlikuju li se od limuzine i karavana,imaju li veze kw,ili samo dizel benzin?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
 
Član
Škoda Fabia 1.2 HTP , problem je u tome što nije htjela da upali , akumulator se bio istrošio i zakovale/zalijepile četkice na alanseru i kada sam promjenio akumulator , samo je malo gurnuli , upali u 2 metra (onako mi nije ni ispravna palila) , i sada nakon par dana ponovo , nekoliko puta probao upaliti samo alanser po jednom okrene i na kraju samo cik neće ni da okrene a akumulator nov
 
Član
Imam problem sa grijacima u sjedistima, pasat 5 98god. znaci rastavio sam sjedista gledali smo grijace nisu pokidani nidje ni na jednim, ni na drugom sjedistu, znaci tu kvar nije, e sad me interesuje da li oni imaju relej posebno na tabli i koji je broj relej jer vjerovatno je do njega... na sjedistima ispod nema nikakvog releja nista. Prekidace smo probali zamijenit lijevi i desni isto, nije moguce da su oba crkla... znaci ne radi ni lijevi ni desni sic? je li imao neko slican problem kako da rijesim ovo, kad ih vec ima u autu zasto da ne rade. hvala :)
 
Član
Imam problem sa grijacima u sjedistima, pasat 5 98god. znaci rastavio sam sjedista gledali smo grijace nisu pokidani nidje ni na jednim, ni na drugom sjedistu, znaci tu kvar nije, e sad me interesuje da li oni imaju relej posebno na tabli i koji je broj relej jer vjerovatno je do njega... na sjedistima ispod nema nikakvog releja nista. Prekidace smo probali zamijenit lijevi i desni isto, nije moguce da su oba crkla... znaci ne radi ni lijevi ni desni sic? je li imao neko slican problem kako da rijesim ovo, kad ih vec ima u autu zasto da ne rade. hvala :)
Provjeri sa unimjerom (omski) da li su grijaci OK. Samo okom nemozes vidjeti kvar u njima

Send via Gameboy Color
 
Član
Passat 5+ 96 kw 1.9tdi 2004 god, danas iznenada kada krecem se zatrese I jedva krece, kada vec krene I predje nekih 1800 obrtaja onda vuce normalno. Isto se desava I u drugoj brzini pri malim obrtajima, mnogo se trese I kvacilo pocne da odvaja cim ga pustim sa poda. Ovo je pocelo da se desava kada sam u voznji ubacio u trecu brzinu I u tom sam momentu imao osjecaj kao da nisam dobro ubacio u trecu. Sutra ide do majstora, a ja nestrpljiv da saznam sta da ocekujem? :)
 
Poz raja, zamolio me kolega da mu pomognemo...
Uzeo je Punta 1, i kilometer sat je ovaj
fiat-punto-1-kilometar-sat-slika-33382274.jpg

e sad je on uzeo od mog starog punta ovaj sat sa obrtajima,
pa nas zanima kako da spojimo te obrtaje da rade (davno sam kopcao pa zaboravio)
odakle izvuci zicu i gdje je spojiti na satu????
novi sat je
biggest_punto1sat-1431417845.jpg



jos nesto... kako da spojimo plejer u radiu na zice bez dzekova
stanje u autu sa zicama je sledece:
ljubicasto crna, roze crna, crveno crna, bjelo crna, crna solo, crvena solo
14972056_1357427837624564_957705376_n.jpg

dok je stanje sa zicama u plejeru sledece:
zelene, braon, sive, plave, crvene, narandzaste, crna i zuta
i gdje sta spojiti? poz
15128798_1357429064291108_464576388_n.jpg
 
Pozz svima,da ne otvaram novu temu ovdje ću napisat u čemu je problem,valjda sam potrefio gdje trebam napisat :D imam golfa 4,daljinsko otklj,zaklj.sam naknadno ugradio,kao i centralno,jer mi nije bilo došlo na autu,eh sad,sve radilo normalno do danas,troja vrata mi se zaklj.otklj.a vrata od suvozača neće,danas sam vadio motorić i prikopčam ga na akumulator mali od skutera i motorić radi,ide gore dole,a kad ga spojim u auto (zelenu i plavu žicu) neće da radi kad otklj,i zaklj.auto,do čega bi moglo biti? provjeravao sam te žice ali nisu nigdje presječene,pa eto ako može ko da mi pomogne brzo pa da to napravim..hvala unaprijed
 
Član
Opruge amortizera obicne za golf4 karavan 1.9tdi,razlikuju li se od limuzine i karavana,imaju li veze kw,ili samo dizel benzin?

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока
Imaju razlike, opruge uzimaš po onim bojama na njima. onim plavim,rozim točkama moraju se podudarat s tvojima
 
Član
Poz raja, zamolio me kolega da mu pomognemo...
Uzeo je Punta 1, i kilometer sat je ovaj
fiat-punto-1-kilometar-sat-slika-33382274.jpg

e sad je on uzeo od mog starog punta ovaj sat sa obrtajima,
pa nas zanima kako da spojimo te obrtaje da rade (davno sam kopcao pa zaboravio)
odakle izvuci zicu i gdje je spojiti na satu????
novi sat je
biggest_punto1sat-1431417845.jpg



jos nesto... kako da spojimo plejer u radiu na zice bez dzekova
stanje u autu sa zicama je sledece:
ljubicasto crna, roze crna, crveno crna, bjelo crna, crna solo, crvena solo
14972056_1357427837624564_957705376_n.jpg

dok je stanje sa zicama u plejeru sledece:
zelene, braon, sive, plave, crvene, narandzaste, crna i zuta
i gdje sta spojiti? poz
15128798_1357429064291108_464576388_n.jpg
Vidi ima li W izlaz na altenatoru, pogledam shemu sata kad dođem kući, koji motor koja godina punta?
 
Član
Da li se neko susreo audi 80 b4 1.9 tdi ne radi mu kazaljka od temperature vode znaci ne mice ? Da li je do sata ili senzora, na satu sve ostalo radi

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Član
Radi li kazaljka od goriva? inače znaju bit loši lemovi na tabli a ako nikako neradi onda je so senzora ili do instlacije
 
Član
Kazaljka goriva radi ali stalno varira znaci nije tacna.. A temperatura ne mice ..znac kod elektricara na ispitivanje

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Član
Ima mali regulator napona na tabli,njega treba promjenit pa dalje tražit problem. guglaj malo voltage regulator b4 pa će ti izbacit
 
Top