Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Lijep pozdrav! Mozete li biti ljubazni pa mi dati savjet kako da rijesim svoj problem.Imam golf 2,benzin,'91 god.Problem je sto mi se nekad istovremeno upale lampice na km satu od temperature i ulja pa blinkaju,nekad samo od temperature ili ulja, a od ulja ubi usi zujanje :(. U toku voznje se to desi zujanje,zaustavim se sa strane,upalim ponovo auto i tisina,mir kao da se nista nije desilo i nema problema sa zujanjem i blinkanjem lampica.Da li mi neko moze reci koji je uzrok svemu ovome,zujanje i blinkanje lampica? Hvala puno od srca!!!
 
Član
Drug ja imam tako probl sa dvicom al od ulja.i ja udarim po tabli i ono stane.moguce da je do table.a pokusaj i ti mozda je na touch haha
 
Član
Ja njega zviznem onako sakom sa gornje strane po tabli i ono odmah prekine.mislim da je do table,a mozda i nije :D:D
 
Pozdrav,
Prije par dana uzeo sam Golfa V 1.9 TDI 2007 godište. Jučer sam na putnom računalu primjetio neke nelogičnosti a to je sljedeće. U rezervoaru imam goriva točno 3/4, a na putnom računalu piše da mogu preći 840 kilometara, te nakon 4 min vožnje ista kilometraža padne na nekih 600 kilometara. Kada upalim auto piše da je prosječna potrošnja 15l, pa nakon minute padne na 10l pa nakon minute opet ode na 13l i nakon 5 minuta vožnje vrati se na normalnih 6,6l ili 7l. Nije mi jasno u čemu bi mogao biti problem i može li se to uopće riješiti. Da još napomenem odmah sam ugradio u njega zaštitu ZEDER, pa da slučajno taj lik nije nešto poremetio.
Hvala na odgovorima.
 
Član
Pozdrav,
Prije par dana uzeo sam Golfa V 1.9 TDI 2007 godište. Jučer sam na putnom računalu primjetio neke nelogičnosti a to je sljedeće. U rezervoaru imam goriva točno 3/4, a na putnom računalu piše da mogu preći 840 kilometara, te nakon 4 min vožnje ista kilometraža padne na nekih 600 kilometara. Kada upalim auto piše da je prosječna potrošnja 15l, pa nakon minute padne na 10l pa nakon minute opet ode na 13l i nakon 5 minuta vožnje vrati se na normalnih 6,6l ili 7l. Nije mi jasno u čemu bi mogao biti problem i može li se to uopće riješiti. Da još napomenem odmah sam ugradio u njega zaštitu ZEDER, pa da slučajno taj lik nije nešto poremetio.
Hvala na odgovorima.
Sve je tu uredu :)
 
Član
Pozdrav,
Prije par dana uzeo sam Golfa V 1.9 TDI 2007 godište. Jučer sam na putnom računalu primjetio neke nelogičnosti a to je sljedeće. U rezervoaru imam goriva točno 3/4, a na putnom računalu piše da mogu preći 840 kilometara, te nakon 4 min vožnje ista kilometraža padne na nekih 600 kilometara. Kada upalim auto piše da je prosječna potrošnja 15l, pa nakon minute padne na 10l pa nakon minute opet ode na 13l i nakon 5 minuta vožnje vrati se na normalnih 6,6l ili 7l. Nije mi jasno u čemu bi mogao biti problem i može li se to uopće riješiti. Da još napomenem odmah sam ugradio u njega zaštitu ZEDER, pa da slučajno taj lik nije nešto poremetio.
Hvala na odgovorima.
Pa kompjuter vrsi re-kalkulacije u zavisnosi od tvoje voznje, tacnije guzve, koliko kocis, pritisces gas.
 
Pa kompjuter vrsi re-kalkulacije u zavisnosi od tvoje voznje, tacnije guzve, koliko kocis, pritisces gas.
Da znam da mora biti nekih malih razlika, ali ovdje previše odkače npr nemoguće je da se sa 3/4 goriva može preći 800+ kilometara, te ja ga parkiram nakon otvorene vožnje, a kada ga upalim odmah piše da troši 15 litara, pa mi te neke stvari nisu jasne
 
Lijep pozdrav,
Imam problem sa podesavanjem visine kratkog svjetla pomocu onog tockica u kabini vozila.
Prilikom pomjeranja onog tockica za nivelisanje farova nista se ne desava, ne cuje se nikakav zvuk, a svjetla su jako nisko pa mi stvaraju problem kada padne mrak..
Moze li me iko otprilike uputit do cega je,te kako da rijesim to.
Auto je golf 4 2002 god.
Hvala unaprijed :)
 
Član
Na vrhu farova imas plasticne imbuse, vrtis ih imbus kljucem i mehanicki dignes farove... sto se tice nivelacije, mozda je nesto otkopcano, crko osigurac, crkli motorici, zamjenjeni farovi pa nemaju motore za nivelaciju itd... uglavnom, mozes ih mehanicki podignut, mozes otici i na tehnicki i dat nekom petaka da ti nastima
 
Na vrhu farova imas plasticne imbuse, vrtis ih imbus kljucem i mehanicki dignes farove... sto se tice nivelacije, mozda je nesto otkopcano, crko osigurac, crkli motorici, zamjenjeni farovi pa nemaju motore za nivelaciju itd... uglavnom, mozes ih mehanicki podignut, mozes otici i na tehnicki i dat nekom petaka da ti nastima

Hvala ti, sve najbolje
 
Član
E ovako,pozz svima,imam audi a3 2004 1.9 77 kw.Ako moze pomoc,auto vergla kad je ugrijano na radnu temperaturu dok je hladno pali bolje,na autu je zamjenjen senzor temp.alnaser provjeren,akumulator zamjenjen,tandem pumpa mjenjana,kompresija dobra,samo sto kad skopcam diagnostiku prva dizna ide u plus 2.99 a ostale su u minusu tu i tamo priblizne,znaci losa,eh da li ta dizna prestavljaproblem ili je nesto drugo u pitanju.hvala
 
Top