Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Renaul Laguna 2, 2001, 2.0, benzin. Hitno mi treba neko ko se razumije u ovaj auto, mislim da je IDE oznaka ili tako nešto, 140KS,...
Može i na pp.
Hvala.
HITNO!!!
 
Član
Imam problema sa potrosnjom plina koja je odjednom skocila na preko 15 l plina na 100 km,radi se o bmw e36 316 91 g.p bila je normalna do pre neki dan,prvo sto mi se desilo je bio malan ler gas i ja sam malo pojacao na rasplinjacu i dodao malo na racvi msm odvrnuo plin malo i od tada mi stalnu pokazuje potrosnju blizu 20 L na satu koji pokazuje trenutnu potrosnju i neznam vise sta da radim hvala
 
Član
hvala velika raja na pdgovorima :) samo da uhvatim malo vremena pa cu viditi,progooglat cu malo za dijelove gdje sta tocno.. a i stefan mi je u privatnim por dosta toga objasnio. javim se sa updateom thx ljudi :)
N75 ventil, provjeri sva vakum crijeva, MAF senzor kao što su već rekli. I diagnostika obavezno za poništit greške. To je manji kvar ali naši ga majstori neznaju nać(tj. neće da se bakću oko toga)
 
Član
imam obicni plin kada iskopcam protokomer na benzinu nece nikako a na plin radi u leru fino nisam ga probao vozati sa iskopcanim protokomerom ide on fino i vuce i sve sam nzm zasto je potrosnja skocila odjednom dali se moze ikako resetovati potrosnja
 
Član
potrosnja moze skociti zbog losih svijecica, losih kablova, puknute gume na usisnoj grani itd... mogu lose svijecice podici potrosnju i losi kablovi ali da i dalje auto fino radi dok puknuta guma na usisnoj grani bi ti remetila rad, pokusaj smanjiti plin, ono sto si rekao da si dodao plina, pokusaj ga smanjiti da vidis onda kad vozis kako ce biti...
Znaci auto ti sasvim normalno ide?
 
Član
smanjio sam mu ler sad na sarafu sto se rucno stima ler i smanjio malo i plin i kada sam ga provozao pokazivao je izmedju 10 i 12 l kupio sam ngk svecice nove nisam ni 1000 km presao sa njima i kablove nove vidjet cu sad potrosnju kako ce ici
 
BHT Ovisnik
imam problem,uradio sam komplet generalku i veliki servis na motoru i trebao jucer ubaciti motor kad ono treba mi dihtung uljne pumpe, i nema ga ni ovalsteni niti ijedan drugi servis u BiH niti se moze naruciti...
vec 2h istrazujem trazim po broju pumpe,po modelima bla bla i nadem po ebayu al iz USA da salju dihtunge,on 3$ a postarina 15... pise kao od 2000 pa do 2012 da odgovara,a vamo nista,pa onda nasao da odgovara sa svih 850 i tamo vamo pogledam svoju pumpu i budala skontam da imaju otisci kako je stojao dihtung, te da je identican svim ovim sto sam nasao :

z529joygf9wl35by70e0.jpg


5ebi4oidrw1wwrjdepxx.jpg


e sada me samo buni ova rupa kraj sarafa,kao za bolcnu na ovom novom dihtungu, malte ne gdje god nađem ista je slika,a u mene te bolcne nema,u mene je ta bolcna vec u ovom otvorenom dijelu ? dali sada mogu izmjeriti na svom i lagano prekopirati jer se mogu kupiti ove ploce za dihtung,ne bih bas volio masom ljepiti,samo bez ove rupe za bolcnu,ili moram i nju,mada mi nema svrhe kad gledam na pumpu ?
 
Član
Zna li neko koji et maksimalno moze da stane na BMW e36 napred? Felge 17-ke 8.5j, Auto ima gewinde ako nesto znaci.
 
imam problem,uradio sam komplet generalku i veliki servis na motoru i trebao jucer ubaciti motor kad ono treba mi dihtung uljne pumpe, i nema ga ni ovalsteni niti ijedan drugi servis u BiH niti se moze naruciti...
vec 2h istrazujem trazim po broju pumpe,po modelima bla bla i nadem po ebayu al iz USA da salju dihtunge,on 3$ a postarina 15... pise kao od 2000 pa do 2012 da odgovara,a vamo nista,pa onda nasao da odgovara sa svih 850 i tamo vamo pogledam svoju pumpu i budala skontam da imaju otisci kako je stojao dihtung, te da je identican svim ovim sto sam nasao :

z529joygf9wl35by70e0.jpg


5ebi4oidrw1wwrjdepxx.jpg


e sada me samo buni ova rupa kraj sarafa,kao za bolcnu na ovom novom dihtungu, malte ne gdje god nađem ista je slika,a u mene te bolcne nema,u mene je ta bolcna vec u ovom otvorenom dijelu ? dali sada mogu izmjeriti na svom i lagano prekopirati jer se mogu kupiti ove ploce za dihtung,ne bih bas volio masom ljepiti,samo bez ove rupe za bolcnu,ili moram i nju,mada mi nema svrhe kad gledam na pumpu ?


Prijatelju nadji sebi komad diht papira pod imenom " pluto " on je namjenjen za dihtovanje ulja i po starom dihtungu ili po pumpi napravis sebi kakav zelis
ako ti budu davali u trgovini "Klingerit" papir on nije za uljne dihtunge on je namjenjen za vodene i zracne dihtunge
a taj papir potrazi u poljo-apotekama gdje se prodaju rezervni dijelovi za traktore i teretne masine ;)
pitaj ovog lika ;) http://www.pik.ba/artikal/10195589/klingerit-brtve-pletenice-teflon-poliamid-sipas/
 
Član
Zanima me na koji cu nacin u golfa dvice staviti noviji volan na stari tip auta. Na volanu koji trebam ugraditi je sira rupa nego na mom...
 
Top