Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
hvala na podacima, a i ja sam nasao te iste podatke, ali ne mogu da vjerujem da toliko trose :S
 
Član
seat toledo 1.9 tdi , 81kw, hocu da skinem MAF da ga ocistim medjutim zvjezdasti je kljuc ali ima onaj pipak u sredini ispupceni i ne moze klasicni torx da udje?gdje naci kljuc za to u SA?hvala
 
Super Moderator
seat toledo 1.9 tdi , 81kw, hocu da skinem MAF da ga ocistim medjutim zvjezdasti je kljuc ali ima onaj pipak u sredini ispupceni i ne moze klasicni torx da udje?gdje naci kljuc za to u SA?hvala

Ma ne diraj druze nista ako auto ide normalno i to. Jedino ako treba mijenjati maf pa da eto probas prvo sa ciscenjem. Osjetljivo je to ja ih znam dosta koji su skinuli ispravan da ociste i onda ga pokvare pa 200 KM daju za novi
 
Član
Taj torx nema da se kupi nigdje jer je sa 5 kraka. 6 kraka ima na svakom cosku.MAF nemoj dirati ako ti je sve ispravno na autu jer ces ga unistiti 200% sam siguran. 5 kraka s rupicom ces naci jedino u sa WURTH odakle ja narucujum dosta alata i bitova.
 
Član
Kod mene je bio klasicni torx sa rupicom, koji sam kupio u prodavnici alata a kostao je 1,50KM! A sad taj kakav je ne znam!
 
POZDRAV SVIMA JA IMAM PROBLEM SA VEKTROM 1.8 I RADIO SAM JOJ MOTOR USTVARI MIJENJAO GLAVU I SADA IMAM PROBLEM NA HLADAN MOTOR VUČE KAO DA JE 2.5 BENZ,A KAD SE ZAGRIJE NEIDE NIKAKO KAO DA JE 1.3 VELIKA JE RAZLIKA
 
Član
Otisao po brata s posla i vratio se kuci, nisam presao 5-6 km i digla mi se temperatura preko pola za 2 debljine kazaljke.Posto je bilo kasno i hladno nisam nista gledao i provjeravao, samo otvorio posudu s vodom da vidim da ne fali.Nivo vode isti kao i prije 15 dana kada sam mjenjao antifriz.Jah, gornje debelo crijevo je bilo ko tvrdo, i kad sam otvorio bocu culo se kako ispusta zrak al nije vodu izbacilo.Mislio sam da je vodena pumpa al nije danas privjerio ide voda na ono malo crijevo nazad u bocu i kad dodajem gas ona jace izbija.Et do cega bi moglo biti ?
 
Lijep pozdrav.
Koja je razlika izmednju Seat Toledo 91-95 i 96-98.
Meni na oko prednja karambolka i naravno TDI motor i klima, da li ima jos koja razlika? Mogu li se prebaciti dijelovi sa 98 na 95 koji ima obicni td motor, npr vrata, karambolka, hauba i slicno.
Hvala unaprijed.
 
Član
Na prethodnoj strani sam poisao sta je problem.Danas sam uzeo i vozao po mahali, sporije je dizao temp i kad je dosao do pola vratio sam se kuci i ostavio da radi u leru.Kazaljka se nije dizala sa sredine, izasao sam i provjerio gornje crijevo je toplo bilo a ono donje hladno skroz. Jel termostat zakazo?I kad mi je majstor mjenjao antifriz motor je bio vruc i imali to kakve veze, jer sam negdje nasao da treba sacekati da se ohladi motor i koliko stane vode u motor ovaj od dvice gtd?
 
Zavisi gdje ti je ispustio vodu ... kad se mijenja antifriz, najbolje je ispustiti vodu iz hladnjaka jer obicno izadje cca 3l sto je dovoljno da se naspe antifriz a poslije nema potrebe za ozracivanje, evenualno se dospe malo kad se sve to izjednaci sa vodom iz bloka motora ... inace kad ima zraka u sistemu puno brzo digne temperaturu i kad predje granicu izbacuje zrak zajedno sa vodom, istjera je na posudi .. postoji mogucnost da ti termostat pravi probleme ... ja imam jedan orginalni termostat od golfa, ispravan ako ti bude trebao jer ces tesko naici na ispravan tj. tacan da otvara na vrijeme pa cak i u autodijelovima ... pozz
 
Član
Ispustio je na donjem debelom crijevu, i dosuo malo manje od 3 l. Jos provjerim pa se cujemo ako bude trebao.Jel mogu san zamjeniti termostat,imam kod jarana kanal u garazi?
 
Ma mozes drug, sto nebi mogao ... samo postavis kakvu posudu da pokupis antifriz koji istece, fino ocistis mjesto gdje nalijeze termostat ... postavis novi termostat, gumicu ali pazi da pravilno nalegne da dihtuje i plasticno kuciste termostata ... fino stegnes kuciste, crijevo i onda polako sipas ispustalu vodu ... kad napunis posudu onda upalis auto nek radi u mjestu, trebace vremena da se ozraci tj. dok ne povuce vodu u blok .. ali da bi bio siguran da li termostat uopste otvara, stavi ga u prokljucalu vodu i ako bude radio onda je ispravan a na autu ces viditi kad otvara i da li je to to, da ne bude da ne otvara nikako ...

inace, jako tesko je procijeniti da li je termostat u potpunosti ispravan tj. da li otvara na vrijeme ..
 
Top