Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Super Moderator
Pozz ! Doslo vrijeme da moram kupiti gume (205/55/16) zimske i trazim neku jeftiniju varijantu . Trazeci nadjem nokian gume na akciji koje kostaju 127 km komad (dot je 41 10) , to ispade najjeftinije sto sam nasao . Cuo sam da su to dobre gume , sta vi mislite o njima i ima li neko iskustava sa nokian gumama ??
 
Član
Pusta mi gorivo na tom zaokruzenom.Mjenjali par tih "ventila" doduse polovni, isto pustali.Ovaj sad sto je smo mi napravili ali i on poceo pustati sad manje nego oni prije. Imal se gdje uzet nov i koliko je para?

2d2irg8.jpg
2d2irg8.jpg
 
42.JPG Pozdrav svima. Da li mi iko moze reci na koliko se Nm stezu ovi ventili na bos pumpi koju su oznaceni brojevima 1 2 3 4 ???
Auto je Mercedes W124 200D 53Kw
 
Član
Ljudi imam problem ... Danas mi na alfi 156 prestao raditi km sat . Ne pokazuje brzinu i ne vrti kilometre , znaci mrtav :) Jeli neko imao takav problem i kako ga je rijesio ?? Dajte nekakav savjet a da nije skup :) Hvala !!
 
Član
prvojeri elektricni pinjon na mjenjacu, vjeroravtno je on otisao..
Posto je vikend nisam isao kod majstora nego sam pricao sa njim i on mi rece isto da je najvjerovatnije pinjon ili je mozda crko sat al 99 % pinjon . Sinoc cisto cacko po piku i pitam jedan otpad za pinjon i oni mi rekose da moje auto nema pinjon ... Totalno sam zbunjen sad .... Hvala na odgovoru !!
 
Član
mora imati onda senzor na tocku ili negdje slicno ABS senzoru preko kojeg ce citati brzinu... mozda ti je taj senzor crkao. Ako neko ima dijagnostiku odi i nek iscitaju kodove gresaka...
 
Član
ako neko zna mozda peugeot 106b potrosnja motori 1.0 i 1.1 gradske voznje ?? jesu li to karbasi ??
 
Član
ako neko zna mozda peugeot 106b potrosnja motori 1.0 i 1.1 gradske voznje ?? jesu li to karbasi ??
za 1.0
fuel consumption
City
28.3 mpg US OR 8.3 L/100Km
Highway
46.1 mpg US OR 5.1 L/100Km
Combined
37.9 mpg US OR 6.2 L/100Km
I za 1.1
fuel consumption
City
26.4 mpg US OR 8.9 L/100Km
Highway
43.6 mpg US OR 5.4 L/100Km
Combined
35.1 mpg US OR 6.7 L/100Km
 
Top