Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Pa 2.0 90ks, valjda ne bi trebalo da ovoliko trosi, koga god sam pitao koliko mu 307 trosi je rekao 5-6l a meni 8l :D Normalna voznja je u pitanju bez ikakvog gasanja. Najniza potrosnja mi je bila 7.5l kad sam bas vozio penzionerski i non stop gledao na board koliko trosi..
 
jel ti vjerujes u te sto ti pricaju koliko im auto trosi
a i svom bordcompu ? a i tudjim ?
naspi punog i ponisti kilometrazu predji 100 kilometara pa opet naspi do vrha i eto ti tacne potrosnje ;)
 
Član
Ma testirao sam i na taj nacin i zakljucio da board pokazuje tacno... Uglavnom ispade da je ovih 8l normalna potrosnja za ovo auto ?
 
Član
Pozdrav.
Imam problem sa daljinskim. Naime, auto je Skoda Octavia 2001. Daljinsko je prestalo da radi, ne reaguje (mjenjao bateriju, cak i jacu probavao).
Centralna na kljuc funkcionise.
Eh sad, sta se isplati, popravljati daljinski, ili kupovati novi. Da li kod novog daljinca samo prebaciti kljuc (ako je moguce) ili ovaj postojeci kljuc kopirati. Kakvi su vasi savjeti ?
 
Super Moderator
Stradao mi je protokomjer na vw jetta 2.5 benzin, moze li neko provjeriti pase li sa jos nekog modela protokomjer il samo sa 2.5?
Hvala
 
Član
Ovo me jos zanima Koji je fi navoja u golfa2 na rucici mjenjaca ??.Hocu da je skratim malo i urezem isti navoj ??

A jos me zanima sada kako cu paliti maglenke u gofla2 da ne moram paliti svijetla ????..Ili ako ne moze jos bolje sa pozicijama da palim maglenke tj.ako mroa biti neke pobude sa onog prekidaca od svjetala da bude pobuda kada upalim pozicije ????
 
Član
Pozz ! Doslo vrijeme da moram kupiti gume (205/55/16) zimske i trazim neku jeftiniju varijantu . Trazeci nadjem nokian gume na akciji koje kostaju 127 km komad (dot je 41 10) , to ispade najjeftinije sto sam nasao . Cuo sam da su to dobre gume , sta vi mislite o njima i ima li neko iskustava sa nokian gumama ??
 
Član
Ne uzimaj to ;) mogu se naci gume za te pare sa dot 13, to je vis sad ce 4 godine stara guma, po pravilu ne bih se smjela ni prodavati, ili ako se prodaje to bi trebala biti cijena od 60-70 km komad ;)
To je po meni preskupo jer smo na komsiji ove godine stavljali zimske gume poznatije marke sad je li fulda ili neka druga ne mogu se sjetiti ali znam da nisu funji marka, na mercedesa A klasu 205/60 r16 i placali ih po 135 ili je 140km komad ako se ne varam dot je bio 0713
 
Član
Ne uzimaj to ;) mogu se naci gume za te pare sa dot 13, to je vis sad ce 4 godine stara guma, po pravilu ne bih se smjela ni prodavati, ili ako se prodaje to bi trebala biti cijena od 60-70 km komad ;)
To je po meni preskupo jer smo na komsiji ove godine stavljali zimske gume poznatije marke sad je li fulda ili neka druga ne mogu se sjetiti ali znam da nisu funji marka, na mercedesa A klasu 205/60 r16 i placali ih po 135 ili je 140km komad ako se ne varam dot je bio 0713

U pravu si potpuno , 4 god je ipak puno za tu cijenu .. Hvala na savjetu !!!
 
Član
Zanima me dali može prednji tapacirung vrata u golfa dvice, sa starije tipe na noviju, bez nekih velikih prepravki (golf 3 vrata)
 
Super Moderator
sta vam je ljudi, nokian nije nikakva funji marka, nemojte to mijesati sa nankangom. NOKIAN je vrhunska guma s njom sigurno nema fule, al nadji dot13
 
Top