Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Ima li neko manual neki za alfu 156, 1.8 twinspark, 99-o godiste. Najvise me zanima oko bord kompjutera.
 
Član
ado_d je napisao(la):
Moze li mi neko reci koliko ulja ide u motor u astru g 1.7 dti ona sa 75ks. Ona sipka od ulja je uvijek do pola zaprljana a u contri s vodom se pojavljuje ulje. Kad je mjenjano ulje nasuto je 5 litara. Jel' moguce da ide manje ulja i da je majstor nasuo vise?

Da tebi nije dihtung rokn'o, pa ti mijesa vodu i ulje ? dobro pogledaj sipku od ulja jel ima na njoj baloncice karakteristicne kad smucka ulje i vodu...ako ima, idi radi to, nije zdravo nikako ;)
 
Član
silvia_turbo je napisao(la):
gdje mogu naci kod boje na autu, radi se o jetti mk2 .?

u gepeku je kod boje , kada podignes onaj crni prostirac pa na limu sa lijeve strane treba biti zalijepljen papir 5x5 cm na njemu imas

ili na stoku odnosno veznom limu u gepeku ispod brave gepeka



Uploaded with ImageShack.us
 
ima zalijepljen papir ispod brave sa unutrasnje strane tj na veznom limu, ali taj papir je izgreban i nista se ne moze procitati...ima li negdje drugdje osim u gepeku.?
 
Član
Ako ces vec nesto lakirati odes u prodavnicu boja i lakova i oni ce ti odrediti broj boje na licu mjesta i naci po katalogu koja je boja u pitanju, naravno ako nije vec mjenjana boja na dzeneti ako jeste onda malo teze
 
Član
Meni u Heliosu pravili boju u spreju. Pročitaj kod boje, ali opet po svom rade. Losa boja drama, a i lose je sloze, fule totalno. Nakon dva mjeseca počne mjenjat boje to što si ofarbo. To su moja iskustva. Pro lakireri i to to je već druga priča. ;)
 
Član
Jao ti odgovora. :icon_rolleyes:
Pa bolan nisu mi dali bijeli boju od zidova da bojim sa njom po bijelom autu :icon_rolleyes:
 
hocu zadnje rubove odraditi, pa samo to trebam prefarbati, na autu je prva farba fabricka, rekli su mi da mogu po uzoru npr poklopca rezervara odrediti nijansu, pa nemam drugog izbora, odnijecu da mi odrede nijansu pa kako ispadne :icon_rolleyes:
 
Član
Franki je napisao(la):
Jao ti odgovora. :icon_rolleyes:
Pa bolan nisu mi dali bijeli boju od zidova da bojim sa njom po bijelom autu :icon_rolleyes:

Legendo nisi me shvato, sta hocu da kazem je da se boja za auto ne kupuje u Heliosu i naravno ako je kupis nece ti valjati ,, ne znam koje su radnje kod vas u Mostaru ako sam dobro vidio da si iz MO ,, ovamo bih te znao uputiti u provjerene firme za boje i lakove
 
Član
Pa odvezi čitavo auto i gotovo. A što se tiče pravljenja u spreju ja sam obišao Čitluk, Čapljinu i Mostar i nije bilo nidje ni jednog praznog spreja da naprave i našao sam samo u Heliosu preko puta diskoteke Strong.
 
Član
silvia_turbo je napisao(la):
hocu zadnje rubove odraditi, pa samo to trebam prefarbati, na autu je prva farba fabricka, rekli su mi da mogu po uzoru npr poklopca rezervara odrediti nijansu, pa nemam drugog izbora, odnijecu da mi odrede nijansu pa kako ispadne :icon_rolleyes:

ako mozes odes sa tim autom, ako ne ponesi poklopac rezervara,, e sad kvalitet nijanse ti zavisi od prodavaca koji ce ti odrediti nijansu i smiksati
 
naravno da mogu otici sa autom, vozam ga svaki dan, ali kontam sad da odradim nazad te rubove jer su jedina mana na limari, i nisam uopste planiro u spreju da mi smiksaju, vec da uzemem boju pa da to kompresorom odradim
 
Top