Auto Simanic AS-chip tuning - misljenja i iskustva

Auto Simanic AS-chip tuning - misljenja i iskustva

samo nemoj radit kod onih sto su jeftiniji od 200KM oni koriste jeftinu kinesku opremu(kablo)
ja bi ti isto preporucio Hitech jer sam dosta auta vidio sa njihovim mapama i ljudi se ne zale, ja sam radio kod momka iz Brckog-Chip-Tronics jer sam i za njega cuo dosta preporuka a i zabavlja se s rodicom hehe
ja licno ne bi u SM jer je preskup a ima i on dosta kiksova, licno sam ga preporucio dobrom drugu kojem je radio passata i nije uradio kako treba
 
Član
stigao je i ovaj drugi passat kojeg je drug odvukao simanicu,, cca 200ks, kaze da je prezadovoljan,ja sam vidio da fino poteze, ne dimi, kad ga probam napisat cu utisak, mada nema se tu sta pisat, odradjeno je dobro sigurno, a i ko da bi ja primjetio da nije, haha
 
Član
Radio mapu kod Simanica, Audi a6 2.0 tdi i samo cu reci da sam prezadovoljan kako auto ide nakon remapiranja. Auto fino ide, ne dimi, lijepi, ali bukvalno lijepi za sjediste u bilo kojoj brzini.

Ukratko, drugo auto skroz ( u boljem smislu drugo :) )
 
Član
Meni je chip tuning radio safe-chip iz Novog Sada prije nešto više od godinu dana sve 5+ nikakvih problema, auto ne dimi, potrošnja je nešto pala a cijena najpovoljnija na tržištu 50 eura :D
 
Član
Meni je chip tuning radio safe-chip iz Novog Sada prije nešto više od godinu dana sve 5+ nikakvih problema, auto ne dimi, potrošnja je nešto pala a cijena najpovoljnija na tržištu 50 eura :D
al dok odem u novi sad izadje me na isto,tako da sam ostao pri AS-u i vec sam se dogovorio sa njima da uradim
 
Član
SM, Simanic, Hi-Tech.... Svi oni koriste genericke mape koje nabavljaju od velikih distributera odnosno, od firmi gdje kupis opremu za mapiranje, tu platis i pretplatu za redovne update i mape... A mozes otici i kod nekog drugog distributera, otvoriti pretplatu samo na mape i to je to... Zavaravate se ako mislite da iko od njih sjedi i sam iz temelja razvija mapu za svaki motor pa ih onda dalje prodaje... Pojedini maperi eventualno malo popeglaju pokoju vec gotovu genericku mapu i tu prica zavrsava...
Koliko kvalitetnu mapu cete dobiti, zavisi primarno od toga gdje maper ima "pretplatu" - jel kupuje mape od neke renomirane kuce ili od neke fuserske. Ako je npr Hi-Tech u pretplati za mape kod neke renomirane firme, onda cete i vi dobiti kvalitetnu mapu. Ako nije, onda cete dobiti smece mapu... Vrlo jednostavno
Generalno, prava mapa je samo custom mapa koja se uradi na valjcima i na motoru na kojem ce se ta mapa i koristiti ! A ako se ipak odlucite na genericku mapu, onda obavezno trazite i mjerenje na valjcima odnosno - dokaz da ste dobili ono sto ste i platili, kako u brojkama KS/Nm tako i u ispravnom obliku krivulje snage/obrtnog ;)
 
Poslednja izmena:
Član
al dok odem u novi sad izadje me na isto,tako da sam ostao pri AS-u i vec sam se dogovorio sa njima da uradim

Dodje ovaj povremeno i u BiH, možeš se dogovoriti, ja sma išao u Brčko kad je on dolazio pa smo dole odradili nisma išo u Novi sad!

Il skupite nekih 5 auta i dodje on do vas ima i ta opcija!
Skoro su ovi iz bBanja Luke tako organizovali
 
Član
samo nemoj radit kod onih sto su jeftiniji od 200KM oni koriste jeftinu kinesku opremu(kablo)
ja bi ti isto preporucio Hitech jer sam dosta auta vidio sa njihovim mapama i ljudi se ne zale, ja sam radio kod momka iz Brckog-Chip-Tronics jer sam i za njega cuo dosta preporuka a i zabavlja se s rodicom hehe
ja licno ne bi u SM jer je preskup a ima i on dosta kiksova, licno sam ga preporucio dobrom drugu kojem je radio passata i nije uradio kako treba

I nije ti cijena baš mjerilo neko!
Ja sam radio kod ovog safe-chip pa hvala Bogu nemam nikakvih problema, a i prije sam se informiso po forumima, bilo mi je sumnjivo sto je jeftino al vidim nema nezadovoljnih kupaca pa sam se odlucio probati! A uvijek ti može i vratiti na fabričku tvoju mapu koja je bila!

A kolko vidim ovaj safe-chip poprilično dere na raceu te naše brendirane mape iz BiH koje koštaju po 250-400 KM tako da .... :D
 
BHT Ovisnik
taj safe chip dere samo u jtd-u, nista drugo skoro ne radi,ja ga zovem, prica bahato, umjesto da fino pricas s musterijom,barem moje iskustvo, trubo benzince ne radi, i ove TDI i ostalo neznam dal radi i kako radi, samo je JTD radio
 
Ja sam mislio na BiH da ne ides ako je cijena ispod 200KM, za Dejana i njegovu Alfu samo pohvale ali nema on opreme da radi chip kako treba, sad cu i ja kupit KWP2000, uplatim pretplatu za mape i ja cu radit po 50€, a sto ne moze meni uradit chip :D:D
 
Top