Australia -Albert Park 27, 28, 29 Mart 2009 (Round 1)

Australia -Albert Park 27, 28, 29 Mart 2009 (Round 1)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Početnik
Vernese,nisam zadovoljan to je tacno ali i jesa ovo je sve jos testiranje KERS-a,i mislim da su odlicne pozicije za pocetak sezone.

A vala i dosta je bilo srece Hamiltonove,poslije sunca dodje kisa i obrnuto,nije mi drago to sto se desilo McM,al je s jedne strane i trebalo da se vidi da nije sve onako kakvim ga pojedinci smatraju,

a mogao je bar bit bolji od Kovalajnena :D
 
a nije do Hamiltona jbt , do bolida je , vidis da ko je god koristio KERS da nije dobro prosao , i jos je Hamilton imao problema sa zadnjim krilom pa mjenjac , u krivinama ko Mapple :D

nadam se da ce slijedeca utrka biti zanimljivija i da ce MM srediti sve to , pa da ravnopravno se bore sa ostalim ;)
 
Početnik
ocito je da je KERS na ovoj vise odmaze nego sto pomaze,vjerovatno ce bit staze gdje ce on pokazat i svoje pozitivnu stranu.
jer sve je to jos naganjanje stimanje prestimavanja,niko ne moze znat kako ce bolid ponasanj zato ja mislim ove prve utrke nista nece znacit,hocu rec nece se znat koliko je ko napredovao ili nenapredovao,

Znam da nije do hamiltona i da je do bolida,ali ako se sjetimo prosle sezone kad Ferrari nije funkcionisao i imao los bolid,svi su pljuvali da Massa nema pojma i stati ja znam,
Kad bolid ne funkcionise kako treba,dzaba ti i najbolji vozac (Schumi)
;);)
 
da se razumijemo , motor u bolidu je odlican , sto se moze primjetiti na Brawn MErcedesu , koji koristiti isti motor bolid jednostavno nema dovoljno jak downforce i u zavojima je totalno nestabilan nenormalno.

Evo i izjava Hamiltona nakon treninga :

Q: You were very quick on the straight as well, fastest by about two or three kpm. Does that suggest you are not running a lot of downforce?
LH: No, it just means we have got a good Mercedes Benz engine.

:cool:
 
Početnik
ok ako mislis tako nemam nista protiv,

nestabilni svi bolidi s KERS-om ako si primjetio ,jer je tesko rasporedit ravnopravno odnos tezina.Sam KERS tezi nekih 40kg.
 
Početnik
tog glupsona sto pravi taktu za ferrari treba hitno otjerat i to nabit ga nogom u guzicu i glupsona otjerat,a Kimiju zabranit vozit,i ovako ce sve nastavit dokle god je Kimi u timu,lik je znao vozit a sada je ociti primjer kakav ne treba bit vozac

Steta za Kubicu,velika steta, kao i za Vettela,
 
os No Driver Team Laps Time/Retired Grid Pts
1 22 Jenson Button Brawn-Mercedes 58 Winner 1 10
2 23 Rubens Barrichello Brawn-Mercedes 58 +0.8 secs 2 8
3 9 Jarno Trulli Toyota 58 +1.6 secs 20 6
4 1 Lewis Hamilton McLaren-Mercedes 58 +2.9 secs 18 5
5 10 Timo Glock Toyota 58 +4.4 secs 19 4
6 7 Fernando Alonso Renault 58 +4.8 secs 10 3
7 16 Nico Rosberg Williams-Toyota 58 +5.7 secs 5 2
8 12 Sebastien Buemi STR-Ferrari 58 +6.0 secs 13 1
9 11 Sebastien Bourdais STR-Ferrari 58 +6.2 secs 17
10 20 Adrian Sutil Force India-Mercedes 58 +6.3 secs 16
11 6 Nick Heidfeld BMW Sauber 58 +7.0 secs 9
12 21 Giancarlo Fisichella Force India-Mercedes 58 +7.3 secs 15
13 14 Mark Webber RBR-Renault 57 +1 Lap 8
14 15 Sebastian Vettel RBR-Renault 56 +2 Laps 3
15 5 Robert Kubica BMW Sauber 55 +3 Laps 4
16 4 Kimi Räikkönen Ferrari 55 +3 Laps 7
Ret 3 Felipe Massa Ferrari 45 +13 Laps 6
Ret 8 Nelsinho Piquet Renault 24 +34 Laps 14
Ret 17 Kazuki Nakajima Williams-Toyota 17 +41 Laps 11
Ret 2 Heikki Kovalainen McLaren-Mercedes 0 +58 Laps 12


Ma crnjo mali da popravi bolid i ide u odbranu titule

Brawn respect ogromni , zao mi je Vettela i Kubice al jbg.
Sezona ce biti nevjerovatno zanimljiva ;)
 
Član
Hamilton je odlicno odvezao jos mu se sve poklopilo a sta bi sa ferrariijem nama ih nidje!:smajli16::smajli16::smajli16:
 
od prve cetvorice , tri su Mercedesa :cool::cool::cool:


PS: Trulijeva 3. pozicija je upitna jer jepod pratnjom safety car-a izletio sa staze i tako ga je Hamilton morao obici ali je Trulli vratio 3. poziciju. Tako da jos nista nije sigurno
 
Član
Sada su tek vidili oni koji su sumnjali u mog brata Lewisa kako vozi sa sporim bolidom,prosle godine su pricali da mu je bolid zasluzan za naslov a saddd.....:icon_smile:pssssssssstttttttttttttttttt
 
ma sve ide u korist Mercedesu

Trulli kaznjen sa 25 sekundi i samim tim Hamilton prelazi na 3. mjesto


Ma Mercedes rock's , odlicno je krenulo :cool:
 
Početnik
ulala je napisao(la):
Sada su tek vidili oni koji su sumnjali u mog brata Lewisa kako vozi sa sporim bolidom,prosle godine su pricali da mu je bolid zasluzan za naslov a saddd.....:icon_smile:pssssssssstttttttttttttttttt

pogresno si informisan nije bolid zasluzan sa sampionsku titulu ako ka vec smatrate sampionom zasluzna je njegova nevjerovatna sreca i onaj dupelizac Glok,ne bolid..

a to sto je glupko dobio 3 mjesto ,neznam zasto, al me ne iznenadjuje mozda malo ,cudim se da nisu mu dali 1.ipak sramota bi bila velika da "zvani" sampion ne osvoji nista..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top