Audi Allroad

Audi Allroad

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Uzmi obicni A6 Avant Quattro, ako hoces obicne opruge. Allroad je visoka klasa, skup za odrzavanje i tehnikom natrpan.

Bolje potrazi Skodu Octaviu 4x4, sasvim ok za tvoje potrebe.

skoda_octavia_scout_back.jpg


A mozda da razmislis i o Daciji Duster, 4x4 model sa osnovnim paketom opreme i 1,6 motorom moze se dobiti za 22.000 KM (o novom autu ovdje pricam).
 
Član
meni je octavia 4x4 ili ti ga scout predobra... za one pare bolja biti ne moze...


iskreno za tebe nije audi allroad, cim pises o dobosima, pitas koliko je odrzavanje itd.

sto se tice tih jastuka... to je tzv. vazdusno vjesanje... ukratko... auto ti je na jastucima, ti imas dugmice, dizes ga i spustas... sto se tice jastuka, predobra stvar... nemas osjecaja za brzinu a dobro dodje u krivinama...
Truck_air_suspension.jpg

sto se tice cijene... kad ode jastuk to je pravo skupo... nisam siguran koliko su jastuci ali znam da je rodjaku 2X crko neki senzor i auto (u njegovom slucaju q7) samo propadne... on je placao oko 250 eura taj popravak... ;)

Allroad je luksuz ;)
 
Član
napisao ti je roman da ti je svaki jastuk pojedinacno 500€

meni je allroad sila, ali skup je za odrzavanja, sto se vidi iz iskustva ljudi koji su ga imali
evo predlazu skodu,, ta skoda skaut 4x4 je fina pravo, jedan moj sugradjanin je ima, i bas je extra, vjerujem duplo jeftinija za odrzavanje od allroada
 
Super Moderator
Rezervni dijelovi nisu problem sve se moze naruciti ali koliko kosta veliki servis iskreno ne znam i zavisi koji je motor unutra
2.5TDI ne moze trositi tih 8 litara osim na otvorenom i da ga bas polako vozis... po gradu ce trositi i 11-12 litara vjeruj mi i bolje ti je kupiti 2.7T i stavi plin jer je motor puno bolji, izdrzljiviji i pouzdaniji od 2.5TDI ;)
kada oboris zadnju klupu mozes spavati bez problema jer je velik :D
upravu si za masu malo sam se zbunio jer sam vec prije toga poredio x5 i njega, al svejedno to je poprilicno tesko
Nemaju jastuci neki odredjeni vijek i ne zavisi to od voznje makadamom itd...to bas i ja ne znam jbg nekom traju dugo a nekom ne mogu
uglavnom dosta je bolji onaj allroad koji nema automatsko nivelisanje jer kada ima automatsko onda on prva 3 nivoa sam mijenja ovisno o brzini voznje, kada ubrzas on se spusti a kada usporis on se sam dize i samim tim mislim da to smanjuje vijek trajanja jastuka. Jedino je cetvrti nivo manualni u tom slucaju
Kod modela koji nemaju automatsko oni se samo automatski spustaju povecanjem brzine ako je na visem nivou a kada usporis on ostaje na nivou koji si sam odredio znaci nece ga dizati sam dok ti ne zadas tu naredbu. Najbolje ga je voziti na drugom nivou jer mislim da je on do 120km/h i tek onda poslije se spusti na prvi koji je rijetko potreban (osim na autoputu itd)
Octavia Scout je puno isplatnije ali iskreno ne moze se porediti sa allroad-om... Ne znam koliko ti je dubok dzep ali jedan covjek jos uvijek prodaje allroad-a koji je bio kod mene a taj je bio bas dobar model i kod mene je bio sa nekih 150 000km pa ako sad ima 20-ak hiljada km vise vjerujem da je jos uvijek jednako dobar kao i kod mene ;)
 
Početnik
Koliki je ground clearence na audi quatro modelu? Ako nema bar 20cm ne vrijedi mi skoro ništa. Razmak izmedju osovina je povelik.

Škoda Scout bi bila više nego dobra ali se ne može kupiti korištena jer su je sinoć počeči proizvoditi. Nova košta 50000KM. Sitnica.

Dacia Duster, diesel, 4X4, košta 32000KM. Ne mogu se poravnati sjedišta. Nekvalitetne plastike je toliko natrpano u kabinu da imam osjećaj da ću se otrovati od nje. Renoov šestostepeni mjenjač sa zadizanjem njegove glave da bi se ubacilo u rikverc mi je odvratan.
Njihov drugi petostepeni mjenjač je OK ali njega ugradjuju na 1.6 benzincu koji nije 4X4.

Ove fabrike nikako da naprave vozilo da sve valja.

Dajte još prijedloga. Hvala
 
Član
Stranac, doduse nije Scout, al je 4x4 i dovoljno visoka: http://www.pik.ba/artikal/2176395/skoda-oktavia-1-9-4x4-stranac/

A evo i Yeti, jako povoljan, meni je Yeti extra auto: http://www.pik.ba/artikal/1809273/automobil-skoda-yeti-2-0-tdi-4x4/
 
Super Moderator
Dobar prijedlog ova octavia ona je poprilicno visoka a nije skupa ;) i za odrzavati je dosta dobra ;)
 
Član
Druze aj nemoj biti pukotina i da se dzabe prosipas ovuda :icon_eek: Octavia 4x4 se nije pocela proizvoditi sinoc vec 2007g i DAciu Daster benzinca 1.6 16v imas sa 4x4 pogonom http://www.autoweek.nl/auto/56365/dacia-duster-16-16v-4x4-ambiance

toliko;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top