Audi a6 2005-06 izbor motora?

Audi a6 2005-06 izbor motora?

Super Moderator
Pa 1.9 kad stisnes prva druga pokaze trenutnu preko 40 sta je tu cudno?? Ja sam tog audija na otovrenom kad pazim po boardu znao spustit ispod 6.. Prosjecne onako normalno otvorene voznje bude nesto preko 7. Kad malo zuris to je vec 10. Po gradu otprilike od 13 do 16
 
Član
Pa 1.9 kad stisnes prva druga pokaze trenutnu preko 40 sta je tu cudno?? Ja sam tog audija na otovrenom kad pazim po boardu znao spustit ispod 6.. Prosjecne onako normalno otvorene voznje bude nesto preko 7. Kad malo zuris to je vec 10. Po gradu otprilike od 13 do 16

brzina 160m/h, pun rezervoar goriva, i puno auto, na tempomatu vozeno i potrosnja je 6.2, stavljao sam jedne prilike i sliku kad je bila ista tema. Dodjem iz italije, ne pazeci kako se vozi i prosjek bude 7.5l. Ne znam ko je navikao da ovaj 3.0 tdi puno trosi, trosi ono svako auto hehe
 
Član
  • Audi A6 C6 3.0 TDI quattro
  • How economical? 11.8/6.3/8.3 l/100km urban/extra-urban/combined
  • How much power? 225 PS / 221.5 bhp / 165 kW @ 4000 rpm
  • How much torque? 450 Nm / 332 ft.lb / 45.9 kgm @ 1400-3250 rpm
  • How quick? 0-100 km/h: 7.90 s
  • How fast? 243 km/h, 151 mph
Dok za 2.7 TDI-a pise da trosi po gradu 9.8L (normalne voznje), napominjem fabricki podaci,a ne neki tamo testirani bla bla...

Tako da te price ne trosi, po gradu uzme 8L i slicno mozete objesiti macku o rep :D fabrika je napisala 11.8L po gradu da je potrosnja normalne voznje, znaci kad bi zavario papucicu za pod po gradu nikakav problem nije da ode potrosnja i na 18-20L, ja ne kontam kako moze 1.9 TDI sa 90konja i tezinom od 1000kg trositi isto pa cak i vise po gradu nego 3.0 TDI quattro sa 215-225 konja i 1800kg :confused:
Ne razumijem zasto ljudi sami sebe lezu ina kraju sebe samog uvjere i druge sa tim potrosnjama od 7-8 po gradu... imao sam prilika xxxxx tako ljude uhvatis u lazi gdje kazu 6-7L po gradu trosi a ti mu cimnes board comp a ono prosjek 10+L, znaci samog sebe laze...
neki onda kupe auto i sjednu prvi put u takva auta i onda misle da im je neispravno auto jer svugdje oko njih su price od 6-7-8L a jedino njihov uzme 10-12L pa obidju i boga dragog i svakve majstore da poprave ISPRAVNO auto :D dok ne skontaju da su price okolo samo lovacke price :p

Otvorene ne velim da uzme 7L ali i to je propisano ako se vozi 90km/h vec na 120km/h ta potrosnja je za 1+L veca da ne pricam o brzinama 160-180-200 i vise km/h gdje potrosnja moze i dostici bez problema 10+L otvorene, a nasi digne u 200-300 metara jednom 200 i spusti na 80 i prosjecna brzina mu bude 70km/h mozda na board-u i onda kaze ja dvista isao cijelo vrijeme i gle potrosnje 7L hahahaa :D a one price ja isao 200 puno auto otvorena sve, auto put, ja samo lijeva traka, prvi, preticanje, najbrzi, papucicu zavario za pod, nigdje nisam ispod 120-140 spustao a sve ostalo je 200 i vise bilo, a trosi 7L a moglo je i nize :oops: mislim to je tacno za nasmijati se :D
Da i zasto ako je tolika mala potrosnja kako vecina prica od 8L po gradu i otovrene voznje kad se przi trosi 7L, zasto je fabrika stavila 80L rezervuar? :eek: Eto onako reda radi...

Koliko konja, kolika brzina, tolika je i potrosnja ;) i jare i pare ne ide, da je tako benzince ni hibridna auta, pa cak ni elektricna ne bi trebalo ni proizvoditi nikako, sta ce ti kad imas auto koje ide 250km/h, ubrzava za 7 sekundi a trosi nigdje preko 8L sta god radio :eek:
Budimo realni jednom :D
 
Poslednja izmena:
Član
  • Audi A6 C6 3.0 TDI quattro
  • How economical? 11.8/6.3/8.3 l/100km urban/extra-urban/combined
  • How much power? 225 PS / 221.5 bhp / 165 kW @ 4000 rpm
  • How much torque? 450 Nm / 332 ft.lb / 45.9 kgm @ 1400-3250 rpm
  • How quick? 0-100 km/h: 7.90 s
  • How fast? 243 km/h, 151 mph
Dok za 2.7 TDI-a pise da trosi po gradu 9.8L (normalne voznje), napominjem fabricki podaci,a ne neki tamo testirani bla bla...

Tako da te price ne trosi, po gradu uzme 8L i slicno mozete objesiti macku o rep :D fabrika je napisala 11.8L po gradu da je potrosnja normalne voznje, znaci kad bi zavario papucicu za pod po gradu nikakav problem nije da ode potrosnja i na 18-20L, ja ne kontam kako moze 1.9 TDI sa 90konja i tezinom od 1000kg trositi isto pa cak i vise po gradu nego 3.0 TDI quattro sa 215-225 konja i 1800kg :confused:
Ne razumijem zasto ljudi sami sebe lezu ina kraju sebe samog uvjere i druge sa tim potrosnjama od 7-8 po gradu... imao sam prilika xxxxx tako ljude uhvatis u lazi gdje kazu 6-7L po gradu trosi a ti mu cimnes board comp a ono prosjek 10+L, znaci samog sebe laze...
neki onda kupe auto i sjednu prvi put u takva auta i onda misle da im je neispravno auto jer svugdje oko njih su price od 6-7-8L a jedino njihov uzme 10-12L pa obidju i boga dragog i svakve majstore da poprave ISPRAVNO auto :D dok ne skontaju da su price okolo samo lovacke price :p

Otvorene ne velim da uzme 7L ali i to je propisano ako se vozi 90km/h vec na 120km/h ta potrosnja je za 1+L veca da ne pricam o brzinama 160-180-200 i vise km/h gdje potrosnja moze i dostici bez problema 10+L otvorene, a nasi digne u 200-300 metara jednom 200 i spusti na 80 i prosjecna brzina mu bude 70km/h mozda na board-u i onda kaze ja dvista isao cijelo vrijeme i gle potrosnje 7L hahahaa :D a one price ja isao 200 puno auto otvorena sve, auto put, ja samo lijeva traka, prvi, preticanje, najbrzi, papucicu zavario za pod, nigdje nisam ispod 120-140 spustao a sve ostalo je 200 i vise bilo, a trosi 7L a moglo je i nize :oops: mislim to je tacno za nasmijati se :D
Da i zasto ako je tolika mala potrosnja kako vecina prica od 8L po gradu i otovrene voznje kad se przi trosi 7L, zasto je fabrika stavila 80L rezervuar? :eek: Eto onako reda radi...

Koliko konja, kolika brzina, tolika je i potrosnja ;) i jare i pare ne ide, da je tako benzince ni hibridna auta, pa cak ni elektricna ne bi trebalo ni proizvoditi nikako, sta ce ti kad imas auto koje ide 250km/h, ubrzava za 7 sekundi a trosi nigdje preko 8L sta god radio :eek:
Budimo realni jednom :D


Turbače, svaka ti dala :D
 
Član
A sto nisi onda uslikao i prosjecnu brzinu? koja sigurno nije iznosila vise od 70km/h :D

De kad drugi put budes tako slikao, nemoj slikati nego snimaj video jedno 2-3 minuta i vozi koliko hoces brzo, te brzine od 160-170km/h i slicno, i onda prebaci na boardu na prosjecnu brzinu pa da vidimo kolika je prosjecna brzina, pa onda da vidimo kolika je prosjecna potrosnja, ali sve snimaj videom kad ti pokaze prosjecnu brzinu od 100+km/h sigurno ti ta prosjecna potrosnja nece biti... a ne ljudi voze 60-80km/h i prosjek brzine bude oko 50km/h, potrosnja 6L i onda ostavi na toj prosjecnoj potrosnji i onda digne 160 i onda mu prikaze mozda 6.4L i onda uslika, hehee :D


To mozes uraditi i na benzincu, vozi ga lagano i sve i onda kad pokaze 6L samo ga opali i digni ga 160 i onda uslikaj kad ides 160km/h kako ti je prosjecna potrosnja 6.4L... a da prikaze prosjecnu brzinu bila bi oko 70km/h...

Racunar pravi prosjek svakih par km predjenih tako da takve slike ne piju vodu, evo ti mojih slika otvorene od 3-4-5 litre sa bmw-om benzin sestak ;) jest da nisam nigdje presao 70-80km/h ali sestak i potrosnja od 4-5L otvorene ;)

kvxd.jpg


pemh.jpg


au9p.jpg



Prosjecna brzina + prosjecna potrosnja to se treba pokazati da se vidi i po tome znas kolika je potrosnja...

I sada se treba vratiti temi koja je za pitanje auta :) ja sam samo rekao i pokazao fabricke podatke auta koje je fabrika propisala i napisala :)
 
Član
nisam citao pola od ovog sto si pisao, samo cu ti reci da je ovo slikano na autoputu, bas mi se i ne vozi 70km/h na autoputu :)

al eto snimit cemo jednom, prosjecnu brzinu i prosjecnu potrosnju. Nisam ovdje slikao prosjecnu brzinu jer je ovo i bila prosjecna brzina, vidis da je upaljen tempomat, kompletan autoput kroz sloveniju se islo ovom brzinom, slika je slikana nakon nekih pola sata voznje sigurno
 
Super Moderator
RS TURBO procitaj jos jednom sta sam napiso :) i to je tacno 100%, ne izmisljam nego sam imo taj auto pa znam sta napise kompjuter :) a koliko on laze to ti ne bi znao reci
Kad god sam ga vozio travnik-tuzla-travnik, prosjecna varira od 5.8 pa do 6.5, cesta je otvorena i vozi se 70-100km/h, zbog policije, radara, drugih auta itd.. recimo kad vozim travnik-sarajevo-travnik, do autoputa mi bude negdje isto oko 6, onda izadjem na autoput i vozim konstantno 130, na ulazu u sarajevo bude oko 7-7.2... dok napravis jedan krug po sarajevu skoci prosjecna na 9-10, i u povratku opet ako ne vozis preko 130 ono malo autoputa, vrati se na nekih 7.5-8 litara
trenutna nije bitna, trenutna varira od 1l pa do 40 zavisi koliko gasa das, pustis, al kompjuter sam sebi iz te trenutne racuna prosjecnu. ovo sto si ti usliko je trenutna, mozes pustit gas i onda ce pisati 0 isto ko i na ovim autima kad pustis gas pise 0.. Neki prosjek otvorene voznje 3.0TDI je izmedju 7 i 8 zavisi od nacina voznje, ako pretices puno i brze vozis onda ce da bude oko 10.. grad ispod 13 ne moze zbog kila i pogona, a moze i preko 20 da se razumijemo. prosjecna potrosnja da zivis u sarajevu, s ovim autom bi bila oko 15-16 litara bez gasanja
do njemacke i nazad s tim da se na autoputu ne prelazi 140 board computer nece pokazati NIKAD preko 7 litara.. znaci u tih 2000km +, on izbaci do 7 litara.. nije taj auto strasan sto se tice potrosnje na otvorenom, samo po gradu ima malo visu potrosnju
ja sam neki srednji prosjek ovom autu izracuno 10 litara i to je to. i da napomenem auto je non stop bio na 16'' felgama
 
Član
pa sta sam ja rekao, da po gradu uzme 12L a te price o 8-9L po gradu su smijesne ;) a mogu ti ja snimiti i ovu svoju potrosnju pa da vidis gdje kazaljka bude pa da vidis da nije pusten gas :) Ja sam samo rekao da otvorena voznja tog auta sa toliko kubika i toliko konja moze biti 6-7L ali ako se vozi normalno do 100km/h, sve preko toga nece sigurno biti ta potrosnja od 6-7L...

Evo ti videa gdje sam znaci "zakovao" papucicu za pod pa prati prosjecnu potrosnju 6-aka :)


Ja vise pisati necu jer bezze se kvari tema covjeku, ja sam samo dao fabricke podatke auta, od 2.7 i 3.0 TDI quattro sto je fabrika napisala
How economical? 11.8/6.3/8.3 l/100km urban/extra-urban/combined
i to ovo je u njihovom labaratoriju testirano u njihovim uslovima....
Samo hocu da predstavim covjeru realnost, i realnu potrosnju a ne neke tamo price od 8-9L gradske sto neki kazu pa covjek kad uzme kad mu bude 12 i vise prikazao bice ne valja ti auto uzeo si grob i slicno, kao sto je prije bilo prica koliko se sjecam za jednog isto pa su mu savjetovali da ide majstoru i da gleda sta mu nije uredu sa autom jer mu nije uredu da mu pokazuje 15L pa ni kad se vozi zesce malo po gradu, kad kod drugih pokaze 8-9L po gradu :D
 
Član
rs turbo kako u tebe ta kazaljka mjeri. Jel ona mjeri trenutnu potrosnju ?
u zadnjih mjesec dana sam imao 2 bmw al u mene ta kazaljka bude na 5-6 cim nogu stavim na gas, a kad je stisnem do poda ode ova mala kazaljka desno do kraja,na 4-5 litara mogu spustit samo kad je malo niz brdo pa samo nogu stavim na gas ono u petoj. Bmw je 525 tds 1998 god, al isto tako mi je bilo i sa e46 1.8 benz
 
Član
rs turbo kako u tebe ta kazaljka mjeri. Jel ona mjeri trenutnu potrosnju ?
u zadnjih mjesec dana sam imao 2 bmw al u mene ta kazaljka bude na 5-6 cim nogu stavim na gas, a kad je stisnem do poda ode ova mala kazaljka desno do kraja,na 4-5 litara mogu spustit samo kad je malo niz brdo pa samo nogu stavim na gas ono u petoj. Bmw je 525 tds 1998 god, al isto tako mi je bilo i sa e46 1.8 benz

Ona mjeri trenutnu potrosnju auta...
Gledaj dizeli ti stari tds recimo iz e34 su poznati po potrosnji, oni po gradu bez problema uzmu 10L a i cetvrtaci u bmw ti trose kao i sestaci, ali imas nesto i u stelanju auta :D ja sam svog sam stelao posto imam instrumente sve potrebne, nije kod mene stelano nista po fabrickim podacima , ni paljenje ni odnos zraka i goriva ni nista :D Ja sam stelao po svom da dobijem maximum na snazi a opet da ne razbaciva gorivo bezveze.... Fabrika ti uvijek ostavlja "lufta" jer ne zna kakvu ce "kamikazu" auto zapasti, da li ce biti gas u podu ili penzioner ;)

Sorry necu vise pisati :D :D :D Varacanje na temu za Audia :D
 
Poslednja izmena:
Top