Audi a6 2005-06 izbor motora?

Audi a6 2005-06 izbor motora?

Član
Zelim vec duze vrijeme da kupim Audi a6 2005-06 godistne,pa me zanima izbor motora,vasa iskustva i tako dalje. Nedoumice mi prave motori znaci da li uzeti 2.0 2.7 ili 3.0. Cuo sam razne price,jedni govore uzmi 2.0 jedni uzmi 3.0. Tako da ako neko ima svoje misljenje ili jos bolje ako neko ima i iskustvo neka pise. Ja cu zahvalan da budem
icon_biggrin.gif


I jos nesto Bmw ili Mercedes me ne zanimaju.
 
Član
2.0 sa 140ks je po meni smijesno za taj auto, ne kazem da ne ide, ali ako se poredi sa passatom od 74kw :D
Kod mene je 3.0 sa 165kw, radio sam dpf off i chip, nakon cega se i potrosnja nesto smanjila. Kad je bio zacepljen dpf pokusao ga je sam regenerisat ali bezuspjesno, mislim da je tad trosio kao 3.2 fsi,hehe
Sto se tice samog motora tu i nema nekih nepoznanica, mana su im dizne, posebice ako je auto vozen u BiH, tako da ti preporucujem detaljan pregled prije kupovine. Nekad im stradaju klapne koje propustaju zrak u motor, elektronske su, te od temperature motora znaju zakovat, strada taj elektronski sklop u njima i auto moze pusit, slabiju vucu da ima i slicno. U biti ako te sta zanima pitaj, ovo je kod mene sluzbeni auto, te se puno vozi, ali nikad ni jednog jedinog problema, ulje se mijenja redovno, malo pazit na mjenjac i navozat ces se :)
 
Legend
Ja glasam za 2.0tdi 170ks ako nadjes, ako ne moze i 140+chip, sasvim dovoljno za taj auto..
Koliko god taj 2.0 ima problema, 3.0 ih ima vise i puno je komplikovaniji motor itd itd..

ako vec ganjas benzinjaru, glasam za onog 2.4 + plin realno bio bi najrahatniji sa tim motorom..
 
3.0 dizel je opcija najbolja, ako gledaš benzin 3.2 je najmanjie što bi trebao gledati, uz to je jako pouzdan motor, a da ne pričam 4.2 koji je kralj :D također zbog osjetljivosti dizela bih ovdje kod nas birao benzin + plin, a šestaka je malo ko uspio sjebati, tako da te boli karna koliko troši kad je plin sad 1.20. jeste da je investicija ali ako se koristi vozilo onda to se vrati brzo.
 
Član
Hvala vam ljudi na informacijama,nadam se da ce biti jos ljudi koji ce pisati svoje misljenje i iskustva :)
 
Član
U biti sto se tice mana i odrzavanja tu su oni negdje. 2.0 TDI ima zubcasti koji ti kosta 1200KM da uradis u ovlastenom. 3.0 TDI ima lanac i remen, kod njega ti je u ovlastenom oko 600KM ako ga uzmes obavezno promijeni zatezace znat ces da su otisli ako nakon verglanja motor klepece 2-3 sekunde i onda je samo pitanje vremena kad ce se otkinuti komadic i onda znas sta slijedi.... ima manu klapnu usisne grane kao sto je vec napisano. 3.0 znaj da nije neki stedisa 11-12 litara po gradu ce uzeti normalne voznje, servis mjenjaca se radi svakih 60.000km i kosta oko 400€ tu bih ti preporucio samo originalno ulje. Sto se tice klapni kad budes gledao ga udji u auto daj kontakt sacekaj koji sekund cut cet otvaranje i zatvaranje klapni. tako uradi 3-4 puta da se uvjeris da rade. U svakom slucaju na tebi je da odlucis nadam se da sam ti ista priblizio....2.0 nemas quattro, nemas automatika, tako da je to auto samo da se zove A6, kad uzimas sesticu uzmi je brate kako treba...
 
Član
Slazem se sa postom iznad,kad kupujes kupi da valja sve ostale mane zanemari i baziraj se na prednosti i odlucices lakse
 
Član
Te klapne se i fizicki vide da li rade, samo treba skinut poklopac motora i vide se klapne, ja sam jednu mijenjao prije jedno 12000km
 
Legend
Je li ima neko licnog iskustva sa dizelskim motorima,da mi pise
Kolega vozi 3.0 tdi quattro, 2006 god, kupljen sa leasinga sa nekih 70k, sada ima oko 160tak k na satu..
Solidni opremljen, lijep auto za vozit nema sta, stim da trebas imati bas dubok dzep za sipanje, odrzavanje i uzivanje u tom autu, kao sto je gore vec neko rekao, hoce uzeti grada 12 hladno, otvorene oko 8-9 zavisi kakav si vozac..
Drugo te klapne, imao je i on problema sa tim, poslije su ga i izduvne nesto zezale ne znam tacno sta govorio mi je da je u asi dao po 1500 za obje, prvo je radio jednu, pa izbacivalo gresku, pa je onda radio i drugu i rijesio problem (navodno)..
Klapnu je mjenjao takodje, isto neka basoslovna cifra, Boze sacuvaj.. Zato je moj prijedlog isao na 2.0tdi.. ako nista ustedit ces na gorivu.. iako bi moj izbor u tom autu definitivno bio 2.4 benzin..
 
Top