Audi a6 2005-06 izbor motora?

Audi a6 2005-06 izbor motora?

Član
Drug da ti jos jedno naglasim, ne postoji auto koji se ne kvari, ko kupuje auto a samo trazi mane neka sebi kupi dobre cipele ne mora ni ulje mijenjat ni gorivo sipat...
 
Član
2.7TDI sa ručnim mjenjačem i prednjim pogonom je neki optimum između performansi , potrošnje i održavanja.
Nije puno slabiji od 3.0 ali je dosta manji potrošač , zato što nije 4x4 , a opet ima dosta ubjedljivije performanse od potencijalno problematičnog 2.0 TDI.
 
Član
Hahaha @ZELA GTI,upravu si sto se tice toga,kod nas na dostavi je bila jedna stara Toyota 2 godine,dusa joj vadjena,mijesec dana se vozala iz dana u dan bez kvacila(pukla sajla) dnevno oko 80 km prevaljivala nijednog moguceg kvara oko motora nije bilo :D
 
Član
U biti sto se tice mana i odrzavanja tu su oni negdje. 2.0 TDI ima zubcasti koji ti kosta 1200KM da uradis u ovlastenom. 3.0 TDI ima lanac i remen, kod njega ti je u ovlastenom oko 600KM ako ga uzmes obavezno promijeni zatezace znat ces da su otisli ako nakon verglanja motor klepece 2-3 sekunde i onda je samo pitanje vremena kad ce se otkinuti komadic i onda znas sta slijedi.... ima manu klapnu usisne grane kao sto je vec napisano. 3.0 znaj da nije neki stedisa 11-12 litara po gradu ce uzeti normalne voznje, servis mjenjaca se radi svakih 60.000km i kosta oko 400€ tu bih ti preporucio samo originalno ulje. Sto se tice klapni kad budes gledao ga udji u auto daj kontakt sacekaj koji sekund cut cet otvaranje i zatvaranje klapni. tako uradi 3-4 puta da se uvjeris da rade. U svakom slucaju na tebi je da odlucis nadam se da sam ti ista priblizio....2.0 nemas quattro, nemas automatika, tako da je to auto samo da se zove A6, kad uzimas sesticu uzmi je brate kako treba...


Hvala druze,puno si pomogao, i bit ce 3.0 najvejrovatnije samo da se nadje ocuvano auto. 2.0 mi je i malo za 1750 Kg.
 
Član
Kolega vozi 3.0 tdi quattro, 2006 god, kupljen sa leasinga sa nekih 70k, sada ima oko 160tak k na satu..
Solidni opremljen, lijep auto za vozit nema sta, stim da trebas imati bas dubok dzep za sipanje, odrzavanje i uzivanje u tom autu, kao sto je gore vec neko rekao, hoce uzeti grada 12 hladno, otvorene oko 8-9 zavisi kakav si vozac..
Drugo te klapne, imao je i on problema sa tim, poslije su ga i izduvne nesto zezale ne znam tacno sta govorio mi je da je u asi dao po 1500 za obje, prvo je radio jednu, pa izbacivalo gresku, pa je onda radio i drugu i rijesio problem (navodno)..
Klapnu je mjenjao takodje, isto neka basoslovna cifra, Boze sacuvaj.. Zato je moj prijedlog isao na 2.0tdi.. ako nista ustedit ces na gorivu.. iako bi moj izbor u tom autu definitivno bio 2.4 benzin..

Hvala i tebi,kako god razmislim sve je to normala,kvari se mislim i svaki auto. Mislim da se svaki francuz kvari dosta vise,ja sam imao 2 audija jesu malo stariji od 2006 godista ali se nisu kvarili sada kupujem ovu 6 cu valjda cu da budem zadovoljan.
 
Član
2.7TDI sa ručnim mjenjačem i prednjim pogonom je neki optimum između performansi , potrošnje i održavanja.
Nije puno slabiji od 3.0 ali je dosta manji potrošač , zato što nije 4x4 , a opet ima dosta ubjedljivije performanse od potencijalno problematičnog 2.0 TDI.


Dijelimo isto misljenje,ne trosi puno ako nije quattro,ide dobro dosta bolje od 2.0 jaci motor od 2.0 a taj motor je slab u a6 bas zbog njene velicine a i trosi ulje previse svakih 3-5000 treba dosipati te mu ode uljni filter koji je previse skup. Imam ja pare za a6 ali razumite me gdje je uzivanje ako ce svako malo da se vozi na servis .
 
Član
Drug da ti jos jedno naglasim, ne postoji auto koji se ne kvari, ko kupuje auto a samo trazi mane neka sebi kupi dobre cipele ne mora ni ulje mijenjat ni gorivo sipat...

Druze razumijem te sve je to uredu,novije auto kvari se svako,ali sigurno opet manje od nekih francuza ali ja a6 kupujem ako sve bude uredu,samo trazim motor koji se ne kvari toliko zelim da mi bude fino a ne da stalno idem na servis.
 
Član
danas se vozao u a5 sa 3.0 tdi motorom, quatro je i rucni mjenjac.
auto ima ubrzanje takvo da ti daje osjecaj da ce se sjediste ispod tebe slomit.
potrosnja po gradu na bordu pokazuje 19 litara, gas do poda non stop
 
Član
Zato sam ja onako i napisao hehe, nema sile da mu prosjek bude 19 litara, to je trenutna kao sto kazes
 
Član
trenutna mu pokazuje od 8 do 45 litara,
a prosjek je bio oko 19, gas prva druga pa kocnica, pa opet iz prve kreci, i tako je vozen mozda 10 kilometara
 
Top