ASTEROID

ASTEROID

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Asteroid - Lagano pocinjemo ...

Evo, lagano se pocelo sa pripremnim radovima ... pa da napisem koju ...

Pristupili smo rastavljanju motora i ispitivanju situacije i imali smo sta i vidjeti ...

Baksuza kao sto sam ja nije nista drugo moglo ni zadesiti. Naime, stanje koje smo zatekli je sljedece ...

- Glava pukla na svakom cilindru izmedju izduvnih ventila i svjecice, a to se desilo najvjerovatnije kada je stari turbo zakovao i uzrokovao fatalno pregrijavanje glave. Onda se ispostavilo da su nam te pukotine u glavi zadavale hrpu glavobolja prilikom mapiranja i ustimavanja software-a za novi turbo jer je tuda motor gubio pritisak i stalno je sistalo na iberlauf, a nismo mogli skontati sta je uzrok tome (eto, sad znamo). Zbog tih varijacija u pritisku dolazilo je do nenormalnih opterecenja na klipnjace i dvije su savijene i jedan klip ima napuknuce, a na stublini prvog cilindra postoji i poveca parnica koja zahtijeva i obradu bloka na prvu specijalu.
Sve to i nije neka velika steta jer je motor ionako trebao ici na specijalu zbog kovanih klipova, ali ovo sa glavom mi nije bilo u planu. Ali tu u pricu ulazi kolega AJDIN sa spasonosnom informacijom da ima glavu za z-LET i da je spreman da mi je "pokloni", jer ne znam kako drugacije da objasnim smijesno nisku cijenu koju mi je rekao, ovom prilikom mu HVALA do neba.
Danas su moja i njegova glava poslane u Zagreb kod gospodina Pavicica na ispitivanje i obradu i sklapanje, a onda idemo dalje na obradu bloka i pripremu za ubacivanje kovanih klipova i klipnjaca i zamjenu svih lezaja, semeringa i dihtunga, tako da cemo na kraju dobiti prakticno nov motor za Asteroida.
Kod Muhe iz AutoTuninga (Caraudio.ba) su narucene gewinde KW Inox V1, stizu krajem februara...
Pricao sam i sa lakirerom, rekao je kad izvadim motor da mu dovezem auto, pa da konacno i kos motora bude ofarban u boju auta, a i kompletan auto ce se nanovo farbati
Radovi ce teci kako se bude imalo para, a update ce biti redovan.

Evo sad malo slika ...



A onda nastupa Dr. Basta...













 

LSD

Član
RE: Asteroid - Lagano pocinjemo ...

prijatelju ne svidja mi se tvoja prica oko pucanja glave:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
nije to trebalo da se desi nikako:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
ali mi je drago da si nashao zamjenu i zahvaljujem se momku od kojeg dobivash novu...:icon_smile::icon_smile::icon_smile:
jos jednim odajem respect na radove i trudove oko auta :D:D:D:D
 
Član
RE: Asteroid - Lagano pocinjemo ...

LSD je napisao(la):
prijatelju ne svidja mi se tvoja prica oko pucanja glave:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
nije to trebalo da se desi nikako:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
ali mi je drago da si nashao zamjenu i zahvaljujem se momku od kojeg dobivash novu...:icon_smile::icon_smile::icon_smile:
jos jednim odajem respect na radove i trudove oko auta :D:D:D:D

Kako mislis, "ne svidja ti se prica"?
Znam i ja da nije trebalo da se desi, ali desilo se. Kad je neko baksuz, baksuz je. Svakom turbina kad crkne prvo propisa ulje i dimi na auspuh, a meni odmah pukne osovina i turbina se zakovala u mjestu ... Cim sam primjetio da je auto izgubio boost, skinuo sam nogu sa gasa i stao kraj ceste ... otvorio haubi i imam sta i vidjeti, turbo se usjajio kao da sam sijalicu upalio pod haubom, samo nisam tada ni pretpostavljao da je to bio kraj i za glavu. Nesreca je bila da se to desilo na autoputu pri vecoj brzini ...
 

LSD

Član
RE: Asteroid - Lagano pocinjemo ...

tako....ne svidja mi se zbog tog sto se desilo....
a slican sam ti baksuz kao i ti:D:D:D:D
 
Član
RE: Asteroid - Lagano pocinjemo ...

Svaka Cast tebi za trud i sve ovo ulozeno do sad u auto ..

Ne sumnjam da ce asteroid ovaj put biti jos bolji.

A do sad kakav si ovjes imao na autu !? i Na sto ti sumnjas kao razlog crkavanja turba , znam da se to desi ali mozda ima nesto .......

pozdrav,
 
Član
RE: Asteroid - Lagano pocinjemo ...

bmw 330d je napisao(la):
Svaka Cast tebi za trud i sve ovo ulozeno do sad u auto ..

Ne sumnjam da ce asteroid ovaj put biti jos bolji.

A do sad kakav si ovjes imao na autu !? i Na sto ti sumnjas kao razlog crkavanja turba , znam da se to desi ali mozda ima nesto .......

pozdrav,

Ovjes je bio standardni, samo sam imao Eibach opruge.
A fabricki turbo je crkao jer mu je istekao "rok trajanja" :lol: Nema nekog posebnog razloga. Turbina je potrosni dio, pogotovu ako vozis kao ja :D
 
Član
RE: Asteroid - Lagano pocinjemo ...

Šteta ali evo procitao sam da si nabavio novu glavu da ces ga pokovat citavog novo sve ubacit pa i nije toliko loše :icon_smile: svaka cast ajde samo polako i pazi na financije da te ljepsa polovice nabude ganjala zbog novca :icon_biggrin:! Sretno jos jednom! :cool:
 
Član
RE: Asteroid - Lagano pocinjemo ...

Svaka cast drug, samo nastavi izvjestavat i dalje :) ima asteroid da leti :D
 
Član
RE: Asteroid - Lagano pocinjemo ...

sve pohvale,stretno u nastavku,ima asteroid da ide ko metak,jeli ide isti turbo ili kakav jaci?
:cool::cool:
 
Član
RE: Asteroid - Lagano pocinjemo ...

mtopic je napisao(la):
A fabricki turbo je crkao jer mu je istekao "rok trajanja" :lol: Nema nekog posebnog razloga. Turbina je potrosni dio, pogotovu ako vozis kao ja :D

ja mislim da je turbo crkao zato sto je dovod ulja bio ostecen i bila je velika pukotina na dovodu,po meni dovoljno da padne pritisak ulja i da turbo ostane bez podmazivanja a to dovodi do usijanja.

Na standard turbu je puklo gusano kuciste od temperature,pukla je glava oko svih izduvnih ventila,izduvni ventili su promijenili boju od temparature jer se turbo nije okretao nego je zablokirao gasove da nemogu izlaziti iz cilindra.

Bukvalno sve se otoplio od turbine do cilindra a po meni samo se to moglo desiti jer nije bilo dovoljno ulja u turbini i zato je i osovina zablokirala i zaglavila se da se nije ni rukom mogla okretati.

Ali opet bez obzira na pukotine glave,poslije jaceg turba,asteroid isao kao lud,he he OPEL power :)
 
Član
RE: Asteroid - Lagano pocinjemo ...

Upravo sam zavrsio jedan telefonski razgovor. Naruceno je sljedece :

- Klipovi (WISECO),
- Klipnjace (CARRILLO),
- Dihtung glave (COMETIC) i
- Sarafi glave (ARP).

Sve ovo stize krajem iduce sedmice,a onda saljemo i blok u Zagreb na obradu za prvu specijalu i ugradnju gore pomenutih dijelova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top