Alfa 147 BOSE problem

Alfa 147 BOSE problem

Super Moderator
nemam sad kod sebe sheme al nebitno.Vec sam ti napisao samo gledaj boje zica.Neznam jesul ti sve na jednom dzeku ili na dva.Otvori sebi shemu.Gore sam ti vec naveo koji su ti pinovi zvucnici i na radiju i na pojacalu.Znaci nadjes dvije zice iste boje i spojis ih zajedno.I tako dok nedobijes sve zvucnike.Ujtru ti mogu detaljnije napisat dok dodjem u radnju.A bilo bi dobro da ti uslikas sve dzekove na pojacalu koje imas.Ako budes slikao slikaj stranu na kojoj su zice da se vide boje zica.

Imaju na prvoj stranici slike od dzeka pojacala i usliko sam bas zice sa obje strane jer idu dva reda pinova. Dakle jedan dzek sa dva reda pinova, ukupno 25. Sve ja znam drug za sta koji pin sluzi sve ja to kontam al nema puno isitih zica pa te zato ne razumijem koje tacno da spajam. Vjerovatno cu osposobiti to, al da ne lutam ako vec znas ti odma pa da mi kazes i da to uradim :) imas shemu pred kraj druge stranice sam postavio :)
Hvala :)
 
Član
Malo sam studirao shemu i mislim da je ovako.Znaci brojevi pinova koji se spajaju jedan sa drugim.
6-23
7-22
5-21
8-20
4-19
9-18
10-17
3-16
Mislim da bi nakon ovoga trebao dobiti zvuk ali naravno bez pojacala.
 
Super Moderator
Dobrog mi posla nadje :D

Uspio sam osposobiti da svira, hvala puno ajdine odlicno si mi pomogo :) hvala i ostalim takodje! Sad nek svira ovako, svi zvucnici rade i sve je pravilno spojeno strane i tako to, pa dok ne skontam sta je sa pojacalom svirat ce ovako, nije bog zna kakav zvuk al dobro je :)
 
ajd dobro je nek nije gluvo u autu :D napravice se sve polako a ti za svaki slucaj ove brojcice prepisi u neku sveskicu i ostavi :D
 
Član
Nema na cemu druze.Posto ti sad svi zvucnici rade ocigledno ti je problem ili u napajanju pojacala(12v) ili u samom pojacalu.Sad znas da ti je instalacija zvucnika sva uredna.Na pojacalu imas dva plusa i dva minusa.Prije svega trebas to ispitati imas li sve napone i dobijas li onu sivu(ona ti je treci plus) sa radija za aktiviranje pojacala.Ako ti je i to sve uredno onda ti je problem samo pojacalo.
 
Super Moderator
Nema na cemu druze.Posto ti sad svi zvucnici rade ocigledno ti je problem ili u napajanju pojacala(12v) ili u samom pojacalu.Sad znas da ti je instalacija zvucnika sva uredna.Na pojacalu imas dva plusa i dva minusa.Prije svega trebas to ispitati imas li sve napone i dobijas li onu sivu(ona ti je treci plus) sa radija za aktiviranje pojacala.Ako ti je i to sve uredno onda ti je problem samo pojacalo.

Da, siva je REM to znam. Vidis nisam nikako obraco paznju na masu cccc, da mi ne napisa ne bi se ni sjetio, to moram pregledati mislim da je upravo do mase. Onako u frci nisam ni razmisljo o tome tek mi sad naumpalo kad sam procito, hvala :)
 
Super Moderator
Sve rijeseno, sve radi, svira jako fino, nema sumova nema probijanja zvucnika itd :) hvala svima posebno kolegi ajdin_ze na strpljenju i objasnjenjima :) i naravno kolegi .nOKe sto je sarafo masu :D
 
Top