Alfa 147 BOSE problem

Alfa 147 BOSE problem

Legend
bas sam maloprije napiso sta sam radio :D 3 sata sam spajo zice nanovo, sve po shemi spojio gdje sta treba al nece opet
Ma kume to je neko sjebo da valja, sigurno.. Bose znam da je osjetljiv sto se tice tih konektora bas, znaci moras BUKVALNO svaku zicu provjerit da vidis je li fercera, znam kad sam htio sebi prebacit bose iz audija a3, kad su mi ljudi rekli sta kako i gdje, htio sam se objesit..
Mozda i deez-a da kontaktiras, on je radio sa tim i barckao je oko toga, moze te uputit, posavjetovat sta i kako :)

pozz
 
Legend
Drustvo, spojio sam sve zice ponovo po ovoj shemi, opet ne radi nista, upali se HU naravno al nema zvuka.. na konektoru od pojacala mi je jos jedna zica ''viska'' tj neko je tu zicu prekino i negdje se izgubila pa ne mogu ponovo da je spojim..
ne znam vise sta da pitam a ni radim. sa sheme jedino ne razumijem poneke izraze tipa ''razvodnik potencijala'', ''navojna opruga'', i ne znam gdje se nalaze ovi osiguraci i kako cu tacno znati koji je koji kad ni unutra u autu nema tih brojeva osiguraca a ni ispod haube ih nema

Znaci sad je sve ponovo spojeno kako pise, nema vise sta sa zicama da se radi osim te jedne koju cu nekako naci, a to je zica crveno/zuta koja po shemi ide iz osiguraca 62. koji nemam pojma gdje je

moze li neka preporuka u Sarajevu kome da odvezem da mi vidi jos ovo sto je ostalo al da me ne odere po dzepu sto ce mi samo prespojit par zica, jer stvarno vise ne znam sta da radim
061251024 Nermin
Kolega forumas, dole je on u pejtonu na ilidzi
Javi mu se :)
 
Član
Navojna opruga ti je na volanu i preko nje idu komande na volan kao i sirena i airbag.Razvodnik potencijala je prica koja tebe neinteresuje.Na radiu E19 pinovi od 1 do 8 su ti izlazi za zvucnike tj na pojacalo.Ti isti su ti na pojacalu N4 pinovi od 3 do 10.Znaci pokusaj odspojiti sa pojacala i po shemi probaj direktno na dzek spojit bilo kakav zvucnik da vidis imas li uopste dovod sa muzike na pojacalo.Naravno pod uslovom da ti je sve ostalo ok i da se pojacalo upali kad upalis muziku.Imas li oba plusa i obe mase na dzeku?
 
Super Moderator
a nemam ja komande na volanu. da, na E19 sam sve spojio kako pise, sve nanovo zice sam spojio u koji PIN treba i provjerio sam 10 puta. Na pojacalu sam takodje sve provjerio i sve stoji kako treba, samo sam spojio crvenu zicu broj 12, koja je bila prekinuta, tj. jedan kraj je visio iz dzeka a drugi je virio iz instalacije. Eh sad fali mi zica broj 13 cveno/zuta koja ide u osigurac 62 koji nemam pojma gdje je. Ta zica visi prekinuta iz dzeka ali ne viri iz instalacije da je ponovo spojim nigdje je nema. Sivu zicu koja je REM sam spojio direkt na HU a nazad je spojena isto normalno al nista. Kako sam cacko juce sve mi se cini da je neko naknadno ugradio BOSE u auto koje fabricki nije imao BOSE, jer na starijim modelima 147 BOSE sistem nema visokotonce, a moj ima i visokotonce, sad ne znam jel to zato sto je noviji model, al sumnjam da bi to mijenjali
Nazvat cu ovog momka da vidim moze li mi to pogledati
 
Član
Tu 13 crvenozutu spoji na crvenu i probaj.Ako bude radilo samo je dodaj na crvenu i zamjeni osigurac.Umjesto 15 ampera stavi 20 ampera.
 
Član
I da.BOSE ima visokotonce samo sto su spojeni preko zavojnice sa donjeg zvucnika.Tako je barem kod mene.
 
Super Moderator
To sam isto probo odma al nista opet :/ da nije crko AMP? kako cu to provjeriti? Ja sam cito da BOSE nema odvojene visokotonce nego da su zajedno na jednom zvucniku, dok alfa koja nema BOSE ima kick i visokotonac odvojeno.. sad ne znam jel to isto na faceliftu al mislim da jest
momak se ovaj ne javlja nazalos, morat cu 600km sad napravit bez muzike haha
 
Član
De ba jes lud.600km bez muzike ko gluho krme.Istekaj dzekove na pojacalu i prespoji zicama direktno na zvucnike.Samo sa dovodnog sa radija prespoji na odvodni sa pojacala i imas muziku.Mozes tako dok nerijesis pojacalo.
 
Super Moderator
Da tako je bilo spojeno prije i sviro jedan il dva zvucnika pa sam ja to sve potrgo.. nazad u dzeku od pojacala su samo prespojili par zica bezveze sa druge strane samo da valjda salje povratni signal. kako da to uradim ja sad dok ne rijesim? jer sam probavo jos davno prespojiti tacno kako zvucnici idu i nisam uspio :/
 
Super Moderator
zadnji put kad sam probo spojiti na ovaj fazon nisam uspio dobiti zvuk.. gdje ih trebam prespojiti u kojim pinovima tacno znas li ti slucajno?
 
Član
Imas na onoj shemi sve.Znaci boje zica su ti koliko ja vidim iste prije pojacala i poslije pojacala.Samo spojis boju na boju i to je to.Imas ukupno 16 zica koje trebas spojiti sto izadje 8 brikni,spojeva il kako vec zoves.Kad to odradis ako ti je radio ok zvucnici trebaju raditi bez pojacala.
 
Super Moderator
Imas na onoj shemi sve.Znaci boje zica su ti koliko ja vidim iste prije pojacala i poslije pojacala.Samo spojis boju na boju i to je to.Imas ukupno 16 zica koje trebas spojiti sto izadje 8 brikni,spojeva il kako vec zoves.Kad to odradis ako ti je radio ok zvucnici trebaju raditi bez pojacala.

sad si me zbunio pravo. samo trebam ovdje na dzeku pojacala ovo uraditi il nesto i iza HU trebam da mijenjam? jel sad ovdje na dzeku trebam samo zice od zvucnika da prespojim il neke druge zice? samo po semi mi procitaj brojeve koje ti mislis da bi trebo da prespojim to ti je cas posla :D
 
Član
nemam sad kod sebe sheme al nebitno.Vec sam ti napisao samo gledaj boje zica.Neznam jesul ti sve na jednom dzeku ili na dva.Otvori sebi shemu.Gore sam ti vec naveo koji su ti pinovi zvucnici i na radiju i na pojacalu.Znaci nadjes dvije zice iste boje i spojis ih zajedno.I tako dok nedobijes sve zvucnike.Ujtru ti mogu detaljnije napisat dok dodjem u radnju.A bilo bi dobro da ti uslikas sve dzekove na pojacalu koje imas.Ako budes slikao slikaj stranu na kojoj su zice da se vide boje zica.
 
Top