Alfa 147 BOSE problem

Alfa 147 BOSE problem

Super Moderator
Molim za pomoc, stvarno ne znam sta dalje da radim a ne znam ni sta da vas pitam, pa krenimo redom. Neko je nesto caprko izmisljo nemam pojma, pretpostavljam da je bila navigacija u autu pa su je izvadili da prodaju i stavili obicni player pa tako napravili problem!


Evo HU, standardno naravno sve (osim osiguraca koji treba da bude 10A al nebitno)




Nasao sam ovo gdje je oznaceno koji je koji pin u konektorima

http://farm6.static.flickr.com/5164/5246326902_040c23084d.jpg



Idemo dalje, power ISO kod mene izgleda ovako :mad:






Pola zica ''fali'' i kao sto vidite samo 3 su spojene




Idemo na speaker ISO, znam po shemi gdje koji zvucnik treba da ide, ali ne znam koja je zica od kojeg zvucnika???? Tako da ne znam da li je dobro spojeno (vjerovatno nije)









Eh sad ima jedan konektor koji nemam pojma cemu sluzi i samo visi iza?








Onda ima jos jedan konektor koji nemam pojma cemu sluzi i on visi iza, pa evo par slika:









a evo zice u njemu








Evo kako izgleda mini ISO kod mene, fali onaj jedan u kojem treba da bude REM zica al nema veze mogu tu zicu spojiti direktno (kad bi znao koja je to zica??)








Na onom forumu o spajanju aftermarket HU-a na BOSE sistem pise da je REM plavo-bijela zica. Je li to ovo? izvuko sam je iz konektora koji je na cetvrtoj slici








I evo svi konektori i zice











Al to nije sve, u gepeku je isto tako losa situacija



Evo jedna strana konektora koji ide u pojacalo






Evo sa te iste strane koja zica visi








Onda druga strana









Vjerovali ili ne evo kako je to prije bilo spojeno i svirala su dva prednja zvucnika, samo ne znam tacno gdje su zice bile tako da sam bez muzike skroz.. kako je to radilo nemam pojma







I evo slika da vidite koje zice vise i nisu nigdje spojene












Stvarno ne znam vise sta da radim izgubio sam par sati dok sam to raspetljao al nista naravno nisam uspio. Najlakse bi mi bilo kad bi neko ko ima BOSE otvorio gepek i usliko mi detaljno konektor koji ide u AMP da vidim koja gdje zica ide i usliko iza cd playera sve konektore i zice koja gdje ide... Nigdje ne mogu naci koja zica je za sta i u koji konektor ide, tipa ''zeleno-crna je to i to i ide tu i tu''


Ovdje ima nekih stvari ali nedovoljno za ovo sranje kod mene

http://www.alfaowner.com/Forum/ice-...ftermarket-headunit-guide-147-156-and-gt.html



Svaka pomoc dobro dosla!

Unaprijed hvala
 
Poslednja izmena:
Joj taj je za malja ko je to napravio od zica. Ne znam uopce sto ljudi to tako diraju. Ja sam imao Bose u svojoj 147 koji je svirao fenomemalno...
 
ako nemas dobro znanje oko automuzike ali komplikovanije, ja ti preporpucujem dobrog autoelektricara da ti to odradi u pola sata. nece te kostat preko 50KM garantujem. lupio sam cijenu tako da se ne brines. :D realna cijena posla bi bila 30KM :D ja sam jesenas radio na 147 muziku kolegi. identican sistem. nije tu puno zica nasteceno ali ako nemas pravo znanje nemoj ni cackat. jer se lako da sve to sprzit.
 
Super Moderator
Lako je meni druze uradit muziku tipa provest kablove za nove zvucnike za pojacalo i slicno, al ovako kad ne znam koja je koja zica odakle da pocnem? Znam koji je koji pin i za sta sluzi al nigdje ne mogu naci koja zica koje boje je za to i to razumijes?
 
pa druze o tome ti i pricam. ja sam identican sistem popravljao tj vracao na fabricki jer je bio drugi pleyer i neki desni sanzer. niko ti preko ekrana ne moze pomoc jer se tu mora uzet instrument(unimer) i polako nacu svaku zicu koja je za sta i onda pospajati kako spada i trebuje. zato nemoj da se zezas bez veze nego dobar auto elektricar i zavrsen poso u pola sata ,sat. pozdrav
 
Super Moderator
Moglo bi mi pomoc kad bi bile slike kako to izgleda kad je fabricki spojeno i onda bi samo prekopiro na svoje dzekove il kad bi bila shema i sve napisano lako bi spojio. Ako ne uspijem naci prave slike i sheme nema mi druge nego elektricaru, al sto je najgore i ovo sad je RADIO ELEKTRICAR!!
 
Član
zeznuto je to kad neko ranije umijesa ruke i ne uradi kako treba, najbolje bi ti bilo naci alfu sa tim ozvucenjem i sve ispocetka spojit kako treba, kod mene je bilo auto i neko mu el podizace ugradio, i ugradio ih je tako strucno da je non stop citava tabla imala osvjetljenje, ja i jos jedan dobar majstor smo dva dana imali posla da to slozimo kako treba i uzeo mi 100 km , ja prezadovoljan s obzirom da znam kakva je situacija oko struje bila.
 
Član
ovo je neki retard radio, kad vidim ovo zgadi mi se život, zar je teško koristit rednu stezaljku ili polemit lijepo žice i izolovat kako treba... i kaže crklo/ zapalilo se... ne vrijedi to tražit, nego ja bih to sve isjeko, kupio nove konektore i uzo instrument i tražio žicu po žicu... otjeraj nekom dobrom električaru nek ti sredi to ;) ja sam prepravljo sa 2 din originalnog na 1 din radio i znam koliko tu kablova ima viška... U biti trebaš kontakt, stalni plus i masu... E onda gledaj koje su ti žice od bose-a
 
Top