Alfa 147 BOSE problem

Alfa 147 BOSE problem

Super Moderator
ovo je neki retard radio, kad vidim ovo zgadi mi se život, zar je teško koristit rednu stezaljku ili polemit lijepo žice i izolovat kako treba... i kaže crklo/ zapalilo se... ne vrijedi to tražit, nego ja bih to sve isjeko, kupio nove konektore i uzo instrument i tražio žicu po žicu... otjeraj nekom dobrom električaru nek ti sredi to ;) ja sam prepravljo sa 2 din originalnog na 1 din radio i znam koliko tu kablova ima viška... U biti trebaš kontakt, stalni plus i masu... E onda gledaj koje su ti žice od bose-a

bujrum zlaja platim ti kartu za bus il gorivo pa da spajamo ove zice :D



Evo ti uporedi i pogledaj koja ti shema odgovara.

koji mi program druze treba da ovo otvorim?
 
Član
Format MDI je Microsoft Office Document Imaging.Imam office 2003 instaliran i otvorim bez problema.
Pogledat cu moze li iz programa u drugi format.
 
Super Moderator
Jooooj sta je zica, valja mi sjest prvo sve proucit pa onda u auto i spajat :banghead:

hvala druze puno nadam se da cu rijesiti s ovim!
 
Super Moderator
Drustvo, spojio sam sve zice ponovo po ovoj shemi, opet ne radi nista, upali se HU naravno al nema zvuka.. na konektoru od pojacala mi je jos jedna zica ''viska'' tj neko je tu zicu prekino i negdje se izgubila pa ne mogu ponovo da je spojim..
ne znam vise sta da pitam a ni radim. sa sheme jedino ne razumijem poneke izraze tipa ''razvodnik potencijala'', ''navojna opruga'', i ne znam gdje se nalaze ovi osiguraci i kako cu tacno znati koji je koji kad ni unutra u autu nema tih brojeva osiguraca a ni ispod haube ih nema

Znaci sad je sve ponovo spojeno kako pise, nema vise sta sa zicama da se radi osim te jedne koju cu nekako naci, a to je zica crveno/zuta koja po shemi ide iz osiguraca 62. koji nemam pojma gdje je

moze li neka preporuka u Sarajevu kome da odvezem da mi vidi jos ovo sto je ostalo al da me ne odere po dzepu sto ce mi samo prespojit par zica, jer stvarno vise ne znam sta da radim
 

Prilozi

  • radio i bose.pdf
    1,9 MB · Pregleda: 13
Član
i ja saam u svom renou danas imao problem sa muzikom . pokušao sam drugi HU ubacit al bi morao svaku zicu premjestit i prespojit .
kod tebe je neko mijenjao player i zice je pobrkao, tako da i kad vratis svaku zicu kako treba opet ce ti trebat originalni pleyer i u gepeku ti treba to pojačalo koje kako sam prijetio fali ti i ono ...

ako već nemaš sve dijelove onda počupaj sve napolje i spoji kao da nema bose sistem , znači zicu sa zvučnika na euro dzek pa u pleyer
 
Super Moderator
ne ne, orginalni je player u autu, samo je prije vjerovatno bila navigacija isto orginalna. a u gepeku ima pojacalo, znaci sve ima orginalno nista ne fali sto je najgore
 
Top