402 Street Race - Mostar 2008

402 Street Race - Mostar 2008

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mazamali je napisao(la):
KRVOLOK je napisao(la):
apsolutno da je napredak vidiljiv,nema to govora...strasno bi bilo da nema nikako trka u BiH,kakve god da su one treba da se odrzavaju jer drugacije se nece ni moci napredovati.Sad su u beogradu pokusali na naprave trku,kao bice to jednostavno,strasno je bilo koliko je losa trka bila,u svemu,nista se nije znao a imali su budzet 50 000 eura i opet nisu dobro organizovali trku.Nije to nimalo lako ma koliko se to nekome cinilo,sve mora da se uklopi da bi bili zadovoljni i takmicari i gledaoci i sponzori i sam organizator,tesko je sve to dovesti u red i da u jednom danu sve to funkcionise besprekorno.Nekad ni pare nisu dovoljne ako nema pravih ljudi a nekad ni pravi ljudi nisu dovljni ako izostaju novcana sredstva.
Treba i dalje praviti trke ali po uzoru na SRC BL i HR scenu,mada su ove godine imali problema ali bez obzira na to,momci to rade bas na nivou.
od sada je najbolje da se samo oranizira SR u banja luci jer sta cemo voziti ove drugorazredne ionako to niko od VELIKIH (BRZIH) IGRACA nece da vozi to im je iz ponizenja(daleko je) i eto tako ja podrzavam samo SR u BL i nek bude bar 5 puta godisnje ...scena u BiH ce tako biti cudo ..bas pomaze ovim drugim kad im kritizras i pravis ih klosarima kako su drugorazredni .........AL USKORO CU JA DOKAZATI DA SE SVE SVODI NA PARE TJ: KOLICINU KONVERTIBILNIH MARAKA ZA 1:MJESTO ....i sve ce biti prvorazredno cim je dobra nagrada .. . samim tim dodu ovi (BRZI ) i kad Mostar nebude daleko (DOBRE NAGRADE) odmah cemo i mi klosari doci u prvi razred i prvu klasu do tada nema druge nego SR u BL i idemo voziti

Dragi moj druze Josko - MAZAMALI nije mi jasna tvoja retorika kad savrseno dobro znas da nagradni fond za takmicare cine njihove startnine ili ti kotizacije. Dalje ako je smiso organizacije trka da takmicari trose desetine hiljada eura u aute a da im mi masemo rukama na startu kao prije 50 godina onda nemamo sta pricati. Neki respecti i sl. tvorevine se sticu i takodje jos brze gube radom ili nemarom i neradom.Dakle ako na trku dodje vise takmicara i nagrade su vece!!! Takmicari se privlace kvalitetnom mjernom opremom , sigurnoscu staze , postovanjem propisa , logistickim obezbjedjenjem , lokacijom i sa jos najmanje 10-ak uslova tako da dragi moj DRUZE ne vidim ni jednog razloga da opucas po nama koji se trudimo da nesto napravimo i odrzimo na postignutom nivou. U svakom slucaju za razgovor,dogovor i sugestije smo otvoreni ali za laprdanja i stavljanja tamo gdje na pripadamo nismo!!
 
Početnik
guster je napisao(la):
e jeb.i ga sad ako cemo gledat jel ko isao u HR na SR i ono kao BiH je u kur.cu i uporedjivati to onda je i HR u kur.cu naspram Njemacke,Svedske i Danske (gdje sam bio ove godine,doduse samo kao posjetilac :p) gdje meet-ovi traju po 3 dana i noci. U HR svake godine sve manje i manje ima trka,dal zbog licenci ili negih drugih razloga necu da ulazim al kao sto vec neko negdje rece ovde jebo to ako ces auto cijelu godinu radit samo za jedan race,realno koliko god da je on dobro organizovan jedan je JEDAN!!!

Nepodcjenjujem niciji rad pa tako ni pokusaje ljudi i u BiH da naprave nesto bio to NITRO(dobro organizovali al im ipak uzeli licencu),SRCS(pokusavaju ak ih uvjek nesto sjebe),AutoMedia(organizuju al fali tu jos doosta stvari)  itd...

Iz dana u dan gledam i citam komentare na mnogim forumima kako je ovo kod nas sve UZAS ovo ono..pa svi ti ljudi da se skupe i daju svoje prijedloge i POKUSAJU da naprave MEET kako treba opet na kraju nebi ga organizovali zato sto je najlakse sjedit i gledat razne slike meet-ova na netu jer nemoraju nikakvu odgovornost preuzet na sebe ako sta krene nedaj boze naopako ili da nedo bog oni moraju ici po nekim ministarstvima i firmama molit za dozvole i ganjat sponzorstva!

@Muha Sto se tice Galeta jel isao negdje van BiH da se takmici,pa ako cemo iskreno i Basta je do jucer vozio po BiH SR dok je radio auto zar ne ;)

iso , bio , vidio....


sto se tice lokalnih racera ja neznam nikog osim baste ko je bilo gdje van BiH postigao neki rezultat u bilo cemu, jedino cini mi se mi idemo van i branimo boje nase drzave ( svaka cast krvoloku i basti koji su se pridruzili od ove sezone ) takodje ima i  ekipa iz Cazina koja je bila na Grobniku  na SR ..
Ja neznam sto je to problem napraviti 1000KM , potrositi koju marku na smjestaj i slicno...Ili je iz ponizenja otici tamo i mozda biti drugi, treci , peti ..


Najbolje je onaj stav, suti ljudi nemaju za hljeba a ti bi se trko...
Onda izmedju semafora sa cenerom u rezervoru i to je najbolje...

sto se tice termina

u BiH ih ove godine ima stvarno puno i sta se napravilo, to je da ljudi nemaju kad da nesto urade na autu, jer eto ga vec drugi termin...

uvijek ista ekipa, takmicari i po prijavama znas vec ko ce uzeti koje mjesto, odnijeti pehar i slicno....

nema vise iznenadjenja, nema vise neizvjesnosti, samo ziherasi koji ciljaju i namjestaju da bi uzeli koji dinar od startnine....

sjecate se prosle godine trke u sarajevu, mostaru, banjaluci koliko je bilo posjecenosti...


ove godine cini mi se dodju ljudi sa foruma i to je to, ja neznam kako onda zainteresovati nekog novog takmicara kad je sve to zatvoreni krug ljudi....

nemaju kad da
 
Član
muha je napisao(la):
sto se tice lokalnih racera ja neznam nikog osim baste ko je bilo gdje van BiH postigao neki rezultat u bilo cemu, jedino cini mi se mi idemo van i branimo boje nase drzave ( svaka cast krvoloku i basti koji su se pridruzili od ove sezone ) takodje ima i  ekipa iz Cazina koja je bila na Grobniku  na SR ..

Uh pa mi vec godina nastupamo u HR ali nismo imali ovako konkuretno auto pa zato smo bili "nezapazeni",prvo vectra turbo pa bimoto sa 8v motorima i tek od ove godine bimoto sa 16 v motorima,a sledece bimoto sa ...:lol:,neka bude slatka tajna...

Takodje i Topic je stalno sa nama sa astrom na streetracu,netakmici se u staylingu nego vozi 15 i 14 sec klasu.
 
Član
Bio je i Novica samnom na tom takmicenju i uzeo je drugo mjesto, ima kvalitetnih auta i ljudi za takmicenje "vani" samo fali finansija kao da ja nebi volio otici na svako njihovo takmicenje... drugaciji auti, drugacija iskustva... al ipak smatram da nebi trebali da gledamo ko je bio gdje vani nego malo vise da radimo na nasoj sceni

LP
 
Početnik
pa onda znate sta znaci biti kvalitetan auto....

ili mozda ne znate


ono sto je bilo na drift king of europe je vidjeno na king of balkan u Sarajevu .


za nesto ozbiljnije projekte treba malo zapadno otici...
 
Član
muha je napisao(la):
pa onda znate sta znaci biti kvalitetan auto....

ili mozda ne znate


ono sto je bilo na drift king of europe je vidjeno na king of balkan u Sarajevu .


za nesto ozbiljnije projekte treba malo zapadno otici...

Nidje veze al eto...
 
Član
muha je napisao(la):
pa onda znate sta znaci biti kvalitetan auto....

ili mozda ne znate


ono sto je bilo na drift king of europe je vidjeno na king of balkan u Sarajevu .


za nesto ozbiljnije projekte treba malo zapadno otici...

Za stylere i db dragere slazem se da je konkurencija dosta veca van granica BiH dakle Hrvatska pa dalje,jer ljudi raspolazu sa dosta vise novaca,a ti sportovi su uglavnom novac pa onda znanje(bez uvrede)! Za racere se ipak neslazem jer ljudi sloze auto od 5000KM koje je brze nego li auto od 100 000KM,zasto meni treba afirmacija da sam kvalitetan ili nekvalitetan racer od nekog Hrvata ili Slovenca pa nadalje, ja znam da sam ja i moje auto sposobno osvojiti 15 klasu bilo gdje na svijetu od BiH pa dokle hoces! ABD slijedece sezone ce biti sposobno osvojiti 14klasu i to je to. Meni netreba afirmacija od zapadnog svijeta za sta sam dobar a za sta nisam,dovoljno sam pametan da to mogu skontati sam takmiceci se unutar granica svoje drzave.
Ne kazem da sad netreba ici takmiciti se i van drzave i predstavljati svoju drzavu,ali vec sam rekao da je meni licno draze uraditi nesto na autu nego otici do Grobnika i potrositi 500EUR,za te pare imam vecu turbinu ili nesto drugo. Iskreno zelja mi je otici na Grobnik da vidim kako to sve izgleda uzivo,ali nikad necu otici radi neke afirmacije,da bi neko rekao eh sad si dobar jer sam osvojio neko mjesto. Sve ovo radim radi svog cejfa a ne radi dokazivanja i podizanja svog ega time sto ce ljudi govoriti eh ti si dobar napravio si nesto van nase drzave, to mi nista ne znaci,ako je meni neko dobar dobar mi je i ovde i bilo gdje! Evo recimo Tepsija,Emir,Sirco i Basta momci su napravili jako dobra SR auta i jako dobre rezultate i meni su oni priznati trkaci bez obzira jesu li ili nisu osvajali ista van granica BiH.
 
Član
2 Al_Galone ...

I u pravu si i nisi ...

U pravu si da ako tvoj auto moze ovdje osvojiti 15 klasu, da to moze uraditi bilo gdje u svijetu ... to stoji

Ali nikako nije isto osvojiti klasu u konkurenciji 5 auta i konkurenciji od 50 auta u jednoj klasi koliko ih je bilo, recimo sad na Grobniku u klasi 15 ... e u tome je razlika i pretpostavljam da je na to Muha mislio, a ne na to da su Hrvati ili Slovenci, ili bilo ko pametniji od nas odavde i da su njihovih 15 sec drugacije od nasih.
 
Član
EE SAD SVI FINO OTVORITE OVU SLIKU GORE!!!
15 redni broj- ovo su druge kvalifikacije, prve vozio 16.5 s reakcijom 0.6 sa sjedistem suvozacevim i rezervnom gumom. a znaci bez nje je OVO___-------15.2 i to reakcija 1.8 -da li je to moguce :D ????
 
Član
c SEat a je napisao(la):
EE SAD SVI FINO OTVORITE OVU SLIKU GORE!!!
15 redni broj- ovo su druge kvalifikacije, prve vozio 16.5 s reakcijom 0.6 sa sjedistem suvozacevim i rezervnom gumom. a znaci bez nje je OVO___-------15.2 i to reakcija 1.8 -da li je to moguce :D ????

vidim i cudim se :cool::cool::cool:
Koliko znam ti nemas nekih ekstrmnijih prerada na motoru da bi isao 13.8
Da me ne shvatis pogresno, nemaj ja nista protiv tebi ni protiv tvog auta, vec jednostavno mi nije jasno..
Koliko znam bivsi Nurijin golf u kojeg je slozeno Boga pitaj koliko para + NOS je isao toliko..
 
Član
znam da nemas haveru moj , i ja se ba cudim kako !!!
ovo sam sam stavio da vidite da nisam izmislio , slagao sta, znas da smo pricali na ovu temu.... ;)
 
Član
edo_16v je napisao(la):
c SEat a je napisao(la):
EE SAD SVI FINO OTVORITE OVU SLIKU GORE!!!
15 redni broj- ovo su druge kvalifikacije, prve vozio 16.5 s reakcijom 0.6 sa sjedistem suvozacevim i rezervnom gumom. a znaci bez nje je OVO___-------15.2 i to reakcija 1.8 -da li je to moguce :D ????

vidim i cudim se :cool::cool::cool:
Koliko znam ti nemas nekih ekstrmnijih prerada na motoru da bi isao 13.8
Da me ne shvatis pogresno, nemaj ja nista protiv tebi ni protiv tvog auta, vec jednostavno mi nije jasno..
Koliko znam bivsi Nurijin golf u kojeg je slozeno Boga pitaj koliko para + NOS je isao toliko..
evo meni samo lici na neku gresku mjerne ekipe,bez uvrede drug ali ipak je 13.8 sec vrijeme za skoro dupla jaca od tvoje ibize
 
Član
mtopic je napisao(la):
2 Al_Galone ...

I u pravu si i nisi ...

U pravu si da ako tvoj auto moze ovdje osvojiti 15 klasu, da to moze uraditi bilo gdje u svijetu ... to stoji

Ali nikako nije isto osvojiti klasu u konkurenciji 5 auta i konkurenciji od 50 auta u jednoj klasi koliko ih je bilo, recimo sad na Grobniku u klasi 15 ... e u tome je razlika i pretpostavljam da je na to Muha mislio, a ne na to da su Hrvati ili Slovenci, ili bilo ko pametniji od nas odavde i da su njihovih 15 sec drugacije od nasih.

Tako je uvijek je teze osvojiti nesto kada imas 50auta da se boris protiv njih,ali znalo je i u BiH biti zestoke konkurencije,evo sjeti se SR Laktasi 2008 kada si i ti vozio 15klasu,bilo je 30tak auta u 15 klasi,dogurao sam do 3mjesta iliti kvazi drugog zbog nekih nepravilnosti,ali samo zato jer sam vozio protiv auta koje vozi dvije klase brze,ali nebitno covjek je ukalkulisao i pobjedio. Jbg u Banja Luci je bilo skoro 100auta,sumnjam da na grobniku bude puno vise,nebitno uostalom,jasna nam je poenta svima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top