350z "seljak edition"

350z "seljak edition"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Cojk je rek'o "nekog krsha iz devedesetih" sto ne znaci da su sva vozila tih godina krshevi...dao samo poredjenje i ne znam zasto ste se opet na covjeka okomili a pogotov ti noke jer si i prvi puta mu imao dosta toga ruznog reci bez potrebe...
 
Legend
nodiash je napisao(la):
Cojk je rek'o "nekog krsha iz devedesetih" sto ne znaci da su sva vozila tih godina krshevi...dao samo poredjenje i ne znam zasto ste se opet na covjeka okomili a pogotov ti noke jer si i prvi puta mu imao dosta toga ruznog reci bez potrebe...

rekao sam iz razloga sto dosta ljudi vozi stara auta ovdje, nisam se ja nasao uvrijedjen, boze sacuvaj, vec samo govorim, da je malo glupo kvalificirat auta po starosti, ima i krseva sto se sad prave, pa Boze moj.. svak ima svoje..

nisam se okomio, ne znam odakle ti to, diskutujemo, to je zdrava stvar..

pozdrav ;)
 
Član
.nOKe je napisao(la):
nodiash je napisao(la):
Cojk je rek'o "nekog krsha iz devedesetih" sto ne znaci da su sva vozila tih godina krshevi...dao samo poredjenje i ne znam zasto ste se opet na covjeka okomili a pogotov ti noke jer si i prvi puta mu imao dosta toga ruznog reci bez potrebe...

rekao sam iz razloga sto dosta ljudi vozi stara auta ovdje, nisam se ja nasao uvrijedjen, boze sacuvaj, vec samo govorim, da je malo glupo kvalificirat auta po starosti, ima i krseva sto se sad prave, pa Boze moj.. svak ima svoje..

nisam se okomio, ne znam odakle ti to, diskutujemo, to je zdrava stvar..

pozdrav ;)

svako ima svoje nacine svrstavanja auta a nekad ih i ja svrstavam po starosti stas tako je kako je...al nejse;)

:icon_exclaim:
 
:icon_exclaim: Sve u svemu jako lije, neobican i rijedak auto na nasim cestama, kako god sa srecom...O ukusima se ne raspravlja, svako ima svoje misljenje i stav...
 
Član
.nOKe je napisao(la):
sretno sa projektom, ;);) zao mi je sto sam ga bio pogresno protumacio..

NekoIme je napisao(la):
U pravu si! Trebao sam uzeti neki krs iz devedesetih za 5-6000 km, pa ovih 30 000 sto bi mi ostalo uloziti u nadogradnju sa 80 na 150 konja i imati nadogradjeni krs iz devedesetih vrijedan 5-6000 km :lol:

ovo sad ispadne kao vrijedjanje, jer bar 50% nas vozi auta stara 20tak god, takav standard sta ces.. jbg neamo svi pare da kupimo 350z
da si ti bogdom kupio nesto iz devedesith pa bi i otiso na more i felge kupio,ne bi felge morale cekati.

naravno da je vrijedjanje,kupio auto od 15000 dolara i konta da je kupio slr 722...
sto bi jedan drug moj rekao,citiram " kupili auto a nemaju hljeba u kuci da jedu"
nemoj se naci u ovome,ili se uvrijediti,ali nemoj nikoga vrijedjati ko vozi auto od 2-3-4-5 15 hiljada maraka ili 150 hilajda maraka.
ali na ovo sam moro reply
a sto se tice nissana,stroj auto,nekada my dream car :)
 
Član
Hehehe!!! Zakuhalo se opet!:lol:

Kako se neki uvrijede i neprozvani, iako sam ja uopsteno govorio...(fali mi onaj smajli sto plazi jezik :lol:)

Neko voli VW, neko Peugeot, neko Fiat...ja volim svoj auto.
Svaka cast svima koji u svoje auto (ma kakvo ono bilo) uloze truda, ljubavi i novca da ga ucine sto originalnijim.
Nisam neki tuning freak pa da bih zadnju paru dao za neki dio za nadogradnju, niti se vezem za materijalne stvari. Imam garazu, ali Z-a ne drzim u njoj, jer mi se ne da uvoziti i izvoziti ga, perem ga dva puta mjesecno i necu ubiti goluba jer mi se posrao na vjetrobran :lol: Spoiler sam kupio uz njega, ali ga jos ni postavio nisam.
Odricao sam se svega i svacega da bih si to auto priustio, pa mi sad ne pada na pamet robovati mu. Ako bude viska para za felge - super, ako ne - opet dobro.

.nOKe je napisao(la):
CoL3-99 je napisao(la):
malo vrijeđanje i jeste,al ima ljudi koji su vezani za to auto i imaju pare i ljudi hoce da ga vrate u fabričko stanje,zele da imaju staro-novo,npr sa foruma 335i ima bimera koji je star 20-ak godina neznam ni ja,al je on zato ko bombona ljepsi nego iz fabrike,covjeka nesto veze uz auto moze i on prodate par tih kockica i uzei bolje ali nece:icon_smile:
pa upravo.. ima ljudi koji hoce, da imaju staro auto (koji je njima nesto drago, iz nekog razloga) i jednostavno zele ga dovest do savrsenstva.. tako to ide..

po toj logici bi i meni bolje bilo da sam odmah prodao golfa 2006 dok je bio 5milja i ovo sto sam ulozio u njega i kupio clia starog 5 godina sa 1.2 motorom i da se qrcim kako imam "novije auto nego komsija"..

nije ni u tome fazon..

Ima bar 50tak modela potpuno novih auta koji sam mogao kupiti i proci jeftinije nego sa 6 godina starim Nissanom.
Druga stvar, ulagati jako puno novca u "staro" (nemojte mi sad zbog dobne klasifikacije auta skociti opet za vrat) auto je OK samo ako ga zauvijek zelis zadrzati iz sentimentalnih razloga, i ako pored tog imas jos jedno auto (makar tatino i mamino) :lol: Nisam pao s Marsa da utucem 50 000 KM u vozilo za koje za godinu-dvije necu moci dobiti ni pola tih para, ma koliko ono tunirano bilo.Bacanje para u vjetar nije jedan od mojih hobija :lol:
 
Član
i nema 50tak auta novih koje si mogao uzeti za te pare,mogao si uzeti svako auto do 20-25 hiljada maraka.ali naravno to auto od 20 25 se ne moze porediti sa 350z,mani ba suplje :)
vozi auto i furaj auto,al ako ga vec mozes sebi priustiti da vozis i da ga imas,valjda mozes i nasuti goriva i oprati barem 5x mjesecno da to vec na nesto lici,a ako to ne mozes onda prodaj daj nekome ko ce ga cuvati i brinuti se o njemu a sebi uzmi 2 logana,jednog za dijelova :D

nego de mi reci max speed tog auta?
 
Član
Mene je z dosao 36 000 KM sa prijevozom iz Los Angelesa, carinom i porezom.
I kao sto kazes, vise volim da ga mogu vozati, nego da nabacam dodataka i gledam u njega :)
Sinoc sam sa mora auto-putem "nagurao" 165 milja (264 km/h) :icon_smile:
 
Član
brate ode ova thema u...
ja mazdu nisam po mjesec dana prala.. ne sto nemam tih 5 km za pranje *lol* jednostavno neko vrijeme su druge stvari priorität, a auto - da ne znam koje je cijene - dodje na drugi, peti rang. sta sad NekoIme mora tunirat nissana? sto?.. njegove serijske felge su totalno ok. spoiler, imal ga nema sta mu fali. nekome tuning nije svrha zivota jednostavno. a ni topspeedovi i utrkivanja. ali dobro znam taj osjecaj, sjediti u autu, koje s lakocom na svakom semaforu moze - da hoce - potegnuti. mante se ba tih prica...
 
Član
.nOKe je napisao(la):
sretno sa projektom, ;);) zao mi je sto sam ga bio pogresno protumacio..

NekoIme je napisao(la):
U pravu si! Trebao sam uzeti neki krs iz devedesetih za 5-6000 km, pa ovih 30 000 sto bi mi ostalo uloziti u nadogradnju sa 80 na 150 konja i imati nadogradjeni krs iz devedesetih vrijedan 5-6000 km :lol:

ovo sad ispadne kao vrijedjanje, jer bar 50% nas vozi auta stara 20tak god, takav standard sta ces.. jbg neamo svi pare da kupimo 350z
Nije vredjanje, jednostavno lika neintersuje da ulazi u igranku bez prestanka.

Sto se tice auta iz 90-ih tada se nije stedilo na materijalu i najbolja auta su tada pravljena, ako se zna odabrati dobra gama.
Ovo danasnje sve sto ispunjava EURO3 norme prvo moras rastaviti i ubaciti delove iz EURO2 motora nebi li se mogli tunirati.
A uzeti Z model od Nissana i jeste poenta da se ostane na standardu. Da je Skyline imalo bi smisla raditi nesto , Z treba da ostane to sto i jeste.Atmo masina, sedi i vozi, nelomi sam sebe od snage ali zato i traje.
Inace cool auto, solidno balansiran za svoj efekat i savrsen odnos snage/tezine za da neizgubi upotrebnu vrednost.

Drugim recima, pametna odluka, nediraj nesto sto je dobro a uz to jos i radi ;)
 
Super Moderator
imas ti dobro auto drug samo ga cuvaj i prodaj cim prije ti dosadi da ne izgubis grdne pare na njemu :cool:
 
Član
Nece da izgubi nista nenormalno.. u EU im je cena oko 16-17000€ za 2003.
Po oko 1500€ vise za noviji / godisnje.
 
NekoIme je napisao(la):
Mene je z dosao 36 000 KM sa prijevozom iz Los Angelesa, carinom i porezom.
I kao sto kazes, vise volim da ga mogu vozati, nego da nabacam dodataka i gledam u njega :)
Sinoc sam sa mora auto-putem "nagurao" 165 milja (264 km/h) :icon_smile:

kako?
zar mu nije max. brzina 250km/h?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top