350z "seljak edition"

350z "seljak edition"

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
"Top speed of stock Nissan 350z is 155 mph before the speed limiter kicks in. If you disconnect the speed limiter, the top speed is approximately 167 mph." - EU verzija.
Model za americko trziste nema elektronsko ogranicenje brzine.
 
NekoIme je napisao(la):
"Top speed of stock Nissan 350z is 155 mph before the speed limiter kicks in. If you disconnect the speed limiter, the top speed is approximately 167 mph." - EU verzija.
Model za americko trziste nema elektronsko ogranicenje brzine.

OK hvala na informaciji;)
 

MTR

Član
joj ko da je bitno koliko ide , razni modeli nabiju toliko , ono sto je bitno je kako koju krivinu oplete i taj Nissanov V6 , fino izbalansiran taman koliko treba snage i momenta , auto sam vec vozio daje pravi feeling na volanu ( svidja mi se tabla gore-dole sa volanom ) , izvrsne kocnice , trap odlican ,ostale stvari kao perfektno odradjen zvuk , dobra mjuza .... Samo ne kontam sto su mu razlicita sjedista ??? A za vanjski izgled i napucavanje nema potrebe , vec i za seriskim se okrecu glave tako da ... ma sve bi bilo viska.

Drug , auto je dobar i bolji od vecine , uzivaj u njemu , sta i ako izgubi cijenu , kako god bar ti ispuni onaj cejf kad ga stisnes .

Nissan Power :cool::cool::cool:
 
Član
MTR je napisao(la):
joj ko da je bitno koliko ide , razni modeli nabiju toliko , ono sto je bitno je kako koju krivinu oplete i taj Nissanov V6 , fino izbalansiran taman koliko treba snage i momenta , auto sam vec vozio daje pravi feeling na volanu ( svidja mi se tabla gore-dole sa volanom ) , izvrsne kocnice , trap odlican ,ostale stvari kao perfektno odradjen zvuk , dobra mjuza .... Samo ne kontam sto su mu razlicita sjedista ??? A za vanjski izgled i napucavanje nema potrebe , vec i za seriskim se okrecu glave tako da ... ma sve bi bilo viska.

Drug , auto je dobar i bolji od vecine , uzivaj u njemu , sta i ako izgubi cijenu , kako god bar ti ispuni onaj cejf kad ga stisnes .

Nissan Power :cool::cool::cool:

:cool::cool::cool:
 
Član
MTR je napisao(la):
joj ko da je bitno koliko ide , razni modeli nabiju toliko , ono sto je bitno je kako koju krivinu oplete i taj Nissanov V6 , fino izbalansiran taman koliko treba snage i momenta , auto sam vec vozio daje pravi feeling na volanu ( svidja mi se tabla gore-dole sa volanom ) , izvrsne kocnice , trap odlican ,ostale stvari kao perfektno odradjen zvuk , dobra mjuza .... Samo ne kontam sto su mu razlicita sjedista ??? A za vanjski izgled i napucavanje nema potrebe , vec i za seriskim se okrecu glave tako da ... ma sve bi bilo viska.

Drug , auto je dobar i bolji od vecine , uzivaj u njemu , sta i ako izgubi cijenu , kako god bar ti ispuni onaj cejf kad ga stisnes .

Nissan Power :cool::cool::cool:

Eto, rece co'ek poetikom koje se ni Branko Copic ne bi posramio, pa meni ostaje samo da potpisem ;)
 
Član
Ne svidja mi se kabrio, pogotovo kad je krov dignut, predugacak zadni kraj koji ide potpuno ravno i onda samo platnena kupola. A sto se kromiranih felgi tice, oduvijek sam se pitao gdje su oci ljudima koji time unakazuju aute :icon_smile:
Ajd' amerima se jos i moze oprostiti jer su oni poznati po tome da nemaju ukusa, ali ovdje niposto! :lol:
 
Član
Mozda bih ovo trebao staviti pod oglase, ali nema veze...

U oktobru odoh u inostranstvo na duze vrijeme, pa bih do tad zelio prodati Z-a

Cijena je 36.000 KM, s tim da bih u racun primio i neko auto do 20-25 000 KM.
A ako bi se nasao i neko sa kesom, onda bi islo i par hiljada nize.

Uz njega gratis dajem i DVD "Sinan Sakic live on Marakana" ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top