15" woofer VS Honda CRX

15" woofer VS Honda CRX

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa zasto ne uzmes od davora njegov kenwood pa da ga isprobas on se onako razbacuje sa rms :D
 
Član
zeka opet zezas narod :D ... samo vala trebo si koristit medijapan, malo je skuplji al kudikamo bolji ... ;)
 
Početnik
DLS CA23 2x125 WRMS ili 1x 380WRMS

koristeno 2 mjeseca 300KM ( novo 440KM )


ili


ESX Q300.2

2x100WRMS ili 1x300WRMS Novo 250KM
 
Član
evo ako samo smijem rec, onaj pioneer koji brum brum prodaje ima isto rms-a kao i taj dls, i iako je polovan, mislim da je dls bar 500 puta bolji od tog pioneer-a a cjena je ista ... dovoljno je rec da je anais sa cad11 koji ima 1050 rms-a na 1 ohm pravio 147,1 dB ...
 
Član
Ajde mozda se i dogovorimo, s tim da je realna cijena 250 a ne 300 ali dobro opet cu da vidim i opet imam dva pitanja.

Taj pioneer iako mi se brum brum nije javio da li je on D klasa, za dls pise da je AB pa mozda gresim al trebalo bi da je GM serija pioneera D klasa sto ce reci digitalno i valjda bolje od AB ili A ili B ?

A drugo je malo za razmisljanje i mozda opet grijesim ali ako uzmete u obzir da se atmosferski pritisak mijenja i da se zrak odnosno zapremina koju zrak zauzima mijenja na razlicitim temperaturama a da zanemarim ljeto-zima, dan-noc razlika moze biti i vise od 20ak stepeni.

Pa obracajuci paznju na to sve, dali kompresiona kutija koju sam napravio i veceras stavio silikon unutra, stvarno treba da bude SEALED u punom smislu te rijeci, hermeticki zatvorena ?

Mislim ako je sastavim po noci po danu ce biti malo "naduvana" odnosno zrak u njoj ce se rasiriti malo, koliko se ja razumijem, s obzirom da sam u autu po suncu mjerio i 70-80 stepeni zanima me da li iko misli na ovo i dal da ostavim neku rupicu i koliku ako da ???

Mozda detaljisem previse ali eto.
 
Član
e sad si ga vala zacero :lol: ... al mislim fakat kako ti to naumpade boze dragi :D ... nemoj me pogresno shvatit, al procitaj mi potpis i sve ti je jasno sta si meni uradio neznam za ostale :lol: ...
 
Član
Pa rekoh malo volim pretjerat, nekad, al meni kad neko kaze treba da bude sealed, ja napravim sealed :)

Stavio sam silikon po svim ivicama unutra, i dihtung ispod zvucnika pa reko samo da pitam jel to stvarno treba da je hermeticki zatvoreno, jer se sjecam da mi je drug koji se mnogo dugo bavio muzikom cak i dalje isao i da se mnogo mucio da bude bas bas a onda busio milimetar rupu pored zvucnika, i malo sam sinoc cackao po netu i stvarno jeste tako.

Sto je bolje zacepljena bolja je kutija ali ipak treba negdje malo da pusta bas radi pritiska i temperature i kao trebalo bi od 2 - 5 sekundi da se zvucnik vrati kad ga pritisnes unutra. Eto.

Ali hajde to nije toliki problem sta kazes sa te klase pojacala, da li je bidno ako ce samo na sub da bude ?
I generalno da li je po tebi a i po ostalima D klasa najbolja ili sam ja pogresno shvatio klase.
 
Član
Evo jos dvije slike, sad ide jos koji vijak i itison okolo :)

14m4dit.jpg


2trvb.jpg


I naravno rupica :)

I dzaba je moram jos jedno glupo pitanje ali eto cisto iz radoznalosti i sigurnosti.

Koliko, a da se primjeti uhom a ne instrumentom, mogu rca kablovi i njihov polozaj da uticu na kvalitet zvuka i rad pojacala ?

Meni se cini da veoma malo, ako uopste, razlike ima kad stavim pravi debeli rca i onaj pijaca-kinez tanki crni.
 
Član
u sustini sve sto pitas su sitne nijanse u zvuku koje te nebi trebale tolko zanimat, pospajaj to sve, odvrni kolko ti volja i uzivaj u muzici, pa nek traje kolko traje ... u sve sealed kutije ti ide neki odredzeni postotak nekog materijala tipa akusticna vuna i slicni, nemas potrebe za bilo kakvom rupicom, akku vuna je sasvim dovoljna ... i prestani matere ti razmisljat tolko poceo si zbunjivat samog sebe a da ne govorim za mene :D ...
 
Član
Izvinjavam se za zbunjivanje, al od mnogo sitnica i jeste napravljeno nesto veliko :)

Najlakse je izrezat i sklopit kutiju pa odvrnut kolko moze, al ja ipak trazim malo, koliko se moze kvaliteta iz ovoga izvuc, ali dobro necemo vise, imas pice od mene kad budem u TZ a prodjem cesto, sviraj ako me vidis ili mi daj mob da se javim.

Hvala i tebi i svim ostalima za pomoc, jos je malo ostalo i eto me da cujes kako svira :)
 
Član
sta sad DAVORE ?
evo mali update

umjesto vune ili kojecega dade mi lik sad za 10 km ovo :)

15014-2.jpg


closed cell sound proofing foam
 
Član
klase pojacala necu objasnjavati jer ima google za to a i bilo je ovdje. u biti AB klasa svira bolje od D. dok nije alpine sastavio PDX seriju pojacala koja su D klasa koja svira jako dobro. elem trebas poslusati pa odluciti. tebi kao krajnjem korisniku podatak o klasi ojacala apsolutno nicem ne sluzi.

takoder netrebas se zamarati sa kolicinom zraka u kutiji jer je i to toliko nebitno da necu nista vise ni napisati o tome.

spuzva koju ti je taj neko ponudio nie za kutije. nema svrhe jer su joj celije zatvorene. s tim se izolirju vrata ili krov. ako stavis u ktiju samo ces smanjiti volumen kutije i to je sve. vlaknasti materijali su puno bolji za dampiranje kutije.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top