15" woofer VS Honda CRX

15" woofer VS Honda CRX

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pa mozda gepek jeste toliki ali pazi na dvije izbocine na podu tamo pri sjedistu, one ce ti dici kutiju za jedno 5 cm ako stavis na njih :) znaci gledano sa zadnje strane imas odma iza zadnjeg sjedista a pored blatobrana na podu gepeka pa to pogledaj malo ako nisam zakasnio :)

To se moze usjeci u kutiju da legne na to ili napravi malo kracu. Najbolje bi bilo ako bi usjekao to u kutiju tako da ako vec hoces da popunis gepek da bude skroz od jednog do drugog kraja, tamo prema sjedistu a da ostavis malo prostora ovamo prema stop svjetlima. Mozes i kosu stranu prema sjedistu pa ces malo dobiti na prostoru. A ovelicini odnosno zapremini necu to je do tebe, ja sam ih 4 pravio za isti zvucnik i nijedna mi se nije nesto posebno svidjela osim kompresione, mislim na kvalitet zvuka koji sam dobio.

Imas tri opcije:
1. Zvucnik gore portovi nazad (to sam procitao negde na netu da je optimalno za CRX mada nisam bas testirao)
2. Zvucnik nazad portovi gore
3. I zvucnik i portovi nazad (po meni je ovo najbolje a i ostavljas mogucnost da okrenes kutiju na gore ili prema napred moja kompresiona je najbolje svirala prema zadnjem sjedistu okrenuta)
 
Član
kutija je gotova samo nemogu trenutno da stavim slike jer su na mobu, danas bas odo uzet onaj prokleti bluetooth dzavo za komp pa cu podic slike kutije ... ocekuj to u narednih sat dva ... pozzz
 
Početnik
ako ne budes imo 150dB nista mjenjaj sve ponovo.....

z3k4 je napisao(la):
ovako.. postoji nesto zvano EBP efficiency bandwidth product, kojeg izracunash tako da podijelish FS sa Qes.
ako je vrijednost bliza 100 driver bolje radi u BR kutiji a ako je bliza 50 bolje u kompresiji..
tvoj EBP je 41.02. stoga definitivno kompresija

a-a taj se parametar zove QTS :)

i jednak je 1/QTS=1/QES+1/QMS
 
Član
Eh ovako, kutija je ispala ok i u kuci svira savrseno :) oce zgrada da se srusi na pioneer kucnom pojacalu.
Kao i prosla i jos dvije prije nje ali u autu mi nesto nije bas, sto ce reci treba mi pojacalo :) po mogucnosti pioneer pa ima li ko sta jeftino ?
Bice slike veceras.
 
Član
Evo dvije slike cisto da vidite o cemu se radi :)

2s1nmdt.jpg


afim4p.jpg
 
Član
pa vijke nije problem dodati ali sam prvo htio da cujem rezultat pa ce se onda lickati kutija, sto da se mucim pa onda skontam da ne valja, a znao sam da ce neko da komentarise broj vijaka samo sam cekao ko ce prvi mada sam Davora ocekivao prvog :)

Sad ide jos vijaka i silikon iznutra pa itison okolo :) al samo dok nadjem malo vremena i pojacalo, danas stavljam silikon unutra iako i ovako bez ljepila i mnogo sarafa kutija po prilicno dobro drzi, kad pritisnem zvucnik ne vrati se odma nego polako.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top