1.9 Vs 2.0 Tdi

1.9 Vs 2.0 Tdi

Član
100 forumaša 200 mišljenja :icon_smile:

Drug, prvi auto koji ispunjava neke tvoje zahtjeve (recimo boja oprema i sl) slobodno kupi motor nebitan bilo koji da bude nije bitno.

Jedna preporuka, gledaj da je štoooooo manje prešao ;)
 
Ja da se pitam uzeo bi 1.9 jer sam se licno susreto sa problemom tog passata sa 2.0 tdi ode dizna, a nemoze se ovako napravit, tj. moras kupit novu (neznam dodjel jos sta u paketu) uglavnom izadje te izmedju 1000 i 1500km pa ti sad vidi!!
(bolje je za te pare platit svu usisnu granu K&N i cipovat 1.9). I jos nesto ovaj passat je presao 140 000km!
 
Član
Samo Passat dolazi u obzir:icon_smile:
Mogu se i kod nas naci povoljno..samo treba sacekati. Danas sam bas probao jednog 2007 godina, 1.9 tdi..Super je, ciena povoljna, samo sto mu treba raditi veliki servis a i presao je skoro 180 000, tako da cu ga preskociti, vidjet cemo sta ce ispasti:123:
 
Član
Ma 1.9 mnogo se bolje pokazao da taj 2.0 nije wolksvaen svi bi pljuvali po njemu koliko je losh u tim serijama.
Ako ti bude falilo snage imash chip za jeftine pare.
A nebi ga fabrika izbacila u prodaju da je slab za taj auto...
Kupi onog koji ti je manje preso u svakom pogledu ne samo na satu. :icon_smile:

Iskreno za te pare meni je onaj audi a4 redizajn iznad 2004 puno ljepsi i momackiji od passata.
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Ma 1.9 mnogo se bolje pokazao da taj 2.0 nije wolksvaen svi bi pljuvali po njemu koliko je losh u tim serijama.
Ako ti bude falilo snage imash chip za jeftine pare.
A nebi ga fabrika izbacila u prodaju da je slab za taj auto...
Kupi onog koji ti je manje preso u svakom pogledu ne samo na satu. :icon_smile:

Iskreno za te pare meni je onaj audi a4 redizajn iznad 2004 puno ljepsi i momackiji od passata.



za A4 trebaš dići kredit kad radiš servis ili opravku:D
 
ja vozim 1.9 TDI-a u 5ici 200 000 nikakvih problema ali sutra bi presao na 2.0... drug mi je imao 5icu 2.0 tdi em sto trosi isto ili manje od mog, em sto ide duplo brze sto se tice problema ni on a ni ja ih nismo imali do sad al ja kao vozac 1.9 tdia bi uzeo 2.0 pod obavezno, al opet ti poslusaj profije srdjana covijek vjerovatno zna bolje od nas...
 
Član
Ja bih bez razmisljanja uzeo 2.0TDI , pored njega nebi ni pogledao 1.9TDI, ali ako budes uzimao 2.0 obavezno trazi motor sa dvije bregaste i bez filtera cadji. Sa jednom bregastom se kvari, a ovaj sa dve bregaste je extra ;). A ugradnju chipa ne bih htio komentarisati...
 
Član
Nema sanse da 2.0 ide duplo bolje, a pogotovo da trosi manje... kod mene je 2.0, a rodjak ima 1.9 istu oktaviju, milion puta isli zajedno negdje, i 2.0 ima jedino vise snage za autoputa... a ostali putevi po Bih, isto ti dodje samo sto 1.9 manje trosi i stoji da je pouzdaniji motor.

A znam masu ljudi sto su imali problema sa 2.0, ali uglavnom sve radi loseg goriva i tusenja po gradu, pa sve zacepi.... ako ti snaga nije vazna, uzmi 1.9 i miran, ili ako hoces malo da ga "ozivis" optimum chip i ide ko zmaj ;)
 
Član
Limpi je napisao(la):
Nema sanse da 2.0 ide duplo bolje, a pogotovo da trosi manje... kod mene je 2.0, a rodjak ima 1.9 istu oktaviju, milion puta isli zajedno negdje, i 2.0 ima jedino vise snage za autoputa... a ostali putevi po Bih, isto ti dodje samo sto 1.9 manje trosi i stoji da je pouzdaniji motor.

A znam masu ljudi sto su imali problema sa 2.0, ali uglavnom sve radi loseg goriva i tusenja po gradu, pa sve zacepi.... ako ti snaga nije vazna, uzmi 1.9 i miran, ili ako hoces malo da ga "ozivis" optimum chip i ide ko zmaj ;)

trose isto, ja imao aute i sa jednim i drugim motor, razlika minimalna pri normalnoj voznji :)
 
Član
Svejedno, nije neka velika razlika u potrosnji, ali 1.9 ipak manje trosi. A ako se uzima polovno, svakako sigurnije uzeti motor koji vrijedi kao izdrzljiviji i manje kvarljiv. ;)
 
2.0 je definitivno bolji izbor....ipak je to savremeniji motor od 1.9 .....a u vezi problema sa 2.0, moguće je da su to prve serije koje su izašle u prodaju a svi problemi se riješe u narednim serijama.... tako da 2.0 po meni....
 
Top