1.9 Vs 2.0 Tdi

1.9 Vs 2.0 Tdi

Član
Drugari treba mi mala pomoć
Naime, planiram da uzmem Passat b6 ali jos uvijek nisam odlučio sa kojim motorom. Naravno da bih radije 2.0 pošto su većina Sportline ili Highline Passata sa tim motorom, ali čuo sam da su ovi PD motori dosta problematični, tj da zbog lošeg kvaliteta goriva rikavaju piezo dizne, a popravak je jako skup..
Pomoć, savijeti, informacije? Unaprijed hvala:icon_smile:
 
Član
1,9 motor u tom passatu ima 105 konja
malo brate,malo za onoliku mrcinu:D
preporuka,2,0 sa 140,mjera;)
a to za kvarove ne znam bgm,nisam cuo,rodjak mi ima,2006-ta godina,preko 200000 presao i nista...
 
Početnik
1.9 punoooooooo pouzdaniji motor i odmah al znaci odmah na SM remapiranje i gas....
 
Član
muha je napisao(la):
1.9 punoooooooo pouzdaniji motor i odmah al znaci odmah na SM remapiranje i gas....

Tako sam i planirao..
Samo što sam našao jednog predobrog 2.0 Highline sa malom kilometražom pa me sad to pojede:icon_confused:
 
Super Moderator
ma moze 2.0TDI prec i preko 200 000 a da jos uvijek nema problema sa diznama i sta ti ja znam
Vjerovatno je 1.9 TDI pouzdaniji al ne bi ga ja pogledo pored 2.0 :D
Il sto kaze lover, 2.0TFSI
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
2.0 tsi ganjaj,mani dizelaša :)
njega sa nekih 200 210 dignes na 270 i imas krila bez red bulla

Nema druže. Niko ne uvozi benzince jbg
Jedan mi fenomenalan 2.0 FSI pobjegao par dana prije nego sam proda Hjundahija..jbg:icon_cry:

Baš čitam u Auto klubu..ne preporučuju 2.0 tdi al nikako:icon_question:
 
Član
1.9 tdi je mnogo kvalitetniji i bolji motor nego 2.0 tdi...manje trosi,nema problem sa turbinom,nema problem sa potrosnjom ulja,nema problem sa diznama i uz to sve gotovo da bolje ide nego 2.0 tdi

CR 2.0 je nesto drugo ali 2.0 PD je macak u vreci jer moze se desiti da bude OK ali bojim se da je takav tesko pogoditi jer vecina tih motora imaju neke felere i mnogo su njezniji od 1.9 tdi.

1.9 tdi moze na full remap da ide na 175 ks pa ti vidi :D
 
Super Moderator
Ako ces druze vec kesom placati onda u USA nadjes 2.0TFSI sa malo kilometara i sa full opremom, jos ce ti ostat para da ga dignes na 500 konja :D
 
Član
ja licno nevolim dizelase...a evo sm ti je sve rekao...ako ko znaju oni tako da bi ja poslusao savjet ! :cool:
 
Član
TSI i TFSI motori nisu dobar izbog ko trazi neku snagu vecu jer na nase gorivo ti motori rade u safe modu,i niti jedan nema ni 200 ks a o tuningu i povecanju snage na tim motorima moze se samo mastati.
 
Član
SM chip tuning je napisao(la):
1.9 tdi je mnogo kvalitetniji i bolji motor nego 2.0 tdi...manje trosi,nema problem sa turbinom,nema problem sa potrosnjom ulja,nema problem sa diznama i uz to sve gotovo da bolje ide nego 2.0 tdi

CR 2.0 je nesto drugo ali 2.0 PD je macak u vreci jer moze se desiti da bude OK ali bojim se da je takav tesko pogoditi jer vecina tih motora imaju neke felere i mnogo su njezniji od 1.9 tdi.

1.9 tdi moze na full remap da ide na 175 ks pa ti vidi :D

Hvala Srđane, tako nešto sam i ja razmišljao.
CR je dobar ali je u Passatima od 2008 godine..a ja ganjam 2005/6 godište, a tu je PD.
Biće dovoljan SM optimum, javim ti se kad pazarim auto;)
Još samo da nađem Highline 1.9 tdi, skoro pa nemoguće:icon_rolleyes:

allroad je napisao(la):
Ako ces druze vec kesom placati onda u USA nadjes 2.0TFSI sa malo kilometara i sa full opremom, jos ce ti ostat para da ga dignes na 500 konja :D

Ne bih amerikanca, zbog homolagacije, nepostojanja Euro 3 norme, i mnogih drugih stvari.
A nikad ne bih kupio auto prije nego ga sam probam;)
 
Top