1.9 Vs 2.0 Tdi

1.9 Vs 2.0 Tdi

Član
Igor_RS je napisao(la):
Ja bih bez razmisljanja uzeo 2.0TDI , pored njega nebi ni pogledao 1.9TDI, ali ako budes uzimao 2.0 obavezno trazi motor sa dvije bregaste i bez filtera cadji. Sa jednom bregastom se kvari, a ovaj sa dve bregaste je extra ;). A ugradnju chipa ne bih htio komentarisati...

Ja sam nedavno razgovarao sa jednim trgovcem vozila koji preporučuje 2.0 tdi isključivo sa jednom bregastom osvinom, on kaže da verzija sa dvije bregaste se nije dobro pokazala,

Verzija sa jednom bregastom se ugrađivala u passate 2005 i 2006 i poneki se može naći 2007 godine.
Mislim da je mišljenje tog lika relevantno jer ipak radi sa autima i prodao je na desetine takvih.
 
Član
hmm kolko znam svi 2.0 tdi motori su 16 V i sukladno tome dvije bregaste...tako da nema tu jedna bregasta dvije bregaste

jedino je istina to sto noviji to ima manje problema

eto moj sef ima 2007 2.0 tdi passat, ima sad 80 tkm bez ijednog problema,garantirano

a ni nepazi ga uopce, to je od prvog dana bilo isprobavanje kako ide
 
Član
1.9 definitivno bolji izbor tj sigurniji. 2.0 jeste brzi itd itd ali nikad se ne zna kad ce mu riknuti dizna, drug je kupio passata 2008 i rignula mu je dizna prije mjesec dana na oko 70 000 km a popravka je kostala 800 eura, auto je redovno odrzavan, pazen itd itd ali jbg. moj ti je savjet 1.9 ako ti je to slabo uradis remap na nekih 130 ks, mozda je i sigurnije nego 2.0 tdi.
 
Član
ako kupujes 2.0 tdi samo mladji od 2005 godista posto stari od 2005 imaju problema,a definitivno moj izbor 2.0 sve je,skuplje za odrzavanje remenje itd. ali ipak 2.0 140ks,ti kad chipujes normalno 1.9 105 konja u normalni dobices tu ks.
 
Član
Da se nebi zalili da se dizu iste teme, da ja priupitam u ovoj iako je dosta stara .

Zanima me da li je Audi, konkretno a3 imao problema sa 2.0TDI motoru 2003-4 god, znachi novi model posto danas (trenutno je 0:09 :) ) idem da pogledam jednog 2.0 TDI koji ima na satu oko 150kkm (navodno orginalnih) i sa brdom opreme (sto bi rekli full fulleva).
 
Član
druze ja koliko znam motor 2.0 tdi do 2005 god problem glava motora a to je sva auta golf 5 audi a3 turan i svi oni koji imaju ta god sa tim motorom ali nemora da znaci da ces ti mozda kupiti i da ima ali vidi ti
 
Član
Sve zavisi kako se kome pokaze.

Kod mene u firmi je kupljen nov Passat 2.0 TDI 140ks Highline 2008. g.

Stalno je trosio ulje, normalno je vozen, redovno servisiran, onda je poceo i dimiti dobro, pa je na 70000km dok je jos bio pod garancijom stavljen novi motor.

Poslije toga je prodan :icon_smile:
 
Član
PD motori sa više ventilskom tehnologijom su trošili ulje. Ta dva pojma nije moguće iskombinirati, te su takvi motori jedan od najvećih razloga zašto je vw prešao na comon rail;)
 
Član
sve uvijek zavisi, vecina ima problema, neki nemaju, ali opet to varira, ne mozes ubijat motor, a servisirat kod Muje za 100 sve i rec imam problema, crko turbo, itd... 2.0 tdi motori imaju ogromnih problema u passat-u, a4,a6, barem je meni tako receni u 2 VW servisa..
 
Član
Astra je napisao(la):
sve uvijek zavisi, vecina ima problema, neki nemaju, ali opet to varira, ne mozes ubijat motor, a servisirat kod Muje za 100 sve i rec imam problema, crko turbo, itd... 2.0 tdi motori imaju ogromnih problema u passat-u, a4,a6, barem je meni tako receni u 2 VW servisa..

Ne zavisi. Ovo što sam rekao su činjenice.
 
Član
mariodrag je napisao(la):
hmm kolko znam svi 2.0 tdi motori su 16 V i sukladno tome dvije bregaste...tako da nema tu jedna bregasta dvije bregaste

jedino je istina to sto noviji to ima manje problema

eto moj sef ima 2007 2.0 tdi passat, ima sad 80 tkm bez ijednog problema,garantirano

a ni nepazi ga uopce, to je od prvog dana bilo isprobavanje kako ide
ima 2.0 TDI 8V, kod motora : BMM :D:D
i to ti je ova verzija da DPF-om ;)
 
Top