1.9 Vs 2.0 Tdi

1.9 Vs 2.0 Tdi

Član
Ma 1.9 tdi i cipuj, kod mene je u oktaviji 2.0 hem sto vise trosi, a ne ide nesto sada posebno, posebno ubrzanje na nekim brzinama, pri preticanju, dok zavitla turbinu, nikad.... da imamo vise pravog autoputa pa bio bi mozda i bolji 2.0, ali ovako 1.9 najjaci :cool:
 
Član
ja imam audija 2.0 tdi, imao sam prije 1.9 tdi golfa 5, izmedju ta dva motora je velika razlika sto se brzine tice, 2.0 tdi je meni mnogo bolji i jaci, sa obadva auta sam presao po 40 000 km nikakvih problema nisam imao ni sa jednim ni sa drugim, servisirao obadva u ac quatro u sarajevu i servis me podjednako kostao i za jedn i za drugi motor, sad mi audi ima oko 65000km, nikakvih problema na njemu nema, sto se potrosnje tice, ako ih normalno vozis obadva ce ti jednako trositi, obadva sam vozio 800 km od sarajeva do austrije trosili su mi 5.4 litara, po gradu obadva trose oko 6.7 litara, ja kad bi gledao, uzeo bih pod obavezno za pasata 2.0 tdi, onaj 1.9 je dobar ako ces ga samo po gradu vozati, cim izadjes negdje dalje, slab je za toliko auto, puno srece u kupovini
 
Član
bigm je napisao(la):
ja imam audija 2.0 tdi, imao sam prije 1.9 tdi golfa 5, izmedju ta dva motora je velika razlika sto se brzine tice, 2.0 tdi je meni mnogo bolji i jaci, sa obadva auta sam presao po 40 000 km nikakvih problema nisam imao ni sa jednim ni sa drugim, servisirao obadva u ac quatro u sarajevu i servis me podjednako kostao i za jedn i za drugi motor, sad mi audi ima oko 65000km, nikakvih problema na njemu nema, sto se potrosnje tice, ako ih normalno vozis obadva ce ti jednako trositi, obadva sam vozio 800 km od sarajeva do austrije trosili su mi 5.4 litara, po gradu obadva trose oko 6.7 litara, ja kad bi gledao, uzeo bih pod obavezno za pasata 2.0 tdi, onaj 1.9 je dobar ako ces ga samo po gradu vozati, cim izadjes negdje dalje, slab je za toliko auto, puno srece u kupovini

Ma znam ja to sve druze, ali kod tebe je Audi..oni iz nekog razloga nemaju taj problem sa rikavanjem dizni kao Passat. Negdje sam procitao da audi ugrađuje Bosch dizne a Passat Siemens pa je mozda to u pitanju, a moguce je da se koriste i malo kvalitetniji materijali..ipak je to Audi;)
A sto se tice snage, nije nikakav problem. Sa chipom se dođe na nekih 135-7 KS, što je više nego dovoljno;)
 
Član
al zato 2.0 tdi ide na 170 :) ja dosta putujem, pa mi je ovaj 2.0 tdi dosta bolji, u svakom slucaju sam ti rekao moje iskustvo sa obadva motora, puno srece:cool:
 
Član
O novom 2.0 motoru kada je vw prešao na comon rail sam čuo puno različitih mišljenja.Od toga da troše ulje kao ludi,neki ljudi su mi rekli da troše ulje kao sumanuti kada se prekorači interval zamjene.Sve u svemu od malo sam ljudi čuo da su zadovoljni.Taj plan čipovanja 1.9 motora neću komentirati
 
Član
20 uzmi 19 i nije nesto posebno nema snage ja sam ga vozio 180 000 km znam sta je 19
 
Član
bigm je napisao(la):
al zato 2.0 tdi ide na 170 :) ja dosta putujem, pa mi je ovaj 2.0 tdi dosta bolji, u svakom slucaju sam ti rekao moje iskustvo sa obadva motora, puno srece:cool:

Tnx;) Ma ne treba meni neka extra snaga, proslo me je to:icon_smile:
 
Član
drugu bas prekjucer otisle nekakve dizne na 2.0tdi, ja mislim da auto na satu nema ni 100 000, znaci novo, kazu 2 milje popravka u ASA auto?
moj ti je savjet isto 1.9, jer licno znam dosta ljudi koji imaju vise razlicitih problema sa 2.0 passatima, rijetko ko je zadovoljan.. usput, bio jedan highline 1.9 u ASkramar, ali prodat, i cijena mu je bila paprena, 30 milja, al 2007. ;) pa mozda da vidis s njima, dosta raje kaze da su im sva auta tip top...
 
Član
dado307 je napisao(la):
drugu bas prekjucer otisle nekakve dizne na 2.0tdi, ja mislim da auto na satu nema ni 100 000, znaci novo, kazu 2 milje popravka u ASA auto?
moj ti je savjet isto 1.9, jer licno znam dosta ljudi koji imaju vise razlicitih problema sa 2.0 passatima, rijetko ko je zadovoljan.. usput, bio jedan highline 1.9 u ASkramar, ali prodat, i cijena mu je bila paprena, 30 milja, al 2007. ;) pa mozda da vidis s njima, dosta raje kaze da su im sva auta tip top...
[/quot

Pa to je otprilike i ono što sam čuo...skupe dizne u pm..ko da su od platine jbt:icon_mad:
Može se naći 2007 i za puno manje para 24-25000..samo terba naci. A meni se ne žuri:icon_smile:
 
Član
Nisu samo za passata skupe dizne,skupe su za svako auto.Jedna dizna za mog puga je preko 300 km.A dizna se može začepiti i na 1.9 isto kao i na 2.0.Svejedno će te cijena baciti u bandak
 
Član
Tiburon je napisao(la):
dado307 je napisao(la):
drugu bas prekjucer otisle nekakve dizne na 2.0tdi, ja mislim da auto na satu nema ni 100 000, znaci novo, kazu 2 milje popravka u ASA auto?
moj ti je savjet isto 1.9, jer licno znam dosta ljudi koji imaju vise razlicitih problema sa 2.0 passatima, rijetko ko je zadovoljan.. usput, bio jedan highline 1.9 u ASkramar, ali prodat, i cijena mu je bila paprena, 30 milja, al 2007. ;) pa mozda da vidis s njima, dosta raje kaze da su im sva auta tip top...
[/quot

Pa to je otprilike i ono što sam čuo...skupe dizne u pm..ko da su od platine jbt:icon_mad:
Može se naći 2007 i za puno manje para 24-25000..samo terba naci. A meni se ne žuri:icon_smile:
ma samo polako, ispasce nesto, najbolje ti je ako imas mogucnost otici u njemacku i dovuc nesto, gore ces naci 100% po svom ukusu ili da ti neko dovuce... a sumnjam da ces nac highline-a za te pare, pogotovo 1.9, al probaj, sretno u potrazi ;)
 
Član
allroad je napisao(la):
ma moze 2.0TDI prec i preko 200 000 a da jos uvijek nema problema sa diznama i sta ti ja znam
Vjerovatno je 1.9 TDI pouzdaniji al ne bi ga ja pogledo pored 2.0 :D
Il sto kaze lover, 2.0TFSI

potpis;)
 
Član
20.000KM na povlasticu registrovan 2,0tdi 140KS,znaci za 20 milja na cesti,tu su ukljuceni i svi papiri
2006 godina,mana jer je presao skoro 200.000
rodjak kupio prije par mjeseci
od opreme bukvalno sve,od navi,dvd,el. sjedista s memorijom,17" felgi itd...do 220V uticnice...
valjda je to highline
tamo je bio nesto sitno ispod 9000€
znaci,vise se isplati uvesti...
 
Član
Tiburon je napisao(la):
dado307 je napisao(la):
drugu bas prekjucer otisle nekakve dizne na 2.0tdi, ja mislim da auto na satu nema ni 100 000, znaci novo, kazu 2 milje popravka u ASA auto?
moj ti je savjet isto 1.9, jer licno znam dosta ljudi koji imaju vise razlicitih problema sa 2.0 passatima, rijetko ko je zadovoljan.. usput, bio jedan highline 1.9 u ASkramar, ali prodat, i cijena mu je bila paprena, 30 milja, al 2007. ;) pa mozda da vidis s njima, dosta raje kaze da su im sva auta tip top...
[/quot

Pa to je otprilike i ono što sam čuo...skupe dizne u pm..ko da su od platine jbt:icon_mad:
Može se naći 2007 i za puno manje para 24-25000..samo terba naci. A meni se ne žuri:icon_smile:

za 20 000KM A4 octavija ko bombona, full oprema... isto godište 105KS;)
 
Top