Vijesti iz F1

Vijesti iz F1

zadnja 3 kruga Button i Weber popravili utrku , nisam gledao od pocetka , al je ovo sto sam gledao bilo pravo dosadno :icon_mad:
 
Član
Bridgestone napušta Formulu 1

BridgestoneBridgestone je danas objavio iznenađujuću novost, kojom je najavio odlazak iz Formule 1 po isteku važećeg ugovora krajem 2010. godine.

"Odluku je donio upravni odbor nakon vrlo opširnog i dugog razmatranja, a ona se temelji na tvrtkinim potrebama da svoje resurse usmjeri ka intenzivnijim i inovativnijim tehnologijama," rekao je direktor Bridgestone Motorsporta, Hiroshi Yasukawa. "Naše iskrene zahvale idu Bernieju Ecclestoneu, Formula One Managementu, F1 momčadima s kojima je bila čast surađivati i mnogim F1 navijačima, koji su pratili naše aktivnosti tijekom posljednjih 13 godina."

Bridgestone se Formuli 1 pridružio 1997. godine, a od 2008. je, nakon odlaska Michelina, uživao u statusu ekskluzivnog dobavljača guma. Tijekom dosadašnje 13-godišnje karijere, Bridgestone je pobijedio na 156 od 223 utrke na kojima je nastupio.

Kobayashi nadomak ugovora za 2010.

Mladi japanski vozač Kamui Kobayashi nije oduševio samo ljubitelje Formule 1 već je i svoje zasad privremene šefove u Toyoti naveo da ozbiljno razmisle o njegovom angažmanu u 2010. Predsjednik Toyotine momčadi John Howett nakon još jedne izvrsne Kobayashijeve predstave u Abu Dabiju bio je pun hvale za talentiranog Japanca.

"Što drugo mogu reći osim da sam oduševljen i impresioniran. Kamui nas je još jednom istinski razveselio. Ono što kod njega najviše cijenimo je njegov borbeni duh, ne predaje se i ne boji se nikoga. Vjerujem da će Kamui ostati u Toyoti i sljedeće godine, ozbiljno ćemo morati razmisliti o toj opciji jer je pokazao da zaista zaslužuje F1 angažman", rekao je Howett.

Toyotin šef priznao je da njegova momčad pred sobom ima nekoliko velikih i važnih odluka. Jedna od njih bila je i angažman Kobayashija na dvije zadnje ovogodišnje utrke. "Nakon nešto slabijih rezultata u GP2 seriji razumljivo je da smo bili pomalo skeptični u Kamuijeve šanse u Formuli 1. To što nas je on sve demantirao potvrda je da nikada stvari ne treba uzimati zdravo za gotovo", kaže Howett.

Naposlijetku, Toyota bi, tvrdi Howett, u sljedeću sezonu mogla krenuti s drastičnim promjenama u vozačkoj postavi. Kao jedna od opcija spominje se i mogućnost angažmana dvojice mladih vozača.

Konačna odluka očekuje se sredinom ovog mjeseca kada je na programu sastanak upravnog odbora Toyote, a kojom prilikom će se odlučivati i o proračunu momčadi za sljedeću godinu.
 

MTR

Član
vrijeme je da i Tigar pokaze svoje kvalitete hahah ...

sala na stranu ali sta ce sad bit , niko nema para za rasipanje , mozda budu vozili na drvenim tockovima :icon_smile:
 
Član
Williams objavio postavu za 2010.

Momčad AT&T Williams službeno je objavila da će u narednoj godini njihove bolide voziti brazilski veteran Rubens Barrichello i mlada njemačka nada Nico Hulkenberg. Nakon što su odbacili Toyotu i prešli na Cosworthove motore, u Williamsu su odlučili na totalni zaokret te su predstavili potpuno novu vozačku postavu za slijedeću sezonu. Barrichello dolazi u Williams nakon odlične sezone u Brawn GP-u gdje je gotovo do samog kraja figurirao kao jedan od najozbiljnijih pretendenata na ovogodišnju titulu Svjetskog prvaka.

S druge pak strane Hulkenberg je "potpisan" nakon impresivne sezone u GP2 prvenstvu u kojemu je dominantno došao do titule prvaka, a ujedno je Williamsov test vozač od 2008. godine. U Williamsu vjeruju da je kombinacija iskustva i mladosti upravo ono što im je nedostajalo, a šef momčadi Frank Williams s ponosom ističe: "Rubensa ne treba posebno predstavljati. Ne samo da je najiskusniji vozač u Formuli 1, već je jedan od najstrastvenijih i najtalentiranijih vozača koji se ovo godine žestoko borio za naslov prvaka. Nico Hulkenberg je u svojoj debitantskoj sezoni osvojio GP2 naslov, a prije toga F3 Euroseries, Formula Masters, A1 GP i njemačko izdanje Formule BMW."

U Williamsu se nadaju da su konačno pogodili dobitnu kombinaciju te da će prelaskom na Cosworthove motore u novoj sezoni napokon okusiti slast pobjede koju čekaju još od davne 2004. godine.
 
Član
EVO JEDAN DOBAR CLANAK

Brawn: Räikkönen je preskup

Jedno od najzanimljivijih pitanja u Formuli 1 nakon završetka sezone svakako je ono o budućnosti svjetskog prvaka iz 2007. godine Kimija Räikkönena. Finac je raskinuo ugovor s Ferrarijem koji je na taj način otvorio mjesto za dvostrukog svjetskog prvaka Fernanda Alonsa, koji dolazi iz Renaulta, podsjeća Totalsport.

Räikkönen se posljednjih tjedana povezivao s povratkom u McLaren, kao i odlaskom u Brawn GP, ali sada je izvjesno da od prelaska u momčad koja je ove sezone osvojila naslove u obje konkurencije neće biti ništa.

"Räikkönen nam je bio preskup. Njegovi su menadžeri pregovarali kao da Kimi nije dobio nikakvu otpremninu od Ferrarija", izjavio je Ross Brawn za njemački magazin Auto, motor und Sport.

A u međuvremenu je Räikkönen dobio podršku tamo gdje ju je, vjerojatno, najmanje očekivao. Naime, Anthony Hamilton, otac svjetskog prvaka iz 2008. Lewisa Hamiltona, finskim je medijima izjavio kako je savjetovao čelnicima McLaren-Mercedesa da dovedu Kimija u momčad.

Priča je zanimljiva budući da su brojni mediji nagađali kako se upravo otac i sin Hamilton protive Räikkönenovu povratku u momčad iz koje je i prešao u Ferrari.
 
Član
Automoto - Formula 1 - poredak konstruktora

Pozicija Konstruktor Bodovi
1 Brawn GP 172
2 Red Bull 153.5
3 McLaren 71
4 Ferrari 70
5 Toyota 59.5
6 BMW Sauber 36
7 Williams 34.5
8 Renault 26
9 Force India 13
10 Toro Rosso 8

Automoto - Formula 1 - poredak vozača


Pozicija Vozač Konstruktor Bodovi
1 Jenson Button (VBR) Brawn GP 95
2 Sebastian Vettel (NJE) Red Bull 84
3 Rubens Barrichello (BRA) Brawn GP 77
4 Mark Webber (AUS) Red Bull 69.5
5 Lewis Hamilton (VBR) McLaren 49
6 Kimi Räikkönen (FIN) Ferrari 48
7 Nico Rosberg (NJE) Williams 34.5
8 Jarno Trulli (ITA) Toyota 32.5
9 Fernando Alonso (ŠPA) Renault 26
10 Timo Glock (NJE) Toyota 24
11 Felipe Massa (BRA) Ferrari 22
12 Heikki Kovalainen (FIN) McLaren 22
13 Nick Heidfeld (NJE) BMW Sauber 19
14 Robert Kubica (POL) BMW Sauber 17
15 Giancarlo Fisichella (ITA) Force India 8
16 Sebastien Buemi (ŠVI) Toro Rosso 6
17 Adrian Sutil (NJE) Force India 5
18 Kamui Kobayashi (JAP) Toyota 3
19 Sebastien Bourdais (FRA) Toro Rosso 2
20 Kazuki Nakajima (JAP) Williams 0
21 Nelsinho Piquet (BRA) Renault 0
22 Vitantonio Liuzzi (ITA) Force India 0
23 Romain Grosjean (FRA) Renault 0
24 Jaime Alguersuari (ŠPA) Toro Rosso 0
25 Luca Badoer (ITA) Ferrari 0
 
Član
bravof je napisao(la):
teza bomba,cuj Hamiltonov otac trazi da uzmu Kimija.....:lol::lol:

ovo je nesto vise od medijske bombe , a na RTL njemackom Hamilton prije 2-3 ut izjavio da mu nije drgao ako ni Kimi došao
 
Član
Hamilton ne bi imao ništa protiv Kimija u McLarenu

Anthony Hamilton je izjavio da on i njegov sin podržavaju dolazak Kimija Raikkonena u McLaren te smatra da bi on i Lewis bili u takvom odnosu da bi jedan drugoga činili bržim.
Lewis Hamilton bi prihvatio Kimija Raikkonena kao svog novog momčadskog kolegu sljedeće godine, potvrdio je njegov otac i menadžer Anthony Hamilton.

"Prije svega, želim naglasiti da ni Lewis ni ja nemamo utjecaj na tu odluku," rekao je Hamilton stariji finskim novinama Turun Sanomat.

"Ali, ako bih ja birao između Kimija i Heikkija, ja bih izabrao Kimija," dodao je. "Iako nemam ništa protiv Heikkija."

"Oduvijek nam je bio drag. Sjajan je momčadski kolega i dobro radi svoj posao," smatra Hamilton.

"Kimi je cool tip. Mislim da je on prvi kandidat," zaključio je.
 
Član
Kimi je meni drag zato sto neprica i nepljuje kako se to kaze po drugima , nehvali se , bilo bi mi zao da narednu sezonu nevozi ili da ode losiji tim

ali ako dode u MCM to ce biti dobra sezona Kimi, Alonso ,Massa i Hamilton hehe bice svega na stazi a kako stvari stoje izgleda da ce vratiti ono Ferarri protiv MCM to ce opet biti giganti , samo mi zao Vettela sto ostade u malom timu jer i on je sazreo za titule
 
Početnik
koki+ je napisao(la):
Kimi je meni drag zato sto neprica i nepljuje kako se to kaze po drugima , nehvali se , bilo bi mi zao da narednu sezonu nevozi ili da ode losiji tim

ali ako dode u MCM to ce biti dobra sezona Kimi, Alonso ,Massa i Hamilton hehe bice svega na stazi a kako stvari stoje izgleda da ce vratiti ono Ferarri protiv MCM to ce opet biti giganti , samo mi zao Vettela sto ostade u malom timu jer i on je sazreo za titule


potpuno se slazem s tobom...;)

zao mi je Vetela po meni je jedan od vozaca koji stvarno znaju vozit i veoma sposoban...:icon_rolleyes:
 
Top