SciroCco

SciroCco

Član
Oggy je napisao(la):
Ako sam ja uspio od ovog:

onda ti od svog mozes samo bolje, imas jako dobru osnovu...ja sam sa svojim dvije greske napravio, jednu kad sam ga kupio, jer je bio u ocajnom stanju, drugu kad sam ga prodao, kad sam ga skoro pa zavrsio..ti budi pametniji, sretno sa roccom ;)

hvala druze ;)

ArminM je napisao(la):
vala bas si mu dobro rekao oggy, ti si bas pogrijesio, ako je iko onda si ti, sredio si auto da valja i prodao ga
ali eto dokaza da se od krsa ajmo reci moze napraviti onako dobar auto, ti si svog bas bas sredio, svaka ti cast na tome, nadam se da ce i ovaj biti isti u principu;)

pokusat cu to je bez daljnjeg ;)
 
Član
RE: SciroCco MK2 (pocelo se raditi)

evo da se ne kaze da sam obecao pa nista od mene jbg nisam imao slobodnog vremena do neki dan da bi se pozabavio oko svog limenog ljubimca a sad zima nista se ne radi pa sam poceo pomalo da ga pripremam pa kao i do sad savjeti kritike i ostalo sto moze biti korisno dobro bi doslo posto sam odlucio da se upustim sam u ovo mada do sad nikad to nisam radio pa da probam, a na ovu ideju sam se odlucio kako je vec kolega "BoosT666" radio svoju vozilicu pa sam jednu noc sanjao da sam mu ga kidnapovao pa da do toga ne bi doslo ja cu preuzeti ovu svoju da je odradim





Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

slika ce da bude jos sporo mi sad ucitaje, a ima nekih koje me je stid objaviti :icon_eek: :D
 
Član
Bas je trul ovo nije normalno, ja sam jednog u dijelove rastavio i dan danas se kajem sto je taj u dijelove otisao, znaci trunke hrdje na limu nije bilo, limarija u brutalno savrsenom stanju bila, sretno s radovima, ako treba sta pomoc ili ako fali sta dijelova javni ;)
 
Član
sandy_mo je napisao(la):
Bas je trul ovo nije normalno, ja sam jednog u dijelove rastavio i dan danas se kajem sto je taj u dijelove otisao, znaci trunke hrdje na limu nije bilo, limarija u brutalno savrsenom stanju bila, sretno s radovima, ako treba sta pomoc ili ako fali sta dijelova javni ;)

da je i ovako nego je sav otisao za ne povjerovati blatobrana kao da nikad nije ni bilo sve ja korozija pojela stid me je postaviti slike mada cu se ohrabriti poceo sam pa sta bude, najgore je sto sam poceo sam( ili je mozda bolje :lol:) i ne dam nikome ucesca u tome i nadam se da cu uspjeti sto sam zamislio i hvala Sandro :cool:
 
Član
Clan Boost isto kad je rastavio svog Scirocca ista prica rubovi truli bili ko u Kadetta xD moram priznat da me to puno obeshrabrilo kod rastavljanja mog auta hahah :D morat ce i moj uskoro na farbanje, al ovako gledajuci neka osjetljiva mjesta nema hrdje tako da se nadam da necu imat puno belaja :D
Sretno u projektu ako sta zapne tu sam ;)
 
Član
sandy_mo je napisao(la):
Clan Boost isto kad je rastavio svog Scirocca ista prica rubovi truli bili ko u Kadetta xD moram priznat da me to puno obeshrabrilo kod rastavljanja mog auta hahah :D morat ce i moj uskoro na farbanje, al ovako gledajuci neka osjetljiva mjesta nema hrdje tako da se nadam da necu imat puno belaja :D
Sretno u projektu ako sta zapne tu sam ;)

hehe i ja sam isto tako gledao nije bilo na 2-3 mjesta samo malo i poceo slajfati pripremati reko samo cu ga ofarbati ubaciti dr.motor i zavrsiti tu pricu sto se tice da imam auto xD al kad sam poceo skidati ljudi nije normalno PUR PJENU bi gurnuli i u dupe ako je to potrebno da zacepe rupe heh onda sam imao svasta za vidjeti na zalost mislio sam ga samo pospremiti i pod presu ali ipak sam se nagledao svega i svacega i krenuo sam korak naprijed u nadi da ga mogu dovesti bar 90 % do stanja u kakvom je bio posto nema sanse dostici velikih 100% mislim stanja u kakvom je nekad bio... sve dje je korozija pojela ici cu limom raditi tako da zelim i sam sebi :D puno puno srece u radu hehe i hvala jos jednom :cool:

edo_benz je napisao(la):
ajmo sad rubove na sunce da vidmo jel ko u kadeta :lol:

a Edo tvoj kadett je primjer svaka cast za auto ne podcjenjujem ni jedno auto svako ima svoj stil i meni se isto svidja kadett al tek posle rocca :D al ovo kao sto je moj stradao ne moze ni jedno drugo auto :icon_sad:



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

kao sto sam vec rekao i ako se stidim ovo prikazati al jbg sta je tu je neka je nadam se da ce ljudi barem nekad nesto drugo stavljati da bi zacepili ovu havariju, a ne staviti PUR PJENU pa Boze moj sta bude



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us



Uploaded with ImageShack.us

ovo je tek desna strana, sta me ceka na lijevoj ne smijem ni pomisljati
 
sve se to da srediti.normalno je da ispod plastika nakon toliko godina bude truhlo.zadnji rubovi se promjene,blatobrani i vrata nađeš na otpadu druga iskrpiš i pojačaš na pojedinim mjestima dijelove šasije i sigurno uz dobru zaštitu i vosak može izdržati puno godina.na slikama možda stanje auta izgleda loše,ali znaj da puno ima takvih auta koja su odrađena i dan danas se vozaju i prkose svojim godinama.sretno sa radovima.pozdrav
 
Član
mirsadgolf je napisao(la):
sve se to da srediti.normalno je da ispod plastika nakon toliko godina bude truhlo.zadnji rubovi se promjene,blatobrani i vrata nađeš na otpadu druga iskrpiš i pojačaš na pojedinim mjestima dijelove šasije i sigurno uz dobru zaštitu i vosak može izdržati puno godina.na slikama možda stanje auta izgleda loše,ali znaj da puno ima takvih auta koja su odrađena i dan danas se vozaju i prkose svojim godinama.sretno sa radovima.pozdrav

hvala druze vec sam pretrazio sve otpade i slicno u vezi ovog auta na TK al bezuspijesno, a za dalje relacije vece zajebancije i vec kako to sve ide jbg zato sad idem lagano na rad sa onim sto imam ojacavanje karoserije,ucvrscivanje blatobrana zastita posle toga jbg spremao sam neke skice i nadam se da cu uspjeti al sto je najvaznije bit ce to djelo mojih ruku i ne zelim sfuseriti sam sebi, sve cu pokusati da ispadne bar priblizno dobro ;)
 
Član
lhasa_green_beast je napisao(la):
Karmann plastike kriju mnogo iznenadjenja. Da se sve sredit ali sto jest jest ko da ga je opel napravio :lol: :D :123:

ne samo karman spojleri nego i PUR PJENA :D ,a za ovo je opel izmislio lim :D ovo je do predhodnih vlasnika jbg na zalost godinu dana je kod mene i mislio sam da je zdrav kako su ga samo usminkali svaka im cast :icon_biggrin:
 
Član
Imas ti posla puno vise nego sto sam inajednom Roccu do sad vidio, sve je to zbog soli, limarija im je bas osjetljiva na sol, pogotovo ti dijelovi ispod body kita, i pogotovo sto se ne opere dobro taj dio pod bodyem, povari to ponovo sve i dobro zastiti i miran si ;)
 
Član
sandy_mo je napisao(la):
Imas ti posla puno vise nego sto sam inajednom Roccu do sad vidio, sve je to zbog soli, limarija im je bas osjetljiva na sol, pogotovo ti dijelovi ispod body kita, i pogotovo sto se ne opere dobro taj dio pod bodyem, povari to ponovo sve i dobro zastiti i miran si ;)

sve ide lim se radi ko sam sebi bez fusa :D i zasticuje maximalno i moci ce dozivjeti 100-tu god hehe :D
 
Član
danas stigao motor suh ko barut nigdje kapi ulja na njemu sa novim petostepenim mjenjacem 90 godiste inace iz poznatih ruku mi je dosao tako da radovi svakog dana trebaju ozbiljnije poceti :icon_smile:
 
Član
posto sam bio u problemima sa aparatom za varenje tako da ne bi odugovlacio sa radovima isao sam majstoru da mi vari sto treba pa evo varenje gotovo



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us

vise slika drugi put :icon_biggrin:
 
Top