PROTEKT GUME PHENIX

PROTEKT GUME PHENIX

Član
Eto da ispricam iskustvo sto ga dozivih. U ponedeljak sam kupio dva PHENIX-a, sa agresivnom sarom, nabacio ih na prednje tockove i vec u utorak sam otisao za SA (iz Doboja). Tamo mi je auto bilo na parkingu sve do danas, dok nisam krenuo nazad. Tamo negdje prije onog zadnjeg tunela (tunel prije kamere kod Zovko pumpe u Zepcu) cujem trtrtrtrtrtrtrtr. Parkiram iza tunela na neko prosirenje, mrak napolju nista zivo se ne vidi, izadjem vani, upalim tel i pogledam kad prednja desna guma izduvala i felga skoro na cesti. Mrak, nigdje svjetla, do one prve crvene pumpe je jedno 700 m, kontam sta da radim, guma je skorz izduvala. Je*ao sam i Phenix i kad ga kupi. Sta cu, kisica pada, blato, a ja zasucem rukave, dizalica, skinem gumu u onom mrklom mraku, nabacim rezervu i polako krenem. Za mijenjanje gume, u potpunom mraku uz malo svjetla od telefona, trebalo mi je 20 min. Dobar rezultat ;-). Krenem nazad, 19.00 casova je, i vidim svjetlo kod vulkanizera na Sijama gdje sam kupio gume i svratim. Bili su korektni, izadje momak, bas sto mi je i montirao gume, izvadi iz je gepeka, naduva i poce traziti gdje pusta. Ja se vec naostrio, uf, kad ono pusta na ventilu, puko ventil! I momak korektno zamijeni ventil i naduva gumu ali je nije mogao namontirati umjesto rezervne, nist' zivo se ne vidi vani, vec je ubaci u gepek pa cu je ja sutra zamijeniti kod nekog vulkanizera ovdje.

Eto, moje iskustvo sa PHENIXom, koje bas i nema veze sa PHENIXom. Valjda nece vise biti problema.
 
Član
A sto nam ti isprica pricu, ja ocekujem da ces sad reci odvalio se komad gume ili nesto slicno. odlutao si ti od teme totalno al haj neka te:cool:
 
mozda jednu zimsku sezonu valja,, ali tako gledajuci je neisplativa guma.
ja sam taj phenix koristio na zadnjim tockovima i iskreno nikad se nisam bezbjedno osjecao dok ih nisam skinuo sa atua,,
jednostavno nemaju dovoljno dobar grip:icon_sad:
 
Član
http://www.youtube.com/watch?v=mG6EdJVMOVI

evo lin na filmic sa CDC u zarebu i sad sljedece , šorak , foler, murgić perković i cvetić voze protekt na zadnjim gumama, a kad udjem na drift forum CP cu folerov post di kaze da je preko 100km u 2 dana na stazi napravio i NIJE se odljepio komad gume nit je bilo deformacija ni nista. Ekipa na phenix protektima vozi i na grobniku tako da....
Guma stara 2 -3 sezone nikako nije dobra kao ona koja je nova pa da neznam sta ko govori. A svake godine alpinke kupovati nove... neznam bas tko ima novaca za to. Protekt za pišljivih 120-130e i svake godine nove zimske i kako sam naveo uvjek ih prodas nekom dedi za iste pare kad prodje zimska sezona .
 
Član
Phenix imam na BMW 750i, i vozim po snijegu i ledu bez problema. Vozio sam 200 sa njima kad sam tek auto kupio, doduse tad nisam obratio paznju sta mi je na felgama, tako da to vise ne bih ponovio :) . Ne sumnjam da bi izdrzale, ali definitivno se ne bih osjecao sigurno. Sto se tice performansi guma na snijegu i mokroj cesti, za svaku pohvalu su.
 
Član
Imao sam ljetne Phenix, ne na Saxu, kad su tek kupljene bile su super, al vec sljedecu godinu nikakve. Po kisi s njima nigdje te nije bilo, a i po suhom su bile nekakve cudne, imale su odredjenu temperaturu gdje su ok drzale, sve osim toga, opet je bila kocka.
 
Član
waad je napisao(la):
Phenix imam na BMW 750i, i vozim po snijegu i ledu bez problema. Vozio sam 200 sa njima kad sam tek auto kupio, doduse tad nisam obratio paznju sta mi je na felgama, tako da to vise ne bih ponovio :) . Ne sumnjam da bi izdrzale, ali definitivno se ne bih osjecao sigurno. Sto se tice performansi guma na snijegu i mokroj cesti, za svaku pohvalu su.

Gume su mi na autu cijelo ljeto, s obzirom na snagu motora 300 ks, gume ne klizu niti se vrte u prazno ni na velikoj vrucini. Imam samo rijeci pohvale!!!
 
Član
sasad je napisao(la):
Cawo drugari. Zanima me vase misljenje i vasa iskustva sa ovim protektiranim gumama koje imamo na nasem trzistu. PHENIX. Ajde za pocetak da preskocimo predrasude tipa onog imas auto od toliko i toliko para i kupujes to i to i ja bi radije polovnu staru 5 godina...znaci zanimaju me iskustva...pa se mozda odlucim da kupim sebi ili ne kupim...HVALA VAM

Zimi je uredu, stavio sam ih na auto jer ga zimi malo vozim, uvijek imam nešto sa prvom vučom, par puta sam se provozao i stavrno super ide merc uz svako brdo, međutim kad je nastupilo proljeće i malo veće temperature gume su se bukvalno raspale, pa ti sad prijatelju vidi, možeš naići na dobre a bome i na jako loše
 
Član
Kad ste već digli temu, NAJBOLJA guma na kojoj sam vozio i na kojoj sam se sa drugima vozio ove zime. Auto je BMW E36, uzbrdo oduzima gas i neće da prokliže, kreće uzbrdo kao na betonu, prtinu probijali sa njom, ne ostaje auto, a još famozna zadnja vuča.
Mene je oduševila, a drug je prezadovoljan sa njima, najbolja guma koju je ikad imao.
 
Član
Vozio sam samo zimske PHENIX, prezadovoljan sam.Dok ne budem imao para za vredenstajn, michelin, good year, nece mi pasti na pamet da kupim nesto drugo za zime.Bojim se samo da im ne dignu cijenu jer sve je vise ljudi koji ih koriste.
Da napomenem, mnogi zimus nisu ni blizu izlazili gdje sam ja sa phenixom.Posebno je dobra kockasta sara, malo joj je mana veca buka.Ona sa "V" kanalicima je dosta tisa ali i za nijansu slabija po snijegu i ledu.To je moje misljenje.
Sve u svemu, 9+
 
Član
Jutro!

Evo me opet :cool:. Prosle godine sam uzeo dva PHENIX-a, agresivnia sara, i njih sam stavio naprijed, a pozadi sam imao dva Baruma Polaris, stare 4 godine. Sto se tice PHENIX-a niti jednog problema nisam imao, ali mi je zato zadnji trap dva puta "plesao".
Sada cu uzeti jos dva nova PHENIX-a i staviti ih naprijed, a ova dva od prosle godine nazad. Barum je odradio svoje.
 
Član
u nekoliko navrata sam kupovao set protekta i uvjek isto, upocetku zadovoljan kasnije katastrofa....

brzo se iskrive od vecih brzina, tresu, raznesoše auto, druge godine nisu ni za kurca...
kad malo ostare, voznja po kisi je kokca sa zivotom...

usporedbe radi...

sad imam Unirojal MS* rain sport.. platio sam komad oko 90Km sto je duplo skuplje od feniksa ali zato cu ovu gumu voziti 3 zime ;)
i na 200km/h ne razmisljam oce li se sta odlijepiti :)

LP
 
Top