PROTEKT GUME PHENIX

PROTEKT GUME PHENIX

Član
Cawo drugari. Zanima me vase misljenje i vasa iskustva sa ovim protektiranim gumama koje imamo na nasem trzistu. PHENIX. Ajde za pocetak da preskocimo predrasude tipa onog imas auto od toliko i toliko para i kupujes to i to i ja bi radije polovnu staru 5 godina...znaci zanimaju me iskustva...pa se mozda odlucim da kupim sebi ili ne kupim...HVALA VAM
 
Član
Ja sam ih imao, zimske su bile, bolje gume od bilo kojih zimskih sto sam imo na autu sto se tice snijega...
Al cim vozis po suhom bruje ko lude :) :) :) al se uz planinu mozes popeti.
 
Legend
ja ih imam na autu 195 50 15, ne znam sta da ti kazem, da sam nesto ekstra zadovoljan i nisam.. sto smajke kaze poprilicno su bucne, ali sam primjetio da i pri zaustavljanju nisu bas pouzdane (mokro / utaban snijeg)

ako ih vec uzimas, gledaj da uzmes sto uzi profil koji ti odgovara..
 
Član
dobre gume......za nijega
ja sam jedan set vozio jednu zimu,na kraju zime sam dvije zapalio dok nisu popucale,znaci poderao sam ju do zica i pucanja ali nije se odlijepila.....
ali uvjek dajem glas pravoj gumi...sad vise i nije tolika razlika u cijeni....
 
Član
Što uzmeš protekt, uzmi nove Tigrice bar, trajaće ti duže ako ih skineš na proljeće, a protekt je bolji sigurno po snijegu, mekan je, nije plastičan,... Ali kad malo razmisliš, slabo se kod nas vozi po snijegu, uglavnom je to mokra zimska cesta dok pada, tako da, džaba ćeš se neudobnije voziti na protektu.
 
Član
vozio u dimenziji 155/70 r13 - sto se tice zime imam samo rijeci hvale
http://www.phenixgume.com/1_2_Putnicki-program.html
 
Član
Ja evo posljenje tri zime vozim na protektu, strasna guma a prejeftina;) Samo po suhom i na vecim brzinama preko 100 nista ne valjaju, zato ako si mislio samo za snijega kupi i uzivaj:123:
 
Član
E svaka ti dala osim moje:lol: na vecim brzinama em tresu, em bucne... i da kad upadnes jace u rupu nekako se debalansiraju pa onda tresu i na 70:D al kako god bolje su od polovnih
 
BHT Ovisnik
ja sam imao na 195 50 r15,prilicno zadovoljan,prijatelj kupio za calibru neki dan 205 55 r16,dobro je zadovoljan za zimske uslove,imao je hankook ventus,kupio ih na proljece nove,vise mu tresle nego ove,sada nikako ne trese,ja planiram sebi uzeti isto ove gume za nazad
 
Član
kupis continental ili goodyear i prst u uho dvije sezone, moze mozda i 3 zavisi koliko vozis...uglavnom znas da ti je dobra guma na autu... :D naravno da ih skidas na proljece...:D

znas staru izreku : guma glavu cuva, u oba slucaja..:D
 
Član
nemoze ta goodyear ili continental ili neka treca guma biti bolja poslije 3 godine od novog protekta ili bilo koje nove gume da ga ebes... Uostalom covjek ne pita za protekt zato sto ima novce da kupi goodyear valjda je to nekako logicno jbg :D
 
Top