PROTEKT GUME PHENIX

PROTEKT GUME PHENIX

vozio i prosle vozim i ove zime u dimeziji 195/50/15 ... prosle godine pirelijeva shara i extra zadovoljan,mana samo sto su bile bucne,ali izlazio gdje drug s novom gumom nije mogao...ove godine continentalova shara koju nikada vise necu montirati na felgu,pokajao sam se,na ledu nula,kocenje nula,moras kretati bez gasa da nebi proslajdrala...da je bilo onih sa pirellijevom sharom uzeo bih ali izgleda da se vise neproizvode...a sto se tice dimenzija za terenska vozila,nemam rijeci,kopiraju bridgestone sharu i izgleda extra,a tako se i ponasa
 
BHT Ovisnik
ove sto sam ja imao i prijatelj je sada uzeo je sara gume hankook ventus prime

k105_eu_f.jpg



a evo kako izgleda protekt guma,ista potpuno,samo hankook ljetna,protekt zimska

slika-66012-2010-09-1284145384-velika.jpg


ima razlicitih sara za uzeti,ja sam s ovima bio zadovoljan
 
BHT Ovisnik
ja sam imao ovu saru prosle godine,a gume su bile starije malo,tako da je od prije,a ovo gore sto sam postavio je hankook ventus prime,nije valjda da i hankook krade continentalu

evo ovdje imaju sare,sad zavisno od dimenzije gume ovisi ima li ili nema vise vrsta sara

http://www.phenixgume.com/
 
Član
Imao sam Phenix protekt na autu. Jako dobra gume za snijega i zime. Mekana je i dobro drži. Išao sam s njom 200 km/h, vozio street race:D Nikakvih problema. Samo se brzo topi na vrućini, kao i svaka zimska guma.

Postoji jedna fora za repariranim gumama. Ne mogu se balansirati. Bar je ne znam ni jednu radnju koja ima potrebnu opremu.
 
Član
Predobra guma, nemoj se slobodno ustrucavati, samo kad prodje zima, tamo nekad kraj februara odmah je skidaj jer se brzo trosi zato sto je premekana.Neces imati problema sa zaustavljanjem ni po suhom ni po mokrom a kamoli po snijegu.
Jeste da se za nijansu cuje vise ali to mi ni u jednom trenutku nije zasmetalo, niti se nesto posebno cuje.
Kad pogledas da je 195/50 15 u cijeni od 55KM, stvarno se vise nego isplati, bolje je kupiti sve cetri nove phenix-ove protektuse nego samo dvije savine ili tigar, ja jos u toj dimenziji sam imao samo savu i ona je kostala 120KM, jedna... pa ko je lud...
PHENIX najbolja protekt guma na nasem trzistu provjereno.
Jos kad sam ih stavio na balans masinu, ne cima nigdje kao da je originalni proizvodjac....
Za taj novac se ne ustrucavaj.
Doduse 14-ke nisu puno jeftinije, 50KM po komadu, ali ove malo zajebanije dimenzije niskoprofilnih, odmah uzimaj.Dacu ti ja broj od covjeka koji to radi takod a ces dobiti najbolju cijenu.!!!
 
Početnik
Ja sam ih imao, nema boljih guma za zimu, cudo. Protekt dolazi iz Miselina, to je isto kao da kupis novu Miselinku, a imas pravo na reklamaciju, ukoliko dodje do greske(oko 5%), ja sam sebi za BMW 520 narucio sve cetiri, uzmi, neces se pokajati. ;)
Ja mislim da 14 ne radi vise.
 
Član
auu... pa dize temu iz mrtvih... pazi malo na to kad su stavljene teme.... zbog tog dijele banane
 
Početnik
GOLF TZ je napisao(la):
auu... pa dize temu iz mrtvih... pazi malo na to kad su stavljene teme.... zbog tog dijele banane
Pa zasto, doduse prebacilo me sa njihove stranice, direkt na ovu temu, ali ide zima, neka raja zna.
 
Direkt u tvornici Sintex se mogu skoro vruce da uzmu ja uzeo u ponedeljak sve cetiri nove 45 sedmica 2011 dimenzije 205/55-16 sa montazom i balansiranjem po 80 KM komad malo se islo preko popusta :lol: ali da drze drze esp off i probao sam neklizu na mokrom koliko sam mogao da ih istestiram kruzni tok neizbacuje zadnji kraj malo problema na pocetku bilo samo dok one iglice nisu krenule otpadati jer ih mali milion bio pa nisu lezale full nisam se ni sec pokajao ;);) i slag na kraju jedna godina garancije ako pukne ili sta se odlijepi :lol::lol:
 
Član
Da ozivim temu ;-).
U petak sam prolazio kraj SINTEX-a u Sijama, Doboj jug. Hajde reko da pogledam te protektirane gume, i vidim izgledaju ok. Medjutim, meni nude za moju dimenziju samo model H, http://www.phenixgume.com/web_images/putnicki_e-h.jpg i na njemu uopste nema pahuljice, mozda grijesim, ali ne izgleda mi kao da je zimska guma. Kazu oni da jeste, ali nigdje nema oznake da je zimska, niti M+S niti pahuljice (dobro i na tarabi pise p... ali nije, ali kako da ja murjaku objasnim gdje su mi pahuljice kada me zaustavi i pocne buljiti).
Model O http://www.phenixgume.com/web_images/putnicki_l-o.jpg ce biti dostupan za par dana. Na ovom modelu sve to ima.
 
Top