Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Član
dellas: Nisam uspoređivao s mojim autom. Tom polu treba oko 18 sekundi do stotke, znači nije spor ako ga usporediš sa hodanjem ili vožnjom bicikla:D

Išao sam dosta puta do Sarajeva, 2-3 čovjeka u autu, klima upaljena. Motor moraš gaziti na svakoj uzbrdici da doslovno nebi smetao u prometu. Pretjecanje neću ni spominjati. U takvim uvjetima jako slaba auta sa početnim motorima troše više od duplo jačih. U tvorničkim prospektima koji su došli uz moje auto, 1.4 motor u 106-ici troši više nego moj pri vanjskoj vožnji.
 
Član
A to sa klimom kod vw-a mi je poznato, ibiza 1.4 16v sto vozi brat ide sasvim pristojno, cim ukljucis klimu auto je sporiji nego yugo 45;)
 
Član
Ljudi, klima se u autićima do 90, 100KS osjeti mnogo više na potrošnji i brzini, nego kod jačih.:cool:

Uopšte nije čudno da jači auto u klasi troši manje od slabijeg, obično osnovnog modela u klasi za koji se svi zalijeću baš zbog potrošnje, pa poslije kukaju.
 
Član
sreca pa kod mene 130 kobila... ha ukljucio klimu, ha ugasio, isto mi se pise hahahah:lol:
 
Član
Meni klima pravi razliku u gradu, slabije vuce na niskim obrtajima, ali na otvorenom kad sam vec u zaletu nema nikakve razlike...
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
@antrax: Pa naspi pun i probaj.
Meni pun oko 50l. Mogu ga potrošiti za 200km, a može preći i preko 1000km, ma koliko to nevjerovatno zvučalo. Ispod 4.5l na otvorenom uz laganini kulijana vožnju. Ko ne vjeruje, provozaću ga.;)

Naspem, ali kažem nisam nikad sipao od mrtve rezerve... vazda bude u rezervoaru preko rezerve... tako da neam blage o količini... nedavno sam to probao, malo gasao, upalim rezervu silom... naspem... i stade mi oko 40l... pa po tome mislim da mi je rezervoar 51l ;)

pozz.
 
Član
ja se vozim sam u autu ili je suvozačica samnom :D i klime ne palim to je rijetkost nisam još vozio da mi je puno auto ili natovareno i nisam imo problema sa ovim 1.2 jeste im mana što bi istu potrošnju imo sa jačim motorom
al i auto bi bilo skuplje a ovo se uklopilo u budžet bitno da je novo sipaj i vozi dosta sam šarafo i bio pod autom stalno pravi novo je novo
 
Član
Jel' normalno da mi GOLF V 1.9 TDI chiptuning trosi 6,9 litara na otvorenom sa 17" felgama ?
Ajd vi s peticama, stavite svoje rezultate pa da uporedim..
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
dellas: Nisam uspoređivao s mojim autom. Tom polu treba oko 18 sekundi do stotke, znači nije spor ako ga usporediš sa hodanjem ili vožnjom bicikla:D

Išao sam dosta puta do Sarajeva, 2-3 čovjeka u autu, klima upaljena. Motor moraš gaziti na svakoj uzbrdici da doslovno nebi smetao u prometu. Pretjecanje neću ni spominjati. U takvim uvjetima jako slaba auta sa početnim motorima troše više od duplo jačih. U tvorničkim prospektima koji su došli uz moje auto, 1.4 motor u 106-ici troši više nego moj pri vanjskoj vožnji.


ma jasta upravu si sta bi oni sto imaju 50ks oni ni ne idu ja mislim da njih guraju a ? stvarno ja bi prije 70 ks nego tih tvojih 135ks u tom njesra :icon_smile: ako cemo iskreno:lol:
 
Član
c0d14c je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
dellas: Nisam uspoređivao s mojim autom. Tom polu treba oko 18 sekundi do stotke, znači nije spor ako ga usporediš sa hodanjem ili vožnjom bicikla:D

Išao sam dosta puta do Sarajeva, 2-3 čovjeka u autu, klima upaljena. Motor moraš gaziti na svakoj uzbrdici da doslovno nebi smetao u prometu. Pretjecanje neću ni spominjati. U takvim uvjetima jako slaba auta sa početnim motorima troše više od duplo jačih. U tvorničkim prospektima koji su došli uz moje auto, 1.4 motor u 106-ici troši više nego moj pri vanjskoj vožnji.


ma jasta upravu si sta bi oni sto imaju 50ks oni ni ne idu ja mislim da njih guraju a ? stvarno ja bi prije 70 ks nego tih tvojih 135ks u tom njesra :icon_smile: ako cemo iskreno:lol:
Svakome je svoj auto najbolji hvala bogu;) Tvoj daleko vise vredi jer je nov i visa je klasa, njegov je daleko brzi pa ko sta voli...P.S. Ko je prvi ko ti je pohvalio auto kad si ga predstavio:icon_question::lol::lol::lol:
 
Član
pa da je realan pa rekao normalno ide gradsko auto nije za trkanja ok jel ja pokusavam od njega napravit nesto sto leti ne, nit govorim da drugom ide 220km/h al sad uporedjivat sa hodanjem i zajeb. nije ok zar ne sta bi onaj sto ima 300ks njemu trebao reci gledajuci na njegovih 135ks ?
 
Top