Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

grad: 15
otvorena: 8.5 normalna vozna
kombinovana: 13

Kad sam krenouo na put sa 30 L goriva presao 360km normalne vozne 70-80 km/h,a na autoput kad sam bio sa 40L presao 250km 180 -230 km/h tj.cjepao ga svo vrijeme
 
Član
sa novom Fabiom 1.2 HTP 60ks prešo oko 620km sa jednim punim rezervoarom ,
grad i otvoreno normalno vozito bez štednje
 
Član
Dosta vremena sam vozio taj 1.2 motor u vw polu. Vanjske vožnje troši kao dvica gti, a možeš zaboraviti na prestizanje. Katastrofa:icon_eek:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Dosta vremena sam vozio taj 1.2 motor u vw polu. Vanjske vožnje troši kao dvica gti, a možeš zaboraviti na prestizanje. Katastrofa:icon_eek:

Ja garantujem da tvoj gti u proseku trosi ovoliko i to bez previse stednje;)
 
Član
cudo je koliko ovi mali motori hoce popiti kada se cepe na recimo autoputu....
ali ukoliko se drzi do 100-10km/h, ne trose toliko... sve iznad i popi citavu familiju... :lol:
 
Član
citao sam nekad devedesetih da 525 tds pri brzini od 120 km/h u 5 stepenu prenosa trosi 4,5
clio trosi toliko pri duplo manjoj bzini :lol:
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Dosta vremena sam vozio taj 1.2 motor u vw polu. Vanjske vožnje troši kao dvica gti, a možeš zaboraviti na prestizanje. Katastrofa:icon_eek:

neznam jel isti motor jer ima i škodin 1.2 ja prestizanjem nemam problema
nije dosad nikad ostavio ili da upanem u kritičnu situaciju vuče sve do do neki 110 120 onda više nema snage,kad pretičem držim motor min. na 3000rpm i ne šaltam prije 5000
najveći problem ovog motora je šro se lako uguši traži dosta šaltanja čito sam dostao tome kako slabo vuku 1.2 al ovaj ide fino kod mene je sve skoro gradska vožnja a opet pređem dosta na otvorenom troši oko 5l normalna vožnja ,
ko nevjreuje nek dođe da se provozamo ;)
 
Član
ZELA GTI je napisao(la):
Dosta vremena sam vozio taj 1.2 motor u vw polu. Vanjske vožnje troši kao dvica gti, a možeš zaboraviti na prestizanje. Katastrofa:icon_eek:

vanjske trosi toliko ??? moj 1.2 motor u polu 70ks trosi otvorene nekih 5-6 maksimalno a za prestizanje ima dovoljno snage :icon_rolleyes:
 
Član
dellas je napisao(la):
antrax je napisao(la):
Trozic je napisao(la):
sa novom Fabiom 1.2 HTP 60ks prešo oko 620km sa jednim punim rezervoarom ,
grad i otvoreno normalno vozito bez štednje

jbt koliki je rezervoar ?

45l ;) Znaci potrosnja 7.25, za 60ks i nije bas za pohvalu;)

pa baš mi čudno... ja gazim po 700-800 km s rezervoarom, 80% gradske, i ono 20% otvorene je papučica u podu stalno... sad doduše neznam koliki mi je rezervoar, mislim da je 51l... ali imaju i neki od 60... neznam koliko je kod mene tačno, nisam nikad sipao od mrtve rezerve pun...
 
Član
@antrax: Pa naspi pun i probaj.
Meni pun oko 50l. Mogu ga potrošiti za 200km, a može preći i preko 1000km, ma koliko to nevjerovatno zvučalo. Ispod 4.5l na otvorenom uz laganini kulijana vožnju. Ko ne vjeruje, provozaću ga.;)
 
20 konvertibilnih =80 predjenih km, loko voznje
golf 4 1,8gti, oko 12 litara, mada bi se i to moglo smanjiti
normalnijom voznjom :lol:, na otvorenom putu je vec druga prica
8-8,9
 
Član
c0d14c je napisao(la):
ZELA GTI je napisao(la):
Dosta vremena sam vozio taj 1.2 motor u vw polu. Vanjske vožnje troši kao dvica gti, a možeš zaboraviti na prestizanje. Katastrofa:icon_eek:

vanjske trosi toliko ??? moj 1.2 motor u polu 70ks trosi otvorene nekih 5-6 maksimalno a za prestizanje ima dovoljno snage :icon_rolleyes:

Pa logicno je da je Zeli to sporo jer njegov auto ima 129ks/t, a taj polo ima 70ks/t. Nije taj polo toliko spor, ali ni potrosnja nije znatno manja(ako je i manja) u odnosu na auto koji ima skoro duplo vise ks....o tome se radi;)
 
Top