Potrošnja goriva-osobni rezultati

Potrošnja goriva-osobni rezultati

Član
fiat zasad normalne voznje 7-8l ako ne i manje...
iznenadio sam se kako malo trosi cak i kad ga gazim (iako do sada nisam isao preko 160-lose gume-debalans felge u 3. 4. brzini :)) do sada nije uzeo vise od 9-10 nikad , mislim...iako uglavnom ne gazim dalje od 4500-5000 rmp, zasad :) cak i to na kracim relacijama
kad se opremi adekvatnom obucom onda ce da se gazi maximalno :) pa nek trosi koliko hoce ...sasvim sam zadovoljan potrosnjom s obzirom na performanse ;)
 
Član
Dok sam vozio opel corsu A 1.5d 92.god, najbolji mi je rezultat bio 3.7l, gorivo sam sipao na Petricu u Bijeljini, inace je trosila oko 4.5...To nije po bordu kao na ovim novijim autiima, nego izmereno i provereno;)
 
Član
Evo zadnje sedmice napravih gotovo 1300 km u BMW-u 318 td E46 Compact. Uglavnom, potrosio nesto manje od 70 litara goriva, kad se preracuna, prosjek bude 5,36 l na 100 km (po putnom racunaru, pokazivao je 5,6 litara). 90% voznje bila je otvorena cesta - malo brzi tempo, ponegdje i uz par "gasanja"...
 
Član
kad idem u Budimpestu (otvorena) 5,5-6l a gradska uzme od 7-10l al stalno je gas u podu, 1 ide do 60km, 2. do 100, 3.do 140. itd:lol:
 
Dok sam imao kadeta 1.3,jednom nasuo 10maraka,i presao sam 20km,jeste da sam divljao ali sto je previse previse je......
 
BHT Ovisnik
evo malo sam testirao se:D

imao sam oko 25l nafte u rezervoaru u proslu subotu,presao sam do danas 530km,sve je kombinirano,tu je svaki dan 20km otvorene voznje,ostatak je gradska,znaci pola-pola,sve je vecinom bilo pod malo vecim gasom,eto prosjek oko 5l +/-,ja zadovoljan:D
nasuo sam danas 9.85l ,tj. 20 kermi pa cu vidjeti opet:D
 
Član
evo od brkic petrola, do lezeceg kod robne kuce "stil" poculjica, preko vjetrenica... do kraja se islo, vadio mu dusu, na 16-kama, dvoje u autu...


Uploaded with ImageShack.us
ma zblesirao se komp, zamantalo mu se od brzine :D
zakljucak, uz brdo ne gasati :lol: :lol:
 

MTR

Član
PICT3304.jpg
[/img]

mix voznja
 
Član
jasta je, dobro jeste da nije spusteno ispod 4000rpm, uspon skoro stalno, gas do poda... ali opet... popi ko kamion :lol: :lol:
 
Član
kod mene jetta na 100 kilometara neki 8 litara a po gradu uzme i preko 10 l.a imam i stojadina u njega naspem za20km predjem neki 50 kilometara trosi ko lud :p
 
Član
Limpi je napisao(la):
jasta je, dobro jeste da nije spusteno ispod 4000rpm, uspon skoro stalno, gas do poda... ali opet... popi ko kamion :lol: :lol:
strašna fora...nabit gas..resetirat comp..i dobit SF rezultat pa ga uslikat. Pa nije to 5700 ccm corveta da može toliko popit :lol::lol:
 
Top