Ponovo Golf,GTI-TDI KUPLjENE BBS RS

Ponovo Golf,GTI-TDI KUPLjENE BBS RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ljudi HVALA za objasnjenje
jesu li to tvoji distanceri na ovoj slici,i koliko su para,

bmwscaner je napisao(la):
e ovako da vidim da neki ne kuze pricu o distancerima na 5x112. Nije ista stvar napraviti distancer sa 8 rupa i sa 9 od kojih se 2 rupe PREKLAPAJU dakle 1 šaraf nemozes zaviti NIKAKO. Kako ce to rijesiti ti tokari za 100e? Ako nemaju precizan nacrt dje sta i kako ide? I kako zaviti adapter od 2 cm sa klasicnim šarafom da to bude kako tako sigurno NIKAKO bez šarafa sa plitkom INBUS glavom tvrdoce vece od 10 ( oni 8.8 tvrdoce mozete zaboraviti osim za slikanje na parkingu) E onda O5 kod redrila felgi nema sanse 5x112 mercedesovu i audijevu felgu usarafiti na golfa bez inbus sarafa a da neostetis centralni dio sa navojem od cepa cisto radi širine centralne rupe i to sta prilikom bušenja na 4x100 šaraf ide preblizu prstenu i nema prostora za klasični ključ.
Onda dalje treba li taj distancer biti izbalansiran da to ne podje drhtati preko 80 kad se vozis?? i xxx stvari koje uvjetuju cijenu kvalitetnog adaptera...
Dakle za kvalitetan posao trebaš ovo


Malo google upalite ameri i švabe imaju milijun rasprava o tome i kvalitetnih uradaka kako to moze da se uradi. I NIKAKO PRAVITI ADAPTERE OD ALUMINIJA jedino ako idu ulošci od čelika sa šeširićem pa unutra navoj raditi ali na adapteru za 5x112 felgu nema prostora za taj šeširić onda ostaje opcija čelik visoke tvrdoće i nece biti problema.
Ovo sta ja pricam je za VOZAČE auta a ne pozere kojima je bitno samo da felga visi na autu jer svejedno ne prelaze ogranicenja brzine i slicno. Sa ovim distancerima mozes bez problema na autoban da se vozis dok ti se oci ne izvrate od brzine bez ikakvih problema i rizika da ce nesto otpasti iscupati se i slicno.



ljudi HVALA za objasnjenje
jesu li to tvoji distanceri na ovoj slici,i koliko su para,
[/quote]
 
Član
da druze takve iste ja imam 2 cm od čelika da se urade su oko 350 KM plus inbus šarafi 65 km. O5 kažem ako su felge sa ravnim srcem sa zadnje strane onda ti je jeftinije i lakše uraditi redril 150 km + 65
 
Član
bmwscaner-onu cenu nisam rekao napamet,niti je covek od juce,pa pravi to cisto da bi napravio,znam da je dugo u tom poslu,a isto tako da ljudi koji voze brdske trke i ostalo kupuju kod njega...ukoliko ne verujes evo ti broj od coveka pa se cuj sa njim i on ce ti reci sve vezano za tvrdocu i ostalo
0637738966-marko ili preko mail-a vracarm@ptt.yu ovo sam prepisao sa vizit karte,inace sam kupio brezone kod njega i skroz sam zadovoljan
 
pravio sam ja sebi prije za passata,ali sa 4x114,3 na 4x100,isto manje od 100eura,ali lako je kad je u pitanju felga sa 4 rupe.
 
Član
kakve veze ima sto neko vozi brdske trke i pravi adaptere kod njega? taj sto vozi brdo nece montirati felge sa 5 sarafa na auto sa 4. Nisi me bas skuzio ali eto ako ce on napraviti ove adaptere sa 4x100 na 5x112 sa inbus šarafima i sve za 100e meni nek napravi odma. Kad je felga sa 4 rupe i prepakovati adapterom na 4 rupe to možeš zatvorenih očiju napraviti za ovo ipak treba malo više matematike.
 
Član
to u vezi brdskih trka sam rekao zbog jacine materijala,tj zbog izdrzljivosti jel kad se njima ne desava nista,nece ni obicnom autu,a ovo sto kazes sa 4 na 5 tek sam sad provalio,moja greska...izvinjavam se,inace tu je kontakt telefon i mail pa mozete da ga pitate i za to sta i kako...izvinjavam se jos jednom sto nisam lepo procitao ;)
 
Član
nema frke :D sve je uredu. I moj tokar je Repi istokario srce lamele pa eno covjek vozi 10 sekundi na toj lameli :D dakle kvaliteta zagarantirana jer nije se zajebavat sa adapterima -distancerima da bi se u par maraka riskirala glava
 
Legend
U sustini treba obratiti paznju sta je prihvatljivo da se improvizuje BEZ poslijedica, a sta ne...

Iz Vaseg texta izvlacim zakljucak:
- Distance tj. adapteri koji imaju paran broj rupa (sa 4 na 4 ili sa 5 na 5), nije problem napraviti, jer u 99% kombinacija imas dovoljno prostora tj. mesa na adapteru da isti bude siguran za sve vrste voznje...
mada i za to treba neko ko je upucen u problematiku, tj. dobar tokar...

- Distance tj. adapteri koji imaju "NE"paran broj rupa (sa 4 na 5 ili sa 5 na 4) ne treba ni pokusavati bez profesionalca, znaci nekoga ko vec ima iskustva s tim i ko je vec testirao svoje proizvode ili jednostavno kupiti gotove koji se mogu naci na trzistu... jer postoji mali milion stvari koje treba uzeti u obzir da bi se napravili da budu kvalitetni i prije svega sigurni za sve vrste voznje...

Kako god.... SRETNO... ;)
 
felge su boli glava,, to govorim zato sto znam kako su stajale na ovome golfu,,:cool:
inace nisam pretjerani ljubitelj bbs-a,, ima ih mali milion.
 
da li bi valjala ovakva konbinacija na FIRE and ICE lak
4337980704_af4a93be58_b.jpg
 
Legend
milion kombinacija sam gledao , rijetko koja boja da je ruzna ....s ovim neces promasiti samo naprijed ;)
 
Član
Ma baci to na staro zeljezo, vid' sve se raspalo :lol:

Svaka cast, samo naprijed :D ovo cemu drama stajat, kolko sam upucen prije su na njemu 15ke bile, mislim da ce sad sa ovim dosta ljepsi bit :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top