Ponovo Golf,GTI-TDI KUPLjENE BBS RS

Ponovo Golf,GTI-TDI KUPLjENE BBS RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RE: Ponovo Golf,GTI-TDI

ma kakva steta,ja sam njega kupio nije on mene :),odrzavam ja to redovno,a i ne vozim puno,dnevno sa njim napravim 15km,i svaki drugi dan ide na pranje vrucom vodom sada preko zime ;)
 
RE: Ponovo Golf,GTI-TDI

ee da je sad ova pamet a vrijeme kada sam prodavao ove feluge,pa sebi napraviti adaptere i staviti na golfa
http://www.pik.ba/artikal/1393189/alu-felge-bbs-rs/
pogledajte o cemu se radi :) treba me objesiti za primjer :cool::cool::cool:

ovo je isto jedno od mojih predhodnih auta,uglavno bitno je da je vw
http://www.pik.ba/artikal/260942/passat-3/
http://www.pik.ba/artikal/185833/golf-2-td-intercooler-1992god/
http://www.pik.ba/artikal/627271/golf-2-gti-16v-1991god-klima/
 
RE: Ponovo Golf,GTI-TDI

da da
a ne da su bile odlicne,nego extra,nisu vozene ovde,iz ch dosle,et11 a 8jota :D[/align]
 
RE: Ponovo Golf,GTI-TDI

lhasa_green_beast je napisao(la):
Golf2gti16v je napisao(la):
da da
a ne da su bile odlicne,nego extra,nisu vozene ovde,iz ch dosle,et11 a 8jota :D[/align]

ne znam sta da ti kazem...a da se ne uvrijedis :D

nista drugo nego ubiti me :icon_confused: ,nego sta bi rekao momku sto ih je meni prodao,za 100eura,i to slucajno ja vidio kod njega u garazi,stajale mu jedno 3godine :))
 
RE: Ponovo Golf,GTI-TDI KUPLjENE BBS RS

kupio bbs rs064,7j et 37(et idealan za adaptere),ima dosta posla oko njih ali kada se srede bice ok,sada sam u potrazi za adapterima posto je raspon 5x112 ili imam neke opcije da ih mjenjam
dscf0767l.jpg

dscf0758u.jpg
 
Član
imam ja adaptere za 5x112 :D i to da se svih 5 sarafa sarafi uredno. A ako je ravni dosjed iza onda moja preporuka varenje i redril na 4x100 dosta jeftinija verzija. U svakom slucaju nema kotaca bez RS ice :D
 
bmwscaner je napisao(la):
imam ja adaptere za 5x112 :D i to da se svih 5 sarafa sarafi uredno. A ako je ravni dosjed iza onda moja preporuka varenje i redril na 4x100 dosta jeftinija verzija. U svakom slucaju nema kotaca bez RS ice :D

da li je to neko radio,koliko para su adapteri tvoji
 
Član
5x114 na 4x100
redrill.jpg


pregledaj topic od mog frenda on vozi drift na redrilanim felgam a ameri to maximalno pakuju.
http://alfa75.net/forum/index.php?topic=1247.105

redril felgi sa ravnim dosjedom cca 150 km + 65km inbus sarafi ,
a aapteri 2 cm cca350 km + 65km sarafi (adapteri od durala a od čelika bi bili puno skuplji)
 
gdje to ima distancera za 400 KM-ova ma dajte ba ljudi ja prije 15 dana kupio distance bez serafa za 60KM-ova i to od celika 4 komada debljine 2cm i na to platio tokaru da mi izbusi rupe i nareze navoje za 40KM-ova mi to covjek odradio znaci na svakom distanceru ima po 8 rupa 4 s navojom a 4 da se mogu original sarafi szegnuti tj da utope u distancer i to me zadovoljstvo kostalo 110KM-ova s serafima klasicnim 32 komada
toliko od mene pozzz i usput rijesit ces ti to ako u Prnjavoru nema dobrih tokara nije ti daleko niJelah picis tamo i trasis Zuk-a i to je to
fina duja ;)
 
Član
ne znam da li ti se isplati,ali ovde ima neki lik koji odavno pravi brezone,distancere i adaptere...dosta njih koji idu na trke su kupovali kod njega...inace adapteri sa srafovima su 100e...samo bih ja ipak busio rupe na 4x100 kao sto ti je predlozio bmwscaner,jel u slucaju da sutra hoces da siris felne,mozes to bez problema da uradis,a ovako bi ti kacilo mnogo;) ,ukoliko ti treba broj od ovog lika,javi mi na PM pa cu da ti posaljem,pa vidi sa njim u vezi transporta i ostalog
 
Član
e ovako da vidim da neki ne kuze pricu o distancerima na 5x112. Nije ista stvar napraviti distancer sa 8 rupa i sa 9 od kojih se 2 rupe PREKLAPAJU dakle 1 šaraf nemozes zaviti NIKAKO. Kako ce to rijesiti ti tokari za 100e? Ako nemaju precizan nacrt dje sta i kako ide? I kako zaviti adapter od 2 cm sa klasicnim šarafom da to bude kako tako sigurno NIKAKO bez šarafa sa plitkom INBUS glavom tvrdoce vece od 10 ( oni 8.8 tvrdoce mozete zaboraviti osim za slikanje na parkingu) E onda O5 kod redrila felgi nema sanse 5x112 mercedesovu i audijevu felgu usarafiti na golfa bez inbus sarafa a da neostetis centralni dio sa navojem od cepa cisto radi širine centralne rupe i to sta prilikom bušenja na 4x100 šaraf ide preblizu prstenu i nema prostora za klasični ključ.
Onda dalje treba li taj distancer biti izbalansiran da to ne podje drhtati preko 80 kad se vozis?? i xxx stvari koje uvjetuju cijenu kvalitetnog adaptera...
Dakle za kvalitetan posao trebaš ovo

adapter5x112naar4x100.jpg


DSC_0008-10.jpg

DSCN4298.jpg


Malo google upalite ameri i švabe imaju milijun rasprava o tome i kvalitetnih uradaka kako to moze da se uradi. I NIKAKO PRAVITI ADAPTERE OD ALUMINIJA jedino ako idu ulošci od čelika sa šeširićem pa unutra navoj raditi ali na adapteru za 5x112 felgu nema prostora za taj šeširić onda ostaje opcija čelik visoke tvrdoće i nece biti problema.
Ovo sta ja pricam je za VOZAČE auta a ne pozere kojima je bitno samo da felga visi na autu jer svejedno ne prelaze ogranicenja brzine i slicno. Sa ovim distancerima mozes bez problema na autoban da se vozis dok ti se oci ne izvrate od brzine bez ikakvih problema i rizika da ce nesto otpasti iscupati se i slicno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top