POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

MTR

Član
ev jos jedan od mnogih kandidata prek' vikenda :D

uzas od auta , slikama ne mogu prikazati bas pravo sRanje stvari ,cak je neko kljucem lagano ugravirao srce na gepeku :icon_cry: , al uglavnom , Subota je bila za pripremu , pranjee i prelet sa glinom i ovakvo je stanje preko cijelog auta spreman za nedeljno dikecenje

Photo0267.jpg

Photo0268.jpg

Photo0270.jpg


ok , priprema za poliranje je isla sa brusnim papirima od 9 mikrona na manjim povrsinama , vece su isle redosljedom 1200 pa 1500 i finiranje sa P3000 Trizact , sve naravno od 3M-a i na masinu sa orbitalom od 3mm ( slajferica ) , ovako to izgleda prije prelaska sa Trizact-om

Photo0262.jpg

Photo0263-1.jpg

Photo0264.jpg

Photo0265.jpg


Hauba, u gornjem lijevom dijelu uradjena proba nakon P1500, bez finiranja sa 3000 i opet 3M se pokazao kao vladar polir pasti , skida ko lud

Photo0274.jpg


close up istog dijela

Photo0275.jpg


uglavnom , ruke mi otpale nakon prelaska cijelog auta sa 3 paste ( gruba , fina , antihologram ) pa polimerni vosak pa onda na kraju pravi Glaze da dobije dubinu i sjaj a naravno i dugotrajnost

Photo0283.jpg

Photo0287.jpg

Photo0294.jpg

Photo0295.jpg

Photo0296.jpg

Photo0303.jpg

Photo0305.jpg

Photo0307.jpg

Photo0313.jpg


Photo0322.jpg
 
Član
:icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek::icon_eek: bolje neg fabrika sto napravi, kapa do poda ;)
 
Član
al si ga matirao:D

jesi poslije slajfanja derao sa fast cut?

de mi reci,hocu da uzimam novu masinu,sta preporucujes,cisto da imam za sebe...
 

MTR

Član
teretanas je napisao(la):
al si ga matirao:D

jesi poslije slajfanja derao sa fast cut?

de mi reci,hocu da uzimam novu masinu,sta preporucujes,cisto da imam za sebe...

pa moras sa fast cut ici drukcije ne bi skinuo tragove od slajfanja , a sto se tice masine ... sta tacno trazis i do koje cijene , ja imam od nize klase za 250 , 3M-a za 500 i Festool za 1100 KM , one sto se prodaju po trznim centrima tipa Einhel i tako to smece i ne gledaj to ne moze radit ovaj posao
 
Član
@MTR ne odgovori mi nikad na PM pa da te pitam ovdje, koliko bi me otprilike doslo poliranje Golfa IV, uskoro cu svakako dolaziti u ZE i biti par dana pa bi volio da mi ti ispoliras auto.
Samo prije toga moram srediti jedan blatobran jer mi je uz rub malo ispucala farba.
U garazi na prvoj strani mozes vidjeti u kakvom mi je stanju auto, mada mi je boja izgubila na sjaju i to vjerujem od ovih rucnih autopraonica gdje se forsira pjena, znam da stara auta odmah matiraju poslije pjene a evo i meni je sjebala sjaj.
 
Nisam umro,samo se svakodnevno kidam :cool:









50-50



malo od motornog prostora :p
nekada

posle

:)



odo se kidati dalje :icon_smile:
 

MTR

Član
Da malo obnovim temu :D

Puno posla pa se ne moze sve ni postavit al evo malo i novosti , par slikica cisto da se zna :D

I da , u posjedu sam NAJjaceg voska na planeti , koristi se u aeroindustriji , malo smjesno izgleda pakovanje u kojem se nalazi ali rezultat koji daje je nevjerovatan , jedva sam ga dobio , u osnovi kad se nanese pravilno traje skoro godinu dana i apsolutno ga nista ne moze skinuti sa auta u tom periodu .

da vam pomognem malo , tj. da vidite o cemu se radi : http://www.autogeekonline.net/forum/how-articles/40243-collinite-845-definitive-how-guide-legendary-wax.html , eto to vam je to ;)

a sad :

Kako je bilo

Photo0421.jpg


Na pola

Photo0422.jpg


S cim se radilo

Photo0423.jpg


Gotovo

Photo0424.jpg



BMW X6 35d

Kandidat
Photo0399.jpg


Ostecenja
Photo0401.jpg


Clay bar i lubrikant
Photo0402.jpg


Zavrsena karambolka
Photo0404.jpg


Zavrseno sve + vosak sa pocetka price
Photo0406.jpg

Photo0412.jpg

Photo0415.jpg

Photo0416.jpg
 
Član
Znači ima još mušterija :)
Ne znam koliko me ljudi pitalo gdje ima dopro poliranje u Tz. Reko znam gdje ima dobro, ali nije u Tz :)
 

MTR

Član
hvala ljudi ,

e sad Tuzlaci , ako ima ko da ga znate da se ovim bavi i da je vrijedan i pedantan preporucite ga meni i ja cu doci da ga obucim i naucim tako da imate nekog blizu a da radi kako treba .

a cijene su od ...... do .000 :lol:
 
Top