POLIRANJE VOZILA

POLIRANJE VOZILA

Član
daj svegati se javi kad budes u mom selu, moramo na kafu. dala mi ona Merima iz Smeka neki tvoj br, nisam siguran jel to novi ili stari, rece mi ona da te dobila na ovaj sto mi je dala. Svejedno kad budes imao vremena zvrcni pa da malo vidis gdje ja i kolega radimo, na koji nacin i slicno,znas i sam da nam treba pasti, culi smo se vec oko toga:cool::cool:

moram koristit one Farecla dok tebe ne uganjam
 

MTR

Član
hvala ljudi , ;)

@Armin : bicu tamo iduce hefte al cucemo se bar dan dva ranije

@Doch 16 V : slobodno se javni kad god
 

MTR

Član
khm khm , idemo dalje

Photo0380.jpg

Photo0389.jpg

Photo0390.jpg

Photo0391.jpg


Citrus

Photo0427.jpg

Photo0428.jpg
 

MTR

Član
Evo malo uputstava za momke koji se bave ovim poslom :

Frisko farban Golf 5 , dosta ( previse ) narandjine kore ( ona mora da bude na autu ali ne previse kao kod ovoga ) mnogo prasine u laku .....i musterija mu vratio auto da se ponovo lakira , ali ima rjesenje i za te probleme .

Za ovo vam treba :
3M papir granulacije P1500 , oznaka na kutiji 260L , papir je bijeli skoro providan , bez rupa , u odnosu na ostale ima nanos abraziva od Titanijum Dioksida , kod ostalih je to Aluminij Oksid
3M Trizact granulacije P3000 , isto promjera 150 mm
Medjupodloska za slajfericu
Polir paste : 3M fast cut plus i 3M Ultrafina SE ( antihologramska )
neki bolji vosak ( ja stavljam Colinite 845 )

znaci kandidat :

Photo0435.jpg


lose uradjeno uspricavanje

Photo0437.jpg


"narandjina kora"

Photo0441.jpg



P1500 u akciji , bez vode , radi se na SUHO

Photo0442.jpg

Photo0443.jpg

Photo0444.jpg

Photo0445.jpg


Poslije toga prebrisite auto mikrofiberom da pokupi svu prasinu , stavljate trizact P3000 i lagano prespricate povrsinu vodom , kad se zavrsi panel mora da ima jednolicnu strukturu kao blagi mat .

Polir pasta na tvrdu spuzvu i opleti na 1500 obrtaja , dio po dio , poslije toga pranje auta pa onda Antihologramska i nakon toga odmah stavljajte vosak i rezultat je :

Photo0450.jpg

Photo0451.jpg

Photo0452.jpg

Photo0453.jpg
 
Član
Perfektno odradjen posao kao i uvijek :cool::cool::cool::cool::cool:

Ako moze jedno pitanje, da li se moze srediti poliranjem ili nekim drugim nacinom osim farbanjem parnica od kljuceva duzine oko 1m, mozda i vise?
 
Član
profesionalac si brate nema govora...iako lose je polakiran auto...

sad covjek je platio lakiranje, a dobio lose lakiranje i extra poliranje :icon_biggrin:
koliko dugo moze da se boja odrzi ovako polirana i jel ima nacina da se necim predje i zastiti bez da se polira ponovo nakon 6-12 mjeseci recimo :icon_question:

i meni bi trebalo ovakvo poliranje, jer nisam zadovoljan kako je auto polakiran, nesto slicno kao na ovom golfu, boja nema onaj sjaj ogledala....i napisi neke okvirne cijene, ili na pm, ako me put nanese tamo navratio bi da odradis i moje auto ;)
 
Top