----Opel---???

----Opel---???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Calibra Turbo Stage 4 SM Chip

dado_ je napisao(la):
Ima prijatelj slicnu kalibru, kod njega je bila 4x4 ali je stavio pozadi obični most, kaže da je sada puno brža, motor je turbo , urađen chip tuning. Na valjcima pokazuje 320KS, najveci problem je sa turbinom koja je radjena u Uzicu, uvijek napuni intercooler uljem, par puta je vracana na reklamaciju, ali uvijek se isto desi, vjerovatno je puno zavrti jer je blokada motora daleko preko 7000 i uvijek pusti. Bez problema dere BMW M3 2003 god, sve tdi cipovane masine ukljucujuci crnog golfa IV tdi za kojeg kazu da je najbrzi dizel u BIH.

Jel to calibra iz Tuzle koju sam ja radio prije 2 god ?
Nemogu se sad sjetiti kako se zove vlasnik,reci mi ime vlasnika pa cu se sjetiti jel to ta calibra,ali... 320 ks na K16 turbu je moguce samo u trajanju od par "sekundi" i odmah se raspadne turbo.Ja taj motor nisam radio na tu snagu,neznam otkud vam taj podatak,uglavnom ta snaga je nemoguca na K16 turbu i na autu koje se vozi svaki dan.
Takodje meni nije poznato da postoji u BiH turbo calibra koja je brza od nukijevog golfa,golf ide 13.5 sec na 402 m a calibra tesko moze toliko brzo ici.
 
Član
RE: Calibra Turbo Stage 4 SM Chip

Srdjane, da nije slucajno pola zlatna pola zelenoplava ta calibra?
 
Član
RE: Calibra Turbo Stage 4 SM Chip

Ja ne znam ni jednu Calibru u Bosni koja je isla niskih 13.Imaju Braca Bulicic bijelu turbo 4x4,isla u Banjaluci 13.1.sa duplim kvacilom,120 Ks nitra i potpuno ispravnim 4x4 pogonom.TJ,isla je ,i ona se raspala.....

Bila je jedna davno u HR koja je isla cak 12.8,al sa slikovima,EDS 3.5,brdom nitra i nekakvom ogromnom turbinom(Mislim GT30,nisam siguran).Vozio je Mutni iz Zagreba,to je bilo 2006 god.Al i to je bilo jednom i nikad vise.Raspala se isti dan na povratku kuci,istjerala klipnjacu napolje kroz blok....imam negdje video,probacu naci....evo slike.
 
Član
RE: Calibra Turbo Stage 4 SM Chip

To je ta calibra iz Tuzle pola zlatna, pola plava. Momak se zove Jasmin, vozi 14 sec. nisko
 
RE: Calibra Turbo Stage 4 SM Chip

ja mislim da ta Buliciceva calibra nikada nije vozila 13.1 manta mu vozi 13 koliko ja znam i poznam ih
 
Član
RE: Calibra Turbo Stage 4 SM Chip

Bogami koliko se sjecam je pobijedila 06.07. u Banjaluci Klasu 13.Manta je pobijedila u 14 sec.Al bas cu ga pitati....
 
RE: Calibra Turbo Stage 4 SM Chip

Spico007 je napisao(la):
Bogami koliko se sjecam je pobijedila 06.07. u Banjaluci Klasu 13.Manta je pobijedila u 14 sec.Al bas cu ga pitati....

ja milim da je calibra bila iza mante tako sam ja bar gledao al ipak provjeri :cool:
 
Član
RE: Calibra Turbo Stage 4 SM Chip

Ma skinuo sam vremena iz Banjaluke,al ne znam ko je koji startni broj.....:icon_question:
 
Član
RE: Calibra Turbo Stage 4 SM Chip

dado_ je napisao(la):
To je ta calibra iz Tuzle pola zlatna, pola plava. Momak se zove Jasmin, vozi 14 sec. nisko

pa to nije dovoljno za golfa i to je snaga daleko ispod 320 KS...
 
Član
RE: Calibra Turbo Stage 4 SM Chip

Stiglo,stiglo,stiglooooooo.....




CAli se odlicno ponasa,temp normalna,temp ulja normalna,nema ama bas nikakvog,nikakvog dima na auspuhu.....Konacno.Ne mogu vjerovati da je i to gotovo.Jos uvijek pomalo testiram,al sve je u granicama normale.Dobro vuce,turbo dobro puni.Ma sve 5.
 
Član
RE: Calibra Turbo Stage 4 SM Chip

Cekaj da jos malo gledam u auspuh...prosto ne mogu vjerovati da je gotovo.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top