Nove registarske tablice i dozvole od 28. septembra

Nove registarske tablice i dozvole od 28. septembra

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pa pisace naravno al eto kaze lik treba jos da se rastumace pravilnici pa ce mi za 10-15 dana javiti moze li se drugi motor, s tim da taj drugi mora da ima porijeklo, sta god to znacilo :)
 
Početnik
menjic je napisao(la):
Pa pisace naravno al eto kaze lik treba jos da se rastumace pravilnici pa ce mi za 10-15 dana javiti moze li se drugi motor, s tim da taj drugi mora da ima porijeklo, sta god to znacilo :)

da, to mi je već poznato
upravo sam se ovih dana raspitivao oko toga, fali mi jedan papir sa carine koji nije na vreme prijavljen u MUPu itd...
...uglavnom traže ti i bris du_ _ _a


p.s.treba li kome M117 sa menjačem, POVOLJNO:icon_rolleyes:
 
Član
Moj drug uspio da se izvuce sa atestom, jutros, nije mu bio dobar broj motora i kao poslali ga na atest i to je to, ali greska je bila do prve registracije ili carine sad ne znam ni ja, ali eto taj lik sto je pravio atest je rekao javiti sta ce biti.
 
Član
Astra je napisao(la):
danas otisao po nove tablice, novu saobracajnu, potvrdu o vlasnistvu i stiker, moji utisci:
Tablice su odlicne, auto izgleda kao da je stranac.. Stiker mnogo mnogo mali fine boje nije uopce seljacki kakav sam mislio, stavi se na gornji desni dio, uopce ne smeta, providnog je materijala tako da se uopce ne primjeti.. Sa sobom morate samo nosit saobracajnu kao i prije, dok se potvrda o vlasnistvu NE nosi jer ako to izgubite neko moze istog trenutka sasvim legalno prevesti na sebe vas auto, pozeljno je naravno nosit prilikom putovanja u inostranstvo..

obrnuto ja tu potvrdu nikad uz sebe ne nosim, pa ni kad ovamo putujem. ima saobracajna, zeleni karton i fertig. mozes i "vani" izgubiti, i osta isto bez auta
 
Član
Astra je napisao(la):
dok se potvrda o vlasnistvu NE nosi jer ako to izgubite neko moze istog trenutka sasvim legalno prevesti na sebe vas auto,

Kako se može odjaviti auto bez ugovora i bez dolaska vlasnika auta u mup sa ličnom kartom? Ne bih rekao da se sada tek tako može odjaviti i prevesti auto....

Uostalom izgubiš dokumente ili budu ukradeni, prijaviš gubitak/krađu, dobiješ nove...
 
Član
RCat hvala na tome, to nisam znao, jer sam pretpostavljao da ce se morat nosit.. Keno tako mi rece covjek u osiguranju..
 
Član
Pa do sad je moglo ako imas ili znas podatke iz licne od vlasnika da u osiguranju izmuljas kupo prodajni i punomoc i onda prevedes na sebe.

A sad su i napravili taj vlasnicki da to ne bi moglo i malo ce isprepadat ljude da ga ne nose sa sobom i to ti je onda ne mozes prevesti bez vlasnika, odnosno papirica o vasnistvu.

Nije to ni lose, al brate komplikuju sve vise i vise. Na kraju ces morat, kad hoces da registrujes ili prevedes prvo da prodjes unakrsno ispitivanje, pa da se potrkas sa gazdom, pa onda popalis sva svetla i zmigavce u roku od 2 milisekunde, pa da doneses podatke o djevojackom prezimenu djedove majke, pa da dokazes da te stvarno tvoja majka rodila, tipa slike il dva svedoka pa tek onda pristupis papirima oko auta, osim ako si zaboravi da povuces rucnu kad su ti stelovali farove, u tom slucaju ces morati da promjenis nosace mjenjaca jer malo zuji i da ocistis garez sto ti je ispala iz auspuha dok su testirali kocnice................

Nije mi vise gluposti moglo past na pamet al seticu se ja jos :lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
ma ebu mater vise sa svime,samo pranje para po nasem dzepu izmislit ce oni jos tablica nevjerujem da ce ove ostat dugo i uz tablice idu i dokumenti novi svi jer nisu ni to radili odavno :icon_mad::icon_mad:
 
Član
i meni je poznato, u koga je knjiga auta (kfz-brief), njegovo je auto. tako da banke tu knjigu (ustvari je pismo) kod kupovine preko financiranja, dobiju tu knjigu vlasnistva, leasing kuce dobiju takodjer itd. kod kupovine novog auta ga dobijes automatski isporuceno, ne kosta dodatno. ne mozes prodati auto, bez tog pisma (ne mozes ga prijaviti). zar to ovdje nije dosada bilo isto tako????
 
Član
Taxi vozila:

taxitablice.jpg
 
Član
hocel murija imat svoje table ....



j*o majku ovdje ima jedna skoda fabija bijela policijska a nigdje rotacije nema ..hajduci..


zapamtio sam je po tablama 032 pocinju ...


zato treba da imaju svoje table
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top