Koji motor ubacit u Kadeta kocku?

Koji motor ubacit u Kadeta kocku?

Član
Little Dragon je napisao(la):
Ajde onda vidjet cemo jos , jelde tebe je ona grana masno izasla love?

ma nije skupa grana,ona je bila nesto oko 300-400 ako se dobro sjecam,
al nabere su tu svega prije samog pocetka tuninga vjeruj mi
 
Član
npr taj 16v opelov samo da se uradi generalka ( a to je osnova na svakom motoru koji ce ici na daljnu kuru pojacavanja zar ne? ) kosta bar 1500 maraka + motor cca 500-600 eto vec cifre 2000. Sljedece sta moras imati lamela i kvacilo i uredan ispravan mjenjac i tu ode jos 500-1000kmica. A da ne govorim o podvozju i slicnim stvarima. Pojede to fine cifre sve reko bi nije to nista ali ako se ide kvalitetno raditi a ne kao vecina auta koji su slozeni kod nas idu cifre na 4 nule iza nekog broja.
 
Član
George je napisao(la):
nova stock auta sa 1.2 T motorom ce svakog gsi-a poderat na 15-16
Oce al u k :icon_biggrin: ako je GSI ispravan,da vidis sta ovdje na crti radi jedan ispravan c20 xe,je da se raspada ali motor mu je tip top zasad .Turbo nije nikakav cudotvorni Warp pa da auto ide bolje zato sto ima turbo nego kao sto znas nabija vise zraka u motor.Snagu mozes dobivati turbom,vecim brojem ventila ili kubikazom a smisao je isti sagorjeti sto vise zraka i goriva u motoru.Znaci vise snage vise brzine a sama koncepcija motora je nebitna ;) Ako imas turbaka od 100 ks atmo od 130 ce te poderati ako su oba ispravna i jednako teski.
 
Član
Ako imas turbaka od 100 ks atmo od 130 ce te poderati ako su oba ispravna i jednako teski.


???
a da je i atmo 150 i turbo 150 , i ista tezina , sta bi bilo da se trkaju na 402m?
 
Član
BART je napisao(la):
Ako imas turbaka od 100 ks atmo od 130 ce te poderati ako su oba ispravna i jednako teski.


???
a da je i atmo 150 i turbo 150 , i ista tezina , sta bi bilo da se trkaju na 402m?

pobjedio bi onaj sa boljom trakcijom :)
 
bmwscaner je napisao(la):
npr taj 16v opelov samo da se uradi generalka ( a to je osnova na svakom motoru koji ce ici na daljnu kuru pojacavanja zar ne? ) kosta bar 1500 maraka + motor cca 500-600 eto vec cifre 2000. Sljedece sta moras imati lamela i kvacilo i uredan ispravan mjenjac i tu ode jos 500-1000kmica. A da ne govorim o podvozju i slicnim stvarima. Pojede to fine cifre sve reko bi nije to nista ali ako se ide kvalitetno raditi a ne kao vecina auta koji su slozeni kod nas idu cifre na 4 nule iza nekog broja.
I moj Lumma orginal branik na Astri kosta 490eura bez postarine al snalazljivi ljudi ga kupe za 250km , tako da ja cu se zadati pa cemo vidjeti al ti si malo otisao sa cijenama ili je mozda tako kod vas , uglavnom da dalje ne pametujemo ako se opecem napisat cu javno da ste upravu al mislim da to nije tako strasno;)
 
Član
bujrum svi koji misle da mogu bolje!
Ako nista za SR netrebaju nikakve licence ni homologacije niti ikakva cuda,napravite pa vozite pa onda pricajte
 
Član
BART je napisao(la):
a da je i atmo 150 i turbo 150 , i ista tezina , sta bi bilo da se trkaju na 402m?
Pa ks/hp je jedinica mjere koja govori za koliko vremena odredjeni motor moze izvrsiti odredjeni rad i izmjerena je nakon proizvodnje motora,dakle ako zanemrimo trakciju,vozaca.....itd i jos vaznije mjenjac sto se motora tice bili bi potpuo isti na 402m :icon_biggrin: .To je kao da pitas hoce li te gore drmuti struja iz uticice od 220 V ako u ju zabijes dvije zice u Neumu ili u onoj u Mostaru :icon_biggrin: ili u nuklearki u Krskom :icon_biggrin: .Ako je u svima 220 drnut ce te jednako nebito sto je Jablanica blize Mostaru ili sto si usred Krskog.
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
BART je napisao(la):
a da je i atmo 150 i turbo 150 , i ista tezina , sta bi bilo da se trkaju na 402m?
Pa ks/hp je jedinica mjere koja govori za koliko vremena odredjeni motor moze izvrsiti odredjeni rad i izmjerena je nakon proizvodnje motora,dakle ako zanemrimo trakciju,vozaca.....itd i jos vaznije mjenjac sto se motora tice bili bi potpuo isti na 402m :icon_biggrin: .To je kao da pitas hoce li te gore drmuti struja iz uticice od 220 V ako u ju zabijes dvije zice u Neumu ili u onoj u Mostaru :icon_biggrin: ili u nuklearki u Krskom :icon_biggrin: .Ako je u svima 220 drnut ce te jednako nebito sto je Jablanica blize Mostaru ili sto si usred Krskog.

hvala kolega za odgovor , za struju znam, drmala me dva puta, valjda je slaba neka bila pa nisam rikno;)
 
Član
Ma cjela ova rasprava je besmislena.Koji motor u auto za SR?Koja klasa?Sto jaci to bolji a to povlaci i ostale dodatne troskove .Normalno da je bolji LET od XE ako mozes toliko rastegnuti novcanik .

George je napisao(la):
nova stock auta sa 1.2 T motorom ce svakog gsi-a poderat na 15-16
I da,glede toga
Podera ga Kadjo ko krmak masan fisek :lol:

http://www.zeperfs.com/duel3318-732.htm



Naj jace mi je medju ubrzanje 80-180 Polo 41,6 sec a Kadrija 19,9 :icon_eek: :lol:
 
Danas sam vidio sta je ispravan XE motor. Stavi taj motor i neces se zajebati...Ali stavi ga da je ispravan ili ulozi u full generalku. ;);) Trebao si danas doci da vidis sta je zdrav XE u 2 Opela.
 
Član
porediti gsi-a i 1.2 t motor je smjesno ,ako motor nije neko smece gsi mora biti brzi ... (vozim 1.2 TCE u cliu 100 ks)
 
Top