Iskustva s majstorima...

Iskustva s majstorima...

Član
Ne znam što neki ne spominju majstore što im jesu/nisu dobro uradili. Npr. Shelby i AnDel. Neka znaju drugi šta ih čeka.

Što se tiče mojih iskustava. Za kvarove i servis pozitivno iskustvo sa servisom Radonja u Lukavici gdje inače održavam auto. Za mali servis za Pežo Ikić kod Aerodroma. A lakiranje, momak se zove Slaven, isto Lukavica, nikakve se razlike nije moglo primjetiti kada mi je radio.

Negativno. Blok Sarajevo, fušeri teški, ništa što su mi rekli nije bilo tačno kada sam kupovao tek auto i vršio pregled kod njih, samo bezveze bacio pare. Malo sam se i razočarao sa servisom 206, iako ih hvale. Pregledao dijagnostikom i kaže mi ne radi ti nikako turbina, a meni auto dobro vukao, ali opet nisam znao da li je OK, nisam tako jak auto nikad imao. To je bilo nakon pregleda u Bloku, gdje su mi rekli da ima neka greška oko turbine. Poslije odem kod Radonje, i čovjek sjede da on provoza, ma čupa auto ko lud, nisam znao gdje da se držim koliko ga je bio naložio po krivinama. :lol: I provjeri poslije dijagnostikom, kaže bila neka privremena greška, pritisci dobri, poništio je i greška se nije vratila.
 
Nisam vidio ovu temu do sad , ja sam isto imao problema ko i nelle s ovim majstorom.Radio sam veliki servis kod njega i 3 puta sam mu morao vracati auto i kad god bih dovozio za nesto novo bih morao bih doplatiti.Cak kad sam ga zvao , psovao je meni i mojima. Ja sam se jednom opeko i nikad vise.
 
Član
I sam sam par puta zbog raznih majstora ima vise kvarova nego sto je uradjeno.Moj savjet,nadjite jednog dobrog i pouzdanog,nece vas tako lako zajebati,a ne mjenjati svaki put drugog majstora i gledati u 20-30km da ustedite.Govorim iz iskustva.:cool:
 
Član
Evo ovako ... moja iskustva

Kupim Punta 1.3 multiJet - neiskustvo auto s turbom ovo ono ...auto dok ne postigne radnu temperaturu cuje se ono wuuuu i dosta lupa i ne vuce ..kad postigne temperaturu sve prestaje auto se jednostavno pretvara u bolid formule 1 :icon_biggrin:

Idemo dugogodisnjem mehanicaru na servise ... Zasto auto lupa ?? Otisli hidropodizaci ventila neki njih 16 oko 20 KM je kostao 1 ( TAKO NEKAKO nesjecam se vise ) , uradi se i to ,al auto pocinje strasno da dimi plavi dim , sad je vec rad motora poput jednog golfa 2 dizela i mercedesa 123 dizela , ali nas majstor i dalje vrhunski majstor dolazi do zakljucka kao reparacija turbine ... i odradi se i to , i prvi znaci su auto je super odlicno ide al i dalje lupa ,dimi , pa posudi tj. iznajami senzore radilice , pa neki erg ventil ,pa skidaj glavu , pa klipove ... znaci sve je to placeno i jos na to sve mehaniar mi daje auto koji je i dalje lupa al i vuce ... i jos kaze za ruke 1000 KM i plus : senzori radilice,hidropodizaci,reparacija turbine itd... i da navedem da je auto 3 mjeseca bilo kod njega ...

I desi mi se jednom da mi se upali lampica CHECK ENGINE i krenemo do Prijedora , auto servis PELAK ... ciko spojio na kompjuter kaze imate u Cazinu najbolje bi vam bilo zamjena motora al neznam hocete li stici s ovim motorom do Cazina ... Tu vec zove jarana svog AUTO OTPAD DZEDA koji ima motor za Punta i moze biti u roku 24h ugradjen s cijenom od 650 eura ... i pristajemo na to ( nema druge )...


--------------------- Punto me izasao oko 10 000 KM i jos bez klime xD

Ali eto svaka skola se placa , ova se platila cak i preskupo ..al sto se tice auta ,auto je sad u extra stanju onaj stari motor imam za djelova i samo sipaj goriva


+ PELAK -Prijedor , Auto otpad DZEDA
- Auto dijelovi KUKAVICA - Sanski Most ... i da navedem na piku ima audi a6 2.5 TDI sav crni na prodaju auto je bilo udareno do bola ,krov , A stub je bio kriv da nikad nisam vidio ono ... tako da se nebi ko zaeltio
 
Član
mara- je napisao(la):
Ne znam što neki ne spominju majstore što im jesu/nisu dobro uradili. Npr. Shelby i AnDel. Neka znaju drugi šta ih čeka.

imenovao sam momka koji radi ekstra opelovu mehaniku,to je Aid Dzambo,svi opelaši znaju za njega da je dobar...
a ove lakirere nisam htio spominjati jer su u sustini nepoznati za 99,99% clanova ovog foruma,tako da nema potrebe,dovoljno je sto im pucam anti-reklamu po zenici :D
 
Član
@badboy radi takvih 'majstora' i neznanja su fiati na losem glasu kod nas, tolike pare si ulupao bezveze, da bi na kraju zamjenio motor ;)

sto se tice lakiranja SERVIS MUJO podorasje radi vrhunski , cak je tesko i termin dobiti ..i damir u srebreniku koliko znam radi super isti posao ;)
 
Član
Nurko auto limar, radiona mu preko puta Binga na Karusama, radi lik razvaljuje jest skuplji al nema kita i tih p.m izvali sve vakumom...
Zilkic, Sije sve preporuke, auto ti rade sjedis vidis sta ti uradi ono sto kazes uradi uradi i naplati nema zajebancija, kompacnje na kompijuter i sl cesto i ne naplati ako si dosao zbog neke druge stvari..
Skoljic Tesanj, Karahmet Jelah necu ni pominjat, profi servisi uz profi cijenu :D
Ramo Rosulje moj jaran ga dize u nebesa kaze momak radi boli glava, vjerujem da je tako posto mi je jaran po pitanju auta picajzla gora od mene..
Mico Doboj, komsija moj rade kod njega moja dva jarana, servis radi jako dobro ne radi bas sve limariju i to ali imaju nekog momka iz Sija koji to za njih obavlja, na njih se do sada niko nije zalio da sam ja cuo...
Perco Vila, radiona mu kad se prodje most na Karusama prije benzinske E-M Vila, znam da je vulkanizer i auto praona mislim da radi i optiku trapa. Ima masinu balansira sve moguce tockove....
Majstor Tomo, radio meni PUG-a,radi jako dobro radnja mu skoro u centru Doboja vise Vladimirke...

Prica mi jarana stalo mu auto, karburator bos pumpa neki ***** jest otiso zaboravio sam sta i ode on nekom liku na Vogosci dje vec da mu to sredi. Mozel, ka lik moze dodji tad i tad. Doso jaran kaze upali auto sve ok al nece da vuce, odradi on reklamaciju haj ka dodji tad i tad. Dodje on auto upali vuce al nakon nekog vremena se gasi, ovaj popizdi ode njemu ka ne valja. Kao sta ne valja, ka jaran gasi se ka njemu majstor ne moze se gasit ja sam radio u Unisu vako nako, jarana popizdi bio sa njim neki njegov lik reko njemu ti ostani sa njim ja odo na benzinsku kupit kanister benzina i zapalit govna. Likovi se sasrali, majstor kao ostavi auto pogledat cu doso jarana upali vozio sve radi perfekt, kolko sam duzan kao nisi nista. Prica posle valjda neki malac sto mu to popravljo dao otkaz:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Član
Evo mog iskustva sa 'majstorom'...
Ima mali incident sa svojim golfom sletio i udario u manji kamen puko mi branik pri dnu malo i lafetu lijevu iskrivio i odvedem ja kod majstora da to promjeni .Kad zove na vecer doce mora nesto da mi kaže,doso kaže auto skliznulo sa dizalice. Šta,kako..?? Kaže kad je mjenjo lafetu pošto je kod mene automatik treba skinut karter od mjenjaca al on nije vec je dizo motor dok nije digo auto citavo i ono je skliznulo. I dogovorili se mi on inzistiro napravit ce auto i moje sto sam uradio i svoje i ne trebam nista placat..
Kad se sve završilo dotro mi auto kad imam sta vidit branik zašarafio nekakvim šarafima,hauba nije na mijestu kao i branik, retrovizor mi lijepio ljepilom,gepek totalno kriv, dijelovi koji su se farbali druga boja, stavio druga vrata hrđava iznutra, žmigavac sa lijevog blaobrana mi skido i zalijepio ga valjda ga nije znao skinuti ,pod se na nekim djelovim digo,prag mi plastični puko,isprljo auto unutra totalno sve mrčavo i razvaljeno i jos mnogo toga,plus mi tražio 500KM...............:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
Nisam mogo vjerovat mislio sam da sanjam, auto sam mu vratio i nesto je ko popravio al to opet velika većina nevalja i svaki dan otkrivam nesto drugo.
Na kraju sam mu dao pare mršno ga u pi**u materinu...:icon_mad::icon_mad:
Eto kakvi ljudi sebe smatraju 'majstorima' a žmigavac neznaju skinuti..ccccccccc
 
Član
Jurke je napisao(la):
Evo mog iskustva sa 'majstorom'...
Ima mali incident sa svojim golfom sletio i udario u manji kamen puko mi branik pri dnu malo i lafetu lijevu iskrivio i odvedem ja kod majstora da to promjeni .Kad zove na vecer doce mora nesto da mi kaže,doso kaže auto skliznulo sa dizalice. Šta,kako..?? Kaže kad je mjenjo lafetu pošto je kod mene automatik treba skinut karter od mjenjaca al on nije vec je dizo motor dok nije digo auto citavo i ono je skliznulo. I dogovorili se mi on inzistiro napravit ce auto i moje sto sam uradio i svoje i ne trebam nista placat..
Kad se sve završilo dotro mi auto kad imam sta vidit branik zašarafio nekakvim šarafima,hauba nije na mijestu kao i branik, retrovizor mi lijepio ljepilom,gepek totalno kriv, dijelovi koji su se farbali druga boja, stavio druga vrata hrđava iznutra, žmigavac sa lijevog blaobrana mi skido i zalijepio ga valjda ga nije znao skinuti ,pod se na nekim djelovim digo,prag mi plastični puko,isprljo auto unutra totalno sve mrčavo i razvaljeno i jos mnogo toga,plus mi tražio 500KM...............:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
Nisam mogo vjerovat mislio sam da sanjam, auto sam mu vratio i nesto je ko popravio al to opet velika većina nevalja i svaki dan otkrivam nesto drugo.
Na kraju sam mu dao pare mršno ga u pi**u materinu...:icon_mad::icon_mad:
Eto kakvi ljudi sebe smatraju 'majstorima' a žmigavac neznaju skinuti..ccccccccc


Pa prijatelju ima li majstor ime i prezime? Radnju? daj da znamo svi tko je kakav?
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
Jurke je napisao(la):
Evo mog iskustva sa 'majstorom'...
Ima mali incident sa svojim golfom sletio i udario u manji kamen puko mi branik pri dnu malo i lafetu lijevu iskrivio i odvedem ja kod majstora da to promjeni .Kad zove na vecer doce mora nesto da mi kaže,doso kaže auto skliznulo sa dizalice. Šta,kako..?? Kaže kad je mjenjo lafetu pošto je kod mene automatik treba skinut karter od mjenjaca al on nije vec je dizo motor dok nije digo auto citavo i ono je skliznulo. I dogovorili se mi on inzistiro napravit ce auto i moje sto sam uradio i svoje i ne trebam nista placat..
Kad se sve završilo dotro mi auto kad imam sta vidit branik zašarafio nekakvim šarafima,hauba nije na mijestu kao i branik, retrovizor mi lijepio ljepilom,gepek totalno kriv, dijelovi koji su se farbali druga boja, stavio druga vrata hrđava iznutra, žmigavac sa lijevog blaobrana mi skido i zalijepio ga valjda ga nije znao skinuti ,pod se na nekim djelovim digo,prag mi plastični puko,isprljo auto unutra totalno sve mrčavo i razvaljeno i jos mnogo toga,plus mi tražio 500KM...............:icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad::icon_mad:
Nisam mogo vjerovat mislio sam da sanjam, auto sam mu vratio i nesto je ko popravio al to opet velika većina nevalja i svaki dan otkrivam nesto drugo.
Na kraju sam mu dao pare mršno ga u pi**u materinu...:icon_mad::icon_mad:
Eto kakvi ljudi sebe smatraju 'majstorima' a žmigavac neznaju skinuti..ccccccccc


Pa prijatelju ima li majstor ime i prezime? Radnju? daj da znamo svi tko je kakav?

Dario Pandza,ima radnju na Orlacu kad se skrene prema Raskoj gori,tko zna gdje je to bolje mu je da ne ide.....:icon_mad:
Fuj čovjek izađeš mu u susret i sve i tako ti na kraju uradi...:icon_mad:
 
Član
Jurke, žao mi je što ti se to dogodilo al tako treba naglasiti ime i prezime i radnju pa nek se zna, pa budeš vidio kad se o ovim "stručnim papcima" pročuje pa ključ u bravu.;)
 
BHT Ovisnik
ja kada sam otisao po volva u njemacku znao sam da treba raditi veliki servis i sl.,rekoh to cu ovamo,kupim sve dijelove u sarajevu i raditi cu ovdje u nas u jednom servisu,necu u svog privatnog majstora nego eto da imam ovjereno u servisnoj,neki znaju,pricao sam im,al necu javno ovako da pisem,al u priliku poznat servis,ima u vise gradova,odveo auto ujutro u 7 rekose do podne ce to bit nekada,13h nista,14,15,16 oni mene ne zovu,ja njih zovem ,kaze sad ce,odem po auto u 17h,upalim ga,gori lampica "servis" ,hajd on ce to dijagnostikom rijesiti,prvo sav masan sjeda u auto cisto ko suza kako ga i drzim,prvo to gledam al ajde,onda donese dijagnostiku i laptop masni od ulja i stavlja na suvozacev sic,ja vec gorim u sebi,kasnije izlazi opet uljavim rukama dira za stok iznad vrata (dan danas masno mi auto s vana iznad vrata) i kaze da ima tu neki dzek ispod haube da je kao "slomljen bio" ,ali nije ti to nista vazno,ja sam ti njega malo zaljepio,bitno je samo da se drzi,rekoh dobro ajde,vidim na oko sasvim normalan dzek kao za ventilator i sve ostalo...dmah za 2-3 dana pođem na more,naspem gorivo na OMW-u i pođem kad za par kilometara se pojavi "chek engine" ! ja se sjebem,prviput se susrecem tim jer sam prije jettu vozao,zovem ovog svog mehanicara sto mi inace odrzava auto kaze on moze bit do goriva,mada nikad nisam cuo to da je lose na omw-u,al ajd odem na put,ono i dalje gori,ja odem do servisa gdje sam radio da vide sta je da otklone,kaze ovaj poslovođa kao to se valjda upalilo jer je servis rađen pa nije uklonjena greska,ovaj majstor je na godisnjem 2 tjedna sto ti je radio pa tad dođi...ja nisam mogao gledat odem do ovog elektricara,spoji na dijagnostiku kad izbaci "senzor pritiska goriva",pokaze ispod haube kad to taj dzek koji je navodno bio puknut,ali je nevazan! zovem trazim nitko to nema,u Volvu kosta 700+km + ruke i cudesa ! pa dana poslije obrtaji padaju cim pustim gas i auto se gasi,pa i u krivini,tamo vamo ovaj elektricar mi radio,skidao glavu i sve da dođe do tog jer je komplikovano,uglavnom kad je taj radio servis on je valjda to na silu pokusao odspojiti i teglio te pokidao flet kablo i samo ga ugurao da ima nekog kontakta i priljepio trakom,i kasnije sam to sve sam morao rijesiti + ciscvene klapni,ruke i sl. jer sta cu,nisam odmah rekao,kontam to normalno kako i on kaze bilo slomnjeno,nevazno,al morao je i on znati sta je to,vjerovatno je to pokusavao praviti cijel dan jer nemoguce da mi veliki servis radi skoro 10h ,a odmah mi uzeli auto:icon_mad::icon_mad:
 
Član
Hm, mnoštvo je takvih u Sarajevu, dunđera da te Bog sačuva, ali u principu nijedan me nije opalio po ušima i iznervirao kao Eso prom. Znači nije mehaničar u pitanju, nego gazda lanca radnji, koji između ostalog ima i servis u Kasindolskoj. Kao što većina možda i zna na ovom forumu, imao sam problema sa letvom volana. Haj kontam, otiću do prvih autodijelova da vidim koliko je nova, jer trojka je u pitanju ne bi trebalo biti skupo. Odem kod njih u Hrasnom kod Bosmala, kaže mi frajer 500 KM, garancija dvije godine. Nazovem svog majstora, inače mi je i bliži rođak. Kaže on da uzmem, ali obavezno da sačuvam račun, jer je to nešto prejeftino (cijena u ostalim autodijelovima oko 700-800). Tako i bude, ja keširam, odem kod majstora postavimo je, sve fino krasno. Nakon dva ,mjeseca letva ispusti svo ulje. Meni pukne film, odem na otpad kupim polovnu, ugradim je kod majstora (dodatnih 200 KM), njegovu spakujem i u radnju. Dotični "gospodin" sav iznenađen tvrdi da je to nemoguće, da će je poslati na testiranje itd. da mi ne može pare vratiti nego samo popraviti letvu koja je "nova".Ja objasnim da sam ja ugradio drugu letvu i da ne želim još jednu,na šta on odgovara da smo "mi to nešto pokvarili prilikom postavljanja" i još pokušava nekim deranjem da me zaplaši ili šta već. Inače za one koji ne znaju poznat je po tome što je pucao na sina i treba da leži par mjeseci u zatvoru. No međutim nakon što sam i ja njemu "fino" objasnio da na mene ta njegova šuplja nema uticaja i da imam uredno popunjenu garanciju, on na jedvite jade prihvata da mi "da" tih 200 KM koje sam ja platio, jer više ne može i letva više nije nova. Naravno ja sam sav izbezumljen ipak prihvatio, jer bolje i to nego ništa. Poslije toga mi je dolazilo da mu štošta uradim, ali sam se ipak suzdržao. Pa eto, ako ima neko da posluje sa ovom gnjidom od "gazde" nek zna sa čim ima posla.
 
Član
Eh da ija nesto kazem ili bolje upozorim na vrijeme one koji imaju namjeru da pune klimu ili servisiraju,znaci u sirokom luku da zaobicu KLIMA CENTAR na butmiru,pitate se zasto.Evo i odgovora,otisao sam da napunim klimu posto sam mislio da nema freona u sistemu,medzutim ustavnovi se da je auto bilo udareno i da je prilikom udara pukla ona boca sto dodze pored desnog tocka u pitanju je golf 3.Gospoda u KLIMA CENTRU mi traze 200km za tu bocu i presostat koji dodze na boci plus punjenje 60km,mnogo para za tako staro auto,pitam tog mjastora uvjedno i vlasnika KEMU bil ja to mogao otic na otpad potrazit na sta on odgovara MOZE.Otisao sam na otpad kupio to sve otisao opet dole kod njih oni to sve namontirali i onda pocinje patnja i nerviranje.Znaci pod broj jedan neljubazni su do BOLA,pod 2 cekas po 3,4 sata da se auto napravi,i tako u nedogled.Al da nastavim gdje sam stao znaci kad je namontirana boca i presostat provjerena je instalacija dali negdje pusta prije punjenja,lafo sve je uredu sa instalacijom nepusta nigdje zatim je napunio klimu i to je to naplatio je 80km za to sve,e sad ja sam trebao otic do elektricara da skopca taj presostat da bih mogao palit klimu iz kabine.Sutra dan odem do elektricara covjek spoji presostat i cudo bozje klima neradi tj freon je iscurio,opet odem kod njih cekam 3 sata i kad sam dosao na red oni se nesto domudzavaju kao kako je iscurio freon nije im jasno da bih na kraju krajeva ja ispao kriv sto je iscurio freon,da bi mi rekao kao lafo da nije opet fino skopcan presostat da opet odem kod elektricara da to fino spoji pa da dodzem.Odem opet kod elektricara covjek sve fino provjeri i vratim se opet njima,opet cekam 3 sata da dodzem na red,i on napuni klimu kad kaze nevalja ti ta boca ili filter sto sam uzeo na otpadu,e onda mi pukne film i kazem ajde vise konacno napravi to stavi taj novi filter da nedolazim sto puta i cekam ovde ko budala za svoje pare.Zamjeni on taj filter napuni klimu i klima proradi, uze mi jos 120km i to je to,znaci taj famozni filter mi je naplatio 95km i zamjena 25,a taj isti filter u auto dijelovima nov kosta 30km cista pljacka al mrsko mi bilo da idem do auto dijelova da se peglam i dam mu tih usranih 120km i da ga moje oci vise nikad nevide.tako da ako neko planira da puni ili servisira klimu nek ne ide dole ni u ludilu
 
Top