Iskustva s majstorima...

Iskustva s majstorima...

Član
Ne znam dal' je bila tema, no navest cu iskustvo koje sam imao kod Dine na Kosevskom brdu, radi covjek FIAT, LANCIA i ALFA..

Nakon zamjene seta kvacila, i reparacije mjenjaca koje kostalo sve skupa sa setom 400 KM, nakon 2 mj saspe mi se sav mjenjac i morao uzet novi +200 EUR plus ruke i ulje 140 KM..

Da bi nakon toga primjetio da, danas kad sam otvorio haubu i malo se zagledao...primjetim da kutija od centralne jedinice nije zasarafljena dva sarafa stavljena tek tako u rupu a treceg nema uopce, kutija oko akumulatora plasticna slomljena i iscupana, crveni oklop koji dodje na +pol akumulatora kao zastita izvaljen haman i zaglavljen s akumulatorom ko da ga je na silu nabio... sajle od mjenjaca nisu u svom lezistu nego van njega i sipka za mjerenje nivoa ulja u motoru savijena haman na slovo V a svi znamo da je ravna..

Koji klinac mu je ovo trebalo da mi unistava auto,ako sam mu vec sve uredno platio...zalosno majke mi ..:icon_mad::icon_mad::icon_mad:
Odo sutra il prekosutra da razgovaram s njim..:ljut:
cirka me izaslo sve 940KM..zalosno..

Ako jos neko ima kakvih iskustava nek napise, ovo je uzas zivi...
 
Član
stvarno su pokvareni ti majstori,ima ih svakakvih,taj tvoj sigurno nije najgori,al jbt kad pogledas platis mu i sve,i opet te zakajla,stvarno necuveno bogami,,lopovi
 
Član
Kod nas svugdje ima tih dundjera od majstora, tako da to nije nikakvo cudo. Kad je jako tesko naci nekog boljeg, mora covjek ponekad i takve trpit. Inace, sto se mjenjaca tice, rasuo ti se vjerovatno jer je bio u losem stanju, sumnjam da ga je majstor i dirao ista. Mislim ne kontam tu rijec "reparacija" mjenjaca, ja bi se kladio da ga nije ni dirao, jer zamjena kvacila sa setom za 400 KM je ok cijena, da je otvarao mjenjac, to bi skocilo na jos 200 KM gore samo tako.
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Kod nas svugdje ima tih dundjera od majstora, tako da to nije nikakvo cudo. Kad je jako tesko naci nekog boljeg, mora covjek ponekad i takve trpit. Inace, sto se mjenjaca tice, rasuo ti se vjerovatno jer je bio u losem stanju, sumnjam da ga je majstor i dirao ista. Mislim ne kontam tu rijec "reparacija" mjenjaca, ja bi se kladio da ga nije ni dirao, jer zamjena kvacila sa setom za 400 KM je ok cijena, da je otvarao mjenjac, to bi skocilo na jos 200 KM gore samo tako.

Vidi ovako pitam ja njega koliko ti set kvacila sa ugradnjom za Punta kaze 250KM, i da ja sam bio tu kad je radio mjenjac imas sve na forumu objasnjeno detaljno.
Kaze sta ja znam kad je ovaj lezaj mogo otic bla bla, pa mislim se u sebi slovis se za majstora za mjenjace znaci moras ih znat u dusu.
Mogo mi je odma rec da uzmem novi i da rjesimo stvar no on je znao 100% da ce se opet pokvarit i njemu doc da me klepi po djepu.
uhhh
 
Član
Tesko je danas naci dobrog i postenog majstora, meni sreca pa znamo jednog u Ze, gdje se fabia vozi. A ovi u ovlastenim, ja im nikad auto ne bi ostavio, bez da gledam sta to oni rade... tako mi se stari zaj*o, odvezao oktaviu na redovni servis, ljudi sve naplatili, a ispostavilo se da neka dva filtera uopste nisu zamijenili... ali danas je tesko odvojiti vrijeme i gledati sta ti sve rade oko auta
 
Član
kad sam vozio opela mogu samo reci izbjegavajte IMSIR servis u OGROOOOOOMNOOOOM luku, razne prevare, stavi stare dijelove, a naplati 4 puta skuplje najbanalnije stvari, tu mogu da pohvalim Berlijeta servis u visokom koji su odlicni!!! Sto se tice VW-a od ASE bjezite, prevare, lopovluci, kopiranje kljuceva, stavljanje istrosenih dijelova, naplacivanje satnica dok auto stoji na parkingu, j*avanje auta po parkingu, okretanje pod rucnom itd.. Mogu pohvaliti Quattro gdje sam dosad radio farove, opruge i jos je nesto bilo uglavnom, znaju svoj posao, nema zaj*ancije sa autom, dobri majstori, momci raja, moze se fino pricat zezat sa njima, i na kraju za mene najbolji VW servis AC Skoljic u Tesnju, tu servisiram i imam samo rijeci hvale...
 
Legend
NelleG zasto nisi otisao u autocentar FIAT servis i to odradio, bilo bi ti mozda 700 KM da se uradi ali barem nebi imao tih neugodnosti, a i jeftinije bi ti bilo ;)

Mislim to je logika.
 
Član
daki je napisao(la):
NelleG zasto nisi otisao u autocentar FIAT servis i to odradio, bilo bi ti mozda 700 KM da se uradi ali barem nebi imao tih neugodnosti, a i jeftinije bi ti bilo ;)

Mislim to je logika.

Mogu samo rec da im je mjenjac nov par hiljada a to mi se ne isplati davat u ACF, isao sam na jeftiniju preporuku tj servis mjenjaca...
Neke manje djelove koji i nisu toliko skupi uradio sam u ACF i prezadovoljan sam.
Znaju na nekim stvarima stvarno bit bolesno skupi ne vidim zasto...:icon_mad:
 
Legend
Nelle_G je napisao(la):
daki je napisao(la):
NelleG zasto nisi otisao u autocentar FIAT servis i to odradio, bilo bi ti mozda 700 KM da se uradi ali barem nebi imao tih neugodnosti, a i jeftinije bi ti bilo ;)

Mislim to je logika.

Mogu samo rec da im je mjenjac nov par hiljada a to mi se ne isplati davat u ACF, isao sam na jeftiniju preporuku tj servis mjenjaca...
Neke manje djelove koji i nisu toliko skupi uradio sam u ACF i prezadovoljan sam.
Znaju na nekim stvarima stvarno bit bolesno skupi ne vidim zasto...:icon_mad:

Ja bih uradio sljedece, otisao bih u ACF i rekao koji je moj problem te da hocu defektazu da mi urade. Zatim zamolio da mi kazu koliko kosta opravka mjenjaca kod njih, obzirom da smo mi opravljali mjenjace na Volvu nevidim da se nemoze odraditi i na Fiatu. Onda bih sa njihom izvodom koje dijelove treba zamjeniti otisao u auto dijelove i trazio te dijelove da vidim imal i posto je, pa ako se isplati kupio u radnji zamjenske i odnio u Fiat da zamjene. Na kraju trebo si postaviti na Forumu da ti to treba da radis, mogli smo ti preporuciti nekoga pouzdanijeg a ne tako skupog ;)

Druga strana price glasi da je lako bit kapetan poslije bitke, tj, da djabe kenjam, gotovo je sad kad si iskiho pare, i nije da ti pametujem ali eto mozda neko drugi nauci nesto iz tvog dogadzaja ;)

Zao mi je sto si to prosao sve, jbgaa
 
Član
Tebi svaka cast..no ti su se troskovi provlacili kroz par mjeseci ne sve odjednom,al kad se sabere ispadne sve oko milje maraka..
Zalosno stvarno, mislim radi sad mjenjac ok vidjet cemo dokad...
Trebao bi malo cesce posjetit ACF..

Treba mi nosac motora isto koji dodje ispod motora tamo kod izduvne grane, kaze original kosta 80KM...:icon_smile:
 
Njie meni ali znam slucaj gdje je momku sa Yamahe Aerox Rossi Replica koji je imao mnogo Malossi dijelova na njoj i odvezao motor na servis da se zamjeni nesto,majstor poskidao sve 'tuning dijelove' i stavio sve serisko .. Rolnice,klip,variomat i jos neke dijelove je zamijenio sa nekim svojim .. Ta Yamaha je ,mogu slobodno reci bila najbrzi skuter u gradu (nije bila registrovana al' aj :lol: ) sada ostala na fabrickim istrosenim dijelovima i trenutno je sa svojih 77ccm ostala na 50 ccm .. Krajnje jadno,jer nije niko glup pa da ne skonta .. Momak sjeo na motor,gas i skonta kako mu motor vuce,rasklopi i ima sta da vidi .. Ne znam samo koliki je koeficijent inteligencije tom majstoru pa je konto da nece primjetit' .. :icon_mad:
 
Kad sam radio optiku trapa ovdje kod nas u Konjicu tj. jedini su u Konjicu koji rade kompjuterski optiku trapa... mjesec dana prije toga uradio komplet trap kugle, krajnice, selen blokovi trapa, aksijalne lezajeve, gumice balans stange... ono uteg'o auto posteno... i primjetim da mi za nijansu vuce u desnu stranu ajd rek'o da uradim optiku i odem... kad poce nabrajati nevaljaju ti kugle, aksijalni i selen blokovi (neznam kako je to zakljucio)... ja rek'o nastimaj ti meni spuru tako kako jest (znam da je sve zamijenuto)... dok su to radili vidim da se pate da namjeste na tockove one hepejKe cime odreduju pravac i nagib tocka (neiskustvo)... oni zavrse ja uredno platim, izadjem na cestu kad ono jbt ode jos vise u desnu stranu, bukvalno ga moram ja drzati u pravcu... vratim se na reklamaciju kad podje pametovati i uradi ko fol ponovo kad vidim opet vuce... odem kuci i uzmem onu sipku za spuru, namjestim sve fino i jbt auto ide pravo samo tako... isao da mi oni to kompjuterski urade ali samo jos veci belaj naprave, gledaju samo da naplate... jako, jako malo je postenih majstora kod nas ;)
 
Član
hvala bogu sa majstorima nisam imao problema,u Zenici Aid Dzambo je strucnjak za Opele,kako samo kulturno,bez ikakvih natezanja kao kod standardnih kvazi "majstora",uredno sve,zna se raspored,nema šta,sve preporuke...
ali zato muku mucim sa lakirerima...na 3 mjesta sam radio i sve 3 su ispali dundzeri,a svaki kaze da je kvalitetan i sl...
elem,ajmo redom...
1. jaran od kojeg sam uzeo auto,momak stvarno zna uraditi auto da boli glava,ali to u rijetkim situacijama,neoprezan,površan,neozbiljan...
jedna od situacija,ostavio auto da se lakiraju šteke,lajsne i spojler,sve je to izaslo na 15 dana :icon_eek:
zadnji dan,dodjem po auto,udjem u garazu,imam sta vidjeti,spojler frisko lakiran,nista smontirano nije i uz to,oslikan palac na spojleru...
"šta je ovo?" kaze ispao mu spojler i morao ga podici,pa se oslikao palac i morao opet lakirati,lakirao mi gepek,ostalo matirano... i jos xxx situacija...
2. lakirer,otisao kod njega,ufalio se samo tako,radi aman zaman,nista dundzeraj nista to,gledam lakirao covjeku auto,praške se vide,boja odudara,ma fuj...okrenem se samo...
3. lakirer,takodjer jaran...
radi sve po ps-u,komora,profi alat,ma sve tu...kontam se "evo ga"...
lakirao dijelove,boja odudara,nijansa,nije toliko primjetno,jbg,nije do njega...
medjutim kada je poceo lak pucati,dijelovi gdje ima kita,a nigdje nije ni dirnut branik,samo pocelo...na jednom dijelu mi se pojavile neke čize,isto kao kada se staklo saspe,pa oni gromići se pojave...a ni tu auto ni udarano ni naslonjeno,stajalo u garazi preko noci... :icon_confused:
 
Član
jednom sam se zaebo za limariju..jos na golfu kad me covjek udario nazad i lijevi zadnji blatobran...ja dovedem 'majstora' da dogovorimo i covjek mi plati 300 km...i dam tom majstoru tih 300 km da sve uradi da se ne primjeti uopce, on kaze ok 100% ce biti dobro...ajd dam mu pare za materijal i auto da to uradi, nakon 7 dana kaze gotovo , ja odem po auto, kad ono lim kriv lose izvucen, s kilometar vidis da nije u liniji, lose polakirano (prasina, curila farba, ni boja nije ista itd)...
normalno kazem covjeku sto je ocito da to kurcu nevalja, on prica nije mogao bolje uraditi...ja kazem sto je uzimao ako nije mogao bolje jer za te pare mogao sam to uraditi kod profi majstora...jos mi kaze jedino da razbijemo kako je bilo, on da uzme pare sto su otisle u materijal i ostatak para da mi vrati..ono wtf :icon_eek:
ne mogu se tuci s covjekom sad nema smisla , sam sam sebi kriv skontam jer cak ni potreban alat nije imao ni znanje (al eto vjerovao mu na rijec da ce uraditi), pokupim auto i kuci ...kasnije to sve ponovo uradim kod profi majstora , opet platim i eto...svejedno dobra lekcija sam sebi sam kriv, a taj 'majstor' i nema musterija vise ;)
sto se tice mehanike ima ovdje servis gdje sve radim, momke znam a i krajnje su korektni , a lakirer isto tu ima u blizini stvarno zna znanje ;)
danas tih dosta majstora ima fusera sto i nemaju ni znanje ni obrazovanje nego eto oni 'majstori' naucili to usput..tako da se treba dobro raspitati prije... dobar glas se daleko cuje, los jos dalje :cool:
 
Top