Drama u Sarajevu - ASA izgubila licencu za VW, slijede otkazi!

Drama u Sarajevu - ASA izgubila licencu za VW, slijede otkazi!

Član
I vrijeme je bilo.. nema vecih primitivaca, i neljubaznijih ljudi od Ase.. Iskoristavaju monopol poziciju jer su u glavnom gradu, tretiraju se prema kupcu kao stoki, serviseri jos gori... Dodjes da kupis nov auto od 70ak hiljada, on kaze popust hiljada, hoces neces imam ja ko ce kupit... Dok se u drugim gradovima svi bore za svakog kupca (tuzla-Interauto,tesanj-ACS, vitez-Buba) sarajlije odjebaju svakog moguceg kupca svojom primitivnoscu i arogantnim stavom.. Iskreno drago mi je, volio bi da propadnu, da se otpuste svi iz uprave, i da to preuzme neko kompetentan ko ce cijeniti krajnjeg kupca, kao covjeka koji hrani njega i ostale uposlene u firmi..
 
Član
lemi2903 je napisao(la):
-Brcko Gas, neko spomenu-vec sam pisao u jednoj temi da ja idem u Brcko na servis (iz sarajeva), jer su me izlevatili u ASI, tako da iz prve ruke kazem NE LUPAJTE, to jeste dosta manji servis nego ASA ali su korektniji, veoma strucni, i odgovorni!
-
brcko gas odgovoran????
nisu ni korektni ni odgovorni ni strucni.
nazovem ja na telefon fino brcko gas, sef prodaje, imate li takav i takav auto na stanju?
imamo odgovara sav sretan, molim Vas da mi posaljete ponudu.
hocemo dobih odgovor.
ponuda dolazi za 2 dana, prihvatljiva, zovem i pitam treba li avans za auto jer dolazim sa parama, kaze ne auto Vas ceka.
ujutro u brcko, dodjem u salon, kaze meni je zao auto je prodan:lol:
350 km bezveze, strucni, korektni? profesionalni?
ma daj
 
Legend
prozor je napisao(la):
lemi2903 je napisao(la):
-Brcko Gas, neko spomenu-vec sam pisao u jednoj temi da ja idem u Brcko na servis (iz sarajeva), jer su me izlevatili u ASI, tako da iz prve ruke kazem NE LUPAJTE, to jeste dosta manji servis nego ASA ali su korektniji, veoma strucni, i odgovorni!
-
brcko gas odgovoran????
nisu ni korektni ni odgovorni ni strucni.
nazovem ja na telefon fino brcko gas, sef prodaje, imate li takav i takav auto na stanju?
imamo odgovara sav sretan, molim Vas da mi posaljete ponudu.
hocemo dobih odgovor.
ponuda dolazi za 2 dana, prihvatljiva, zovem i pitam treba li avans za auto jer dolazim sa parama, kaze ne auto Vas ceka.
ujutro u brcko, dodjem u salon, kaze meni je zao auto je prodan:lol:
350 km bezveze, strucni, korektni? profesionalni?
ma daj

Jbga sjebo se, trebo je uzet avans :D

Ja bi mu uzeo pare za gorivo :lol:

CInjenica je da Interauto ima puno prodatih vozila u Sarajevu, i isto tako dosta vozila koja su iz Sa kupljena u ASI ili negdje drugo a dodju na odrzavanje u inter. Najbizarniji je jedan lik iz Bihaća, vozi A8 novog, lik ga kupio u Interu i odrzava u Interu, i tako jednog daana zovu ga ovi iz servisa kazu ima neki Update treba hitno da se uradi,lik posalje vozaca u Tuzlu, kroz mjesec dana eto ga opet, upalila mu se neka lampica los egorivo bilo, opet ga poslo u TZ. Ono sto je interesantno da imaju preko 100 prodatih Porschea, a od toga je mozda 15 TZ ostalo Bijeljina, Brcko, BanjaLuka i Sarajevo.

Servis ko servis, stvarno su strucni, alll ... Ima jedno veeeeeeeeeeeliko Al..;)
 
Član
Sto se tice propadanja ase to se odavno znalo kada su neki vrhunski majstori bili otejrani ili jednostavno dali otkaz radi takvog stanja u firmi.........Sto se tice njihovog majstorluka nebi komentarisao imao susret sa njima i sa njihovom "kvalitetom"......... Jednostavno zasluzeno dobijeno.....
 
Član
@dzenane, IZNIJEO SAM SVOJE MISLJENJE, I SVOJ SLUCAJ, meni su izasli u susret svaki put...
@daki, za Audax ne znam, ali mi imamo par Fordova, novi kupljeni prosle godine, na Transit conectu, poslali nam ga sa zalomljenom antenom, TURBINA UTISLA U Qrac na 1800 km, Fusion, struja ga jebe i lampice, da napomenem da su conecta drzali 9 dana na servisu, i rekli da su zamjenili turbinu ali problem ostao isti, dimi, slabo vuce...na cast im bilo! Iintervali servisa su im kraci veoma u odnosu na WW, a duplo skuplji.

EVO JEDNO LICNO ISKUSTVO! Radi se o F-AC, F-autocentar Sarajevo
Prosle godine u Augustu, za dug uzmemo Ford Connect transit, to je cedi 800 kg nosivosti, dodjem da ga preuzmem kaze onaj prodavac, moras imati probne tablice, a nalazim se 4 KM od FAC, vratim se i dodjem sutra, sa probnim tablicama, kaze frajer sacekaj da ga provjerimo i operemo, sacekam pola sata, dovezose ga pred vrata-PRLJAVOG, kaze nemamo vremena, ajd reko OK, da ga vozim vise, kad kaze, ej druze antena nam se slomila u transportu javi se za 10-ak dana da ti damo, naravno nisam htjeo i zahtijevao sam zapisnik da je auto preuzeto bez antene, koji sam uz dosta gundjanja i negodovanja naravno dobio, upalim auto i krenem, kad ono gori LAMPICA OD REZERVE GORIVA, ajd reko 4 km do firme pa nasucu, i krenem ja iz FAC-a, ko je iz Sarajeva zna gdje je to i na semaforu kod zelene dzamije prema Dobrinji auto mi se ugasi-OSTAO BEZ GORIVA, otprilike na 1-5 do 2 KM od FAC. Stvori se guzva, pocese ljudi trubiti i psovati, izadjose neki vozaci i preguramo auto na prosirenje, uzmem telefon i nazovem ih, "malo se izgalamim" onako ljut, i kazu "pa eto blizu vam je Imzit, pregurajte do njih":icon_question: zamisli, onako ljut opsujem im koju, i kazem ako neko ne dodje sa gorivom ili Slep sluzbom u roku 20 min, ja cu ga dovesti do njih i parkirati na vrata. Posle 45 min, dodje momak iz servisa, koga su poslali sa autom od kupca koji je bio na servisu-kaze ovaj momak vidno ljut jer su ga na silu poslali i sa svojim parama da kupi gorivo, sa kanisterom od 10-ak litara goriva i kao u vrijeme rata sipamo mi iz kanistera u nov auto.
Eto, da znate, da su prodali NOV auto sa otprilike manje od 1l goriva u njemu, a sta mislite dal je dosao prazan...
P.S. Antena je dosla posle mjesec i po-dva, mi nazvali i pitali kaze stigla je, dali je vozacu u ruke kaze zamjeni ti to ti je samo 1 saraf, on momak nije pristao, i da njima-srecom, jer je saraf bio zalomljen, i skidali su komplet krovni tapacirung da bi je ugradili, cirka 2-2.5 h u servisu trajala je zamjena.
 

MTR

Član
Problem sa F-AC je to sto imaju 626 sefova i 259 direktora i nema sanse da se nesto zavrsi za par minuta jer je procedura odlucivanja katastrofa , i nemoj da te cudi da se takve stvari desavaju , bilo sta da neko iz prodaje uradi nece valjat jer njuma nije bitno zadovoljstvo kupca vec zadovoljstvo direktora , kupca ko jebe sto je donjeo 20-30-40 milja za novo auto , na danasnjem vremenu trebali su te poljubit u dupe za sretan put , jer od toga im ide plata
 
Legend
lemi2903 je napisao(la):
@dzenane, IZNIJEO SAM SVOJE MISLJENJE, I SVOJ SLUCAJ, meni su izasli u susret svaki put...
@daki, za Audax ne znam, ali mi imamo par Fordova, novi kupljeni prosle godine, na Transit conectu, poslali nam ga sa zalomljenom antenom, TURBINA UTISLA U Qrac na 1800 km, Fusion, struja ga je*e i lampice, da napomenem da su conecta drzali 9 dana na servisu, i rekli da su zamjenili turbinu ali problem ostao isti, dimi, slabo vuce...na cast im bilo! Iintervali servisa su im kraci veoma u odnosu na WW, a duplo skuplji.

EVO JEDNO LICNO ISKUSTVO! Radi se o F-AC, F-autocentar Sarajevo
Prosle godine u Augustu, za dug uzmemo Ford Connect transit, to je cedi 800 kg nosivosti, dodjem da ga preuzmem kaze onaj prodavac, moras imati probne tablice, a nalazim se 4 KM od FAC, vratim se i dodjem sutra, sa probnim tablicama, kaze frajer sacekaj da ga provjerimo i operemo, sacekam pola sata, dovezose ga pred vrata-PRLJAVOG, kaze nemamo vremena, ajd reko OK, da ga vozim vise, kad kaze, ej druze antena nam se slomila u transportu javi se za 10-ak dana da ti damo, naravno nisam htjeo i zahtijevao sam zapisnik da je auto preuzeto bez antene, koji sam uz dosta gundjanja i negodovanja naravno dobio, upalim auto i krenem, kad ono gori LAMPICA OD REZERVE GORIVA, ajd reko 4 km do firme pa nasucu, i krenem ja iz FAC-a, ko je iz Sarajeva zna gdje je to i na semaforu kod zelene dzamije prema Dobrinji auto mi se ugasi-OSTAO BEZ GORIVA, otprilike na 1-5 do 2 KM od FAC. Stvori se guzva, pocese ljudi trubiti i psovati, izadjose neki vozaci i preguramo auto na prosirenje, uzmem telefon i nazovem ih, "malo se izgalamim" onako ljut, i kazu "pa eto blizu vam je Imzit, pregurajte do njih":icon_question: zamisli, onako ljut opsujem im koju, i kazem ako neko ne dodje sa gorivom ili Slep sluzbom u roku 20 min, ja cu ga dovesti do njih i parkirati na vrata. Posle 45 min, dodje momak iz servisa, koga su poslali sa autom od kupca koji je bio na servisu-kaze ovaj momak vidno ljut jer su ga na silu poslali i sa svojim parama da kupi gorivo, sa kanisterom od 10-ak litara goriva i kao u vrijeme rata sipamo mi iz kanistera u nov auto.
Eto, da znate, da su prodali NOV auto sa otprilike manje od 1l goriva u njemu, a sta mislite dal je dosao prazan...
P.S. Antena je dosla posle mjesec i po-dva, mi nazvali i pitali kaze stigla je, dali je vozacu u ruke kaze zamjeni ti to ti je samo 1 saraf, on momak nije pristao, i da njima-srecom, jer je saraf bio zalomljen, i skidali su komplet krovni tapacirung da bi je ugradili, cirka 2-2.5 h u servisu trajala je zamjena.

u je** te procita ovo i ne mogu da vjerujem... Neznam sta da ti kazem na to sve bgmmm
 
Član
hehe ASa neki dan kod druga u servis dosao covjek sa skodom octavio na lizingu auto nikad servis nisu uradili a sve uredno pecate ima otisao motor skroz, filter od ulja nema ga itd....

i da ovim putem bi da pozdravim Berlijetu od novembra se cekaju lajsne na krovu za astru H i kaze neki dan doce za 10 dana :icon_question:
 
Član
Sve su to pojedinci se*onje koji zele sve za sebe, i misli da ako radi u "nekom" ovlastenom servisu da je dotakao VRH i da mu niko nista ne moze.

Evo neki dan usput mi bilo i uvratim se u Sofu,Vitez da zamijenim ulje itd. Šef servisa ok covijek vidi se odgovornost da zna sta treba i kako, primi me odmah na dizalicu pita imas li ulje i filter?
Nemam,ima kod Vas i zelim to i to.
Sef,ok idem ja po ulje vi sacekajte.
Dok je radnik servisa mjenjao ulje nako prica,ko si sta si?
I pitam ga sta vam je ovoliko hladno ovdje u servisu vidim grijanje provedeno itd ali nista minus u prostoru.
Ma to ti je znas...kancelarije se griju uglavnom. Ovo je servis samo za ljeta.

hocu da kazem, i ne obraca se bas velika paznja prema radnicima ali ima i slucajeva gdje im je rijeseno ali ne rade svoj posao.
 
Član
Tema je bila asa više ne uvozi ili kako su ovi iz avaza fino novinarski naveli da su izgubili licencu..

Kvalitet usluge nema sa ovim veze prema tome nevidim razlog iznošenja gore navedenih tvrdnji, nebi bilo loše zasebna teme o iskustvima usluge pojedinih servisa pa bujrum...

Može se naći razni informacija po netu o pravim razlozima, pravo pitanje je kakve će biti posljedice na krajnje korisnike po pitanju cijene itd
 
Član
Pozdrav,
Nemogu naci na ovoj temi pa ako je već napisano pardon unaprijed.
Ako je asa izgubila licencu, ko je trenutno zastupnik licencirani vw?
Masa firmi ide tamo placa 480 za mali servis ako su izgubili licencu to je druga prica.
Pozz
 
Član
I dalje se na istim mjestim dobivaju iste usluge za iste pare, samo drugim ljudima kaplje u đep.
Nezvanično Bunjo ulazi u Toyotu ili Toyota u Bunju ko će ga znati. Uglavno Afa racing nestaje s maglom,a Smajlović dobio upozorenje.
Guma (M+T+Pro) igra na exkluzivu. Berlijeta ganja Hondu. Autohit(nisssan) dobio infinity(kome li će ga prodavati).
 
Član
zar asi nisu kao produzili licencu do kraja godine, radi "komplikovane" situacije, pa ce porsche tek od 2014 preuzet :icon_question:
 
Top