Drama u Sarajevu - ASA izgubila licencu za VW, slijede otkazi!

Drama u Sarajevu - ASA izgubila licencu za VW, slijede otkazi!

Legend
Fele je napisao(la):
daki je napisao(la):
Fele je napisao(la):
Sto se tice ASA auta, upucen sam vec neko vrijeme sa desavanjima u firmi sa raznih strana, kuhalo se nesto ali nisam znao da ce ovako zavrsit. Kad sam Forda mijenjao htjeo sam Golfa 6 da kupim i kad su mi procjenu auta uradili i kako su se ponasali, rekao sam i da mi dzaba date sad auto nebih ga uzeo :)

Mislim da je ovdje u pitanju promjena politike direktno iz Njemacke. Mi kao kupci necemo osjetit nikakvu promjenu.

Bogati ... na koliko su ga procjenili ??

13.000 :D


Heh carevi :D
 
Član
Ja sam danas sticajem okolnosti navratio na onaj njihov parking gdje prodaju rabljena vozila :lol: odavno se nisam vise ismio covjece to su cifre jos malo i novo mozes uzeti za ne povjerovati ko nesto su snizavali i to po 2-3milje opet nista uzassss, i bolje da propadnu kavi su eto auto agent vec 5 mjeseci ne daje plate radnicim a svi redovno dolaze na posao i "rade" a supci nece da im daju otkaz zato sto im mora sve isplatiti i dati otpremninu za ne povjerovati, Skoda imao sam novu oktaviu i sjebali su mu prednje diskove, svaki put se vraci na reklamaciju uzas od firme, ni bunjo nije nista bolji uvrce ruke a usluga ko u keniji.
 
Putovanja.ba
Administrator
Ja sam upravo dobio informaciju i da je Bunjo za Renault izgubio licencu :icon_question:
 
Član
Steta za neke, za neke nije....
Necu nista oko njihovih cijena i cijenovnika komentarisati, ali hocu njihov rad.
Nakon servisa desnih vrata, krenem voziti i nakon deset metara mi sa volana spadne airbag u krilo, sj*bo sam se ko da mi je kasikaru neko bacio na muda, nakon kraceg vremena vrata se pocela kriviti, svi kederi sviraju nisu dobro uklopljeni, staklo nije fino pricvrsceno. Sta reci kao zakljucak nakon ovoga ? Ne valja im to nikako...
 
Član
o ovome se zna dosta dugo kako sam cuo da su namjestali neke izvjestaje kupaca i da je vw popizdio i ako im je htjeo trebao produzit licencu a ta firma iz austrije ce valjda dovest stvari na svoje kako treba,. sve sto je pod vau vau kapom ce oni preuzet,.
prije neki dan kombi od firme ode na servis i majstori slome zastitnu plastiku na zadnjim vratima i nece da priznaju da su oni., a kod njih mokar pod i na vratima se jos uvjek vidi mokar otisak cipele,. i uz prijetnju tuzbom poprave medjutim sada ta ista vrata se nemogu zatvorit jer je neki krkan vrata koja su predvidjena da izdrze tonu iskrivio,. servis sa tiguana u knjigama pise do 15kkm po majstorovom ma sta svabo zna vozi tii,.
zamjena led diode 500km,. na skodi octavia zamjena brisaca 600km, ponistavanje greske airbaga traje 5dana i kosta 300km, antena na krovu 97km,.,
 

MTR

Član
Prv zao mi je ljudi koji izvisise za posao/platu , jebeno je vrijeme danas da se ostaje bez posla , valja djecu prehranit , zato nemojte bezze lupetat .

Istina je da ASA kao dio Prevent grupe nece prodavati jer je Porsche ( nije bitno jel to Austrija ili Njemacka ili nesto drugo ) najveci trgovac na podrucju Europe , vec je prije nudjena pojedinim trgovcima kes lova da izadju iz salona , znaci ovo nije neka najnovija vijest , jebeno ce sad biti dostici standarde koje Porsche ima ukoliko ste njihov diler , znaci nema vise specijalni alat samo 30 % nego ces morati imati sve brate .
Tj. Ako se ASA "gasi" ne gase se trgovci i serviseri , samo nastavljaju da rade sa drugim uvoznikom , da se ne varamo ASA je veliki igrac sa velikim kapitalom tako da neke stvari nece ici kako mislite

Sad za ostale malo :

Mercedes je cucno , pa je Imamovic ( bivsi direktor ASA ) uzeo cijeli servis u Vogosci , neki dan sam bio dole , ulaze se u servis bruka para , alati , dizalice sve je novo i gro raje iz ASA je vec preslo tamo ( prodaja , servis , lakireri itd ) .

Renault grupu vise ne vode Slovenci vec je ured u Zagrebu , Guma M iz Mostara je satrala cijelu mrezu u BiH ( Grabovickic , Neuron , sad ce i Bunju ) , samo kupuju i mjenjaju ime firme prema pripadajucem gradu ( Guma M , Guma T , Guma S ..... ) imaju ljudi pare i znanje

Neko je spomenuo Ford ...... jos ne znate sta vam se sprema

Vitez ce vam biti u naredne 3 godine najjace srediste trgovine i servisa u BiH , Buba pravi salon Audija , Boreas ce vjerovatno dobit Skodu i vec ce poceti da pravi salon i servis , ulaze jos neki igraci .

Trziste se mjenja , ulaze novi ljudi , ovi koji su zapeli u 19 vjeku ce da otpadnu ko jabuke sa grane , radi se brze , zaradjuje se vise , sa manjim troskovima ........

Ako vas jos sta interesuje slobodno pitajte .....:icon_biggrin:
 
Legend
sema911 je napisao(la):
o ovome se zna dosta dugo kako sam cuo da su namjestali neke izvjestaje kupaca i da je vw popizdio i ako im je htjeo trebao produzit licencu a ta firma iz austrije ce valjda dovest stvari na svoje kako treba,. sve sto je pod vau vau kapom ce oni preuzet,.
prije neki dan kombi od firme ode na servis i majstori slome zastitnu plastiku na zadnjim vratima i nece da priznaju da su oni., a kod njih mokar pod i na vratima se jos uvjek vidi mokar otisak cipele,. i uz prijetnju tuzbom poprave medjutim sada ta ista vrata se nemogu zatvorit jer je neki krkan vrata koja su predvidjena da izdrze tonu iskrivio,. servis sa tiguana u knjigama pise do 15kkm po majstorovom ma sta svabo zna vozi tii,.
zamjena led diode 500km,. na skodi octavia zamjena brisaca 600km, ponistavanje greske airbaga traje 5dana i kosta 300km, antena na krovu 97km,.,

Joj cijena jarane da na guzicu upadnesh

MTR je napisao(la):
Prv zao mi je ljudi koji izvisise za posao/platu , jebeno je vrijeme danas da se ostaje bez posla , valja djecu prehranit , zato nemojte bezze lupetat .

Istina je da ASA kao dio Prevent grupe nece prodavati jer je Porsche ( nije bitno jel to Austrija ili Njemacka ili nesto drugo ) najveci trgovac na podrucju Europe , vec je prije nudjena pojedinim trgovcima kes lova da izadju iz salona , znaci ovo nije neka najnovija vijest , jebeno ce sad biti dostici standarde koje Porsche ima ukoliko ste njihov diler , znaci nema vise specijalni alat samo 30 % nego ces morati imati sve brate .
Tj. Ako se ASA "gasi" ne gase se trgovci i serviseri , samo nastavljaju da rade sa drugim uvoznikom , da se ne varamo ASA je veliki igrac sa velikim kapitalom tako da neke stvari nece ici kako mislite

Sad za ostale malo :

Mercedes je cucno , pa je Imamovic ( bivsi direktor ASA ) uzeo cijeli servis u Vogosci , neki dan sam bio dole , ulaze se u servis bruka para , alati , dizalice sve je novo i gro raje iz ASA je vec preslo tamo ( prodaja , servis , lakireri itd ) .

Renault grupu vise ne vode Slovenci vec je ured u Zagrebu , Guma M iz Mostara je satrala cijelu mrezu u BiH ( Grabovickic , Neuron , sad ce i Bunju ) , samo kupuju i mjenjaju ime firme prema pripadajucem gradu ( Guma M , Guma T , Guma S ..... ) imaju ljudi pare i znanje

Neko je spomenuo Ford ...... jos ne znate sta vam se sprema

Vitez ce vam biti u naredne 3 godine najjace srediste trgovine i servisa u BiH , Buba pravi salon Audija , Boreas ce vjerovatno dobit Skodu i vec ce poceti da pravi salon i servis , ulaze jos neki igraci .

Trziste se mjenja , ulaze novi ljudi , ovi koji su zapeli u 19 vjeku ce da otpadnu ko jabuke sa grane , radi se brze , zaradjuje se vise , sa manjim troskovima ........

Ako vas jos sta interesuje slobodno pitajte .....:icon_biggrin:


Ma Ford vodi finansijsku bitku vec duze vrijeme, oni su odkuplili BanjaLuku i Mostar, i to bas neide po planu i neznam kako ce i hocel se izvuci iz toga, tako da sve je moguce.
 
Član
Po nekoj logici ovlasteni servis bi trebao biti jeftiniji od ostalih servisa, ili bar tu negdje...
Kako je ovo sve krenilo jos dugo ce biti vrijeme dvice.;)
 
Član
Porshe je u vecini zemalja uvoznik VW-a, tako su odlucili i za BiH. Trebali su kupiti ASU, ali su im ovi drmnuli nenormalnu cifru. I naravno posto ni stranci nisu ludi pa da ih se moze ucjenjivati, izgubili su licencu i ovi ce samostalno uci na trziste.

a sto se bunje tice, cini mi se da ce hondu prodavat ako se dobro sjecam...
 
Legend
emir_89 je napisao(la):
Porshe je u vecini zemalja uvoznik VW-a, tako su odlucili i za BiH. Trebali su kupiti ASU, ali su im ovi drmnuli nenormalnu cifru. I naravno posto ni stranci nisu ludi pa da ih se moze ucjenjivati, izgubili su licencu i ovi ce samostalno uci na trziste.

a sto se bunje tice, cini mi se da ce hondu prodavat ako se dobro sjecam...

Remex je kontaktirao Hondu prije dvije godine, trazeci zastupnistvo, i rekli su da uopste nisu zainteresovani za ovaj dio regije, i da imaju velikih problema i u Hrvatskoj
 
Član
pa moguce da je dezinformacija, isto tako se spominjalo da ce bunjo prodavati VW, ali ne kao uvoznik, nego samo distributer. kako god, mislim da se nece bitnije stvari promijeniti. mozda samo bude usluga malo profesionalnija kad Porsche preuzme VW koncern, ali ce i dalje ostati sve preskupo, isto kao i do sad...
 
Član
Sta mi kao korisnici njihovih usluga na kraju dobivamo, vecu ljubaznost, ozbiljnost, sta li :icon_question: Drugo svaki ovlasteni imao je dobre majstore gdje odose :icon_question: Pa niko nije lud raditi za milju u robovlasnickim okolnostima kad moze kuci zaraditi tri Trece cijene dijelova, sta je sa njima, da nece pojeftiniti slucajno :lol: Mene kao krajnjeg korisnika pored kvaliteta zanima korektna finalna cijena usluge, a to sta ce biti sa asom bunjom petim desetim koga briga Zao mi je ljudi koji ce ostati bez posla sto je neminovno :icon_sad:
 
Top